Alina Boz Yaş boy kilo sevgilisi, Alina Boz Filmleri ve Tv Dizileri, Alina Boz kimdir Murat Bozun neyi oluyor?

Alina Boz Yaş boy kilo sevgilisi oynadığı diziler ve filmler çok merak ediliyor. Bir Peri Masalı dizisinde Zeynep karakteriyle başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkan Alina Boz kimdir? Alina Boz Filmleri ve Tv Dizileri neler? Peki Alina Boz kimdir Murat Bozun neyi oluyor? Babası kim, Alina Boz kimin kızı? Güzel oyuncu Alina boz kaç yaşında nereli? Alina Boz sevgilisi 2022. Bildiğimiz Alina Boz sevgilileri kimler? Acaba Alina Boz Türk mü yabancı mı? Sizlere Alina Boz hakkında bildiklerimizi aktarmak istedik:

Alina Boz kimdir? Alina Boz kimin kızı?

Alina Boz kimdir? Alina Boz kimin kızı? Alina boz kaç yaşında nereli?
Alina Boz kimdir? Alina Boz kimin kızı? Alina Boz kaç yaşında nereli?

Bir Peri Masası oyuncuları arasında başrolde Alina Boz karşımıza çıkıyor. Televizyon ekranlarının yeni dizisi Bir Peri Masalı dizisinin oyuncularından Zeynep karakterine hayat verecek Alina Boz hakkında çok soru soruluyor. Özellikle Alina Boz kaç yaşında nereli? Güzel oyuncu Alina Boz kimdir? Peki Alina Boz kimin kızı? Acaba Alina boz Türk mü, Alina Boz nerede doğdu? Bunlar gibi sorulara kısaca cevap vermeye çalışacağız.

Öncelikle Alina Boz kimdir sorusuna cevap bulalım. Güzel oyuncu Alina Boz Türk mü değil mi diye çok merak ediliyor. Güzel oyuncu 14 Haziran 1998 tarihinde Moskova Oblastı kentinde doğdu. doğduğu yer Moskova’ya yakın kırsal bir yer. Kısaca Rusya doğumlu Alina Boz, Rus-Türk oyuncu olarak biliniyor. Alina Boz’un babası Türk, annesi ise Rus. Annesinin adı ise Olga.

Alina Boz ne mezunu? Alina Boz hangi okulu bitirdi?

Rusya’da doğan Alina Boz, ailesinin işleri yüzünden İstanbul’a geldiğinde 7 yaşındaydı. Türkçe’yi ilk okulda öğrendi. Kabin Hizmetleri bölümünü bitirdikten sonra Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmıştır.

  • Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümü
  • Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümü

Alina Boz kaç yaşında nereli?

14 Haziran 1998 tarhinde Rusya’da Moskova’da doğan Alina Boz 24 yaşında. Alina Boz Rusya’da doğru, annesi Rus babası ise Bulgar göçmeni bir Türk.

Alina Boz Yaş boy kilo: Alina boz kaç yaşında, boyu kaç? Burcu ne?

24 yaşındaki Alina Boz’un boyu ve kilosu da çok merak ediliyor. Alina Boz 1.73 boyunda ve 50 kg. Yeşil gözlü güzel oyuncu İkizler burcu.

YENİ »
Miss Turkey 2022 birincisi kim oldu? Nursena Say kimdir, kaç yaşında, nereli?

Alina Boz sevgilisi kim? Alina Boz sevgilisi yaş farkı kaç?

Alina Boz sevgilisi kim? Alina Boz sevgilisi yaş farkı kaç?
Alina Boz sevgilisi kim? Alina Boz sevgilisi yaş farkı kaç?

Genç oyuncunun sevgilisi ise dikkat çekici bir isim. Alina Boz sevgilisi Mithat Can Özer ile magazin dünyasının sürekli gündeminde. Özellikle Alina Boz sevgilisi yaş farkı 16-17 olunca sevgililerin her hareketi merakla izleniyor. Mithat Can Özer’in Sezen Aksu’nun oğlu olduğunu da burada belirtelim.

YENİ »
Bir Peri Masalı Oyuncuları ve Resimleri, Bir Peri Masalı Karakterleri ve Oyuncu Kadrosu

Alina Boz kimdir Murat Bozun neyi oluyor?

Soyadı benzerliğinden ileri gitmeyen bir konu, Alina Boz kimdir Murat Bozun neyi sorusunun sebebi. ikisi arasında hiç bir akrabalık bağı yok.

Alina Boz Filmleri ve Tv Dizileri: Alina Boz hangi dizilerde oynadı?

Alina Boz Filmleri ve Tv Dizileri: Alina Boz hangi dizilerde oynadı?
Alina Boz Filmleri ve Tv Dizileri: Alina Boz hangi dizilerde oynadı?

Güzel oyuncu Alina Boz hangi dizilerde oynadı? Alina Boz TV dizileri ve oynadığı filmler bugün çok merak ediliyor. Güzel oyuncuyu Oğuzhan Koç’un “Küsme Aşka” şarkısının klibinde ve bu yıl Mor ve Ötesi’nin “Adamın Dibi” klibinde de seyretme şansını bulduk. TV dizileri ve filmlerin listesi ise şöyle:

2013 Cesur Hemşire / Canan

Güzel oyuncu Alina Boz televizyon ekranlarına ilk olarak 2013 yılında Cesur Hemşire dizisinde Canan karakteri ile çıkmıştı. Henüz 15 yaşında olan Alina Boz, bu diziyle ilk defa karşımıza çıktı. Bu dizideki performansı ile 2014-2017 arasında sürecek olan Paramparça dizisine seçildi.

2014 Paramparça / Hazal Gürpınar

Hazal karakteri ile Paramparça dizisinde başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkan Alina Boz, bu dizideki rolü ile pek çok ödül kazandı. Bu ödüllerden bazıları şunlar:

  • 2015 Kayahan Medya Sanat Ödülleri / En iyi Genç Oyuncu
  • 2015 Marmara Üniversitesi Ödülleri / En iyi Genç Oyuncu
  • 2016 Magazinci.com Ödülleri / En iyi Kadın Oyuncu
  • 2016 Uluslararası Endonezya Ödülleri / En iyi Uluslararası Kadın Oyuncu
  • 2017 İstanbul Teknik Üniversitesi Ödülleri / En iyi Kadın Oyuncu

2017 Sevda’nın Bahçesi / Defne

Sibel Can, Emre Kınay ve Begüm Kütük’ün başrollerini paylaştığı Sevda’nın Bahçesi dizisi sadece 4 bölüm yayınlandı. O dizide Alina Boz karşımıza Defne karakteri ile çıkmıştı.

2017 Vatanım Sensin / Prenses Anastasia

Vatanım Sensin dizisinde Alina Boz Eleni’nin akrabası ve Azize’nin komşusu olan Prenses Anastasia Romanova rolünü oynamıştı. Azize’yi çok seven Anastasia Romanova, Yunan olmasına rağmen Türklere iyi davranan bir karakterdi.

2018-2019 Elimi Bırakma / Azra Güneş

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Elimi Bırakma dizisinde de Alina Boz başrolde Azra rolüyle karşımıza çıktı. Azra’nın babası büyük bir kebapçının sahibiydi. Babası onu Amerika’da Aşçılık Okulu’na göndermişti. Ama babasının iflas etmesi sonucu Türkiye’ye döndüğünde zor bir hayat onu bekliyordu. Kardeşi Mert için elinden geleni yapan Azra karakterinin hayatı Cenk (Alp Navruz) ile tanışınca tamamen değişti.

2021 Aşk 101 / Eda

Alina Boz hangi dizilerde oynadı? Aşk 101 / Eda
Alina Boz hangi dizilerde oynadı? Aşk 101 / Eda

5 öğrencinin 1998 yılında geçen hikâyesini anlatan Aşk 101 dizisinde Mert Yazıcıoğlu, Kubilay Aka, Alina Boz, Selahattin Paşalı, İpek Filiz Yazıcı, Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu gibi geniş bir oyuncu kadrosu karşımıza çıkmıştı. Alina Boz dizide Eda karakterine hayat vermişti.

2021 Maraşlı / Mahur Türel

2022 Bir Peri Masalı / Zeynep

YENİ »
Bir Peri Masalı Merih kimdir? Okan Urun kaç yaşında, nereli? Okan Urun oynadığı diziler
YENİ »
Bir Peri Masalı Oyuncuları ve Resimleri, Bir Peri Masalı Karakterleri ve Oyuncu Kadrosu
YENİ »
Bir Peri Masalı Şahika kimdir? Nazan Kesal kaç yaşında, nereli? Nazan Kesal oynadığı diziler
YENİ »
Bir Peri Masalı Ümit kimdir? Tülin Ece kaç yaşında, nereli? Tülin Ece oynadığı diziler
YENİ »
Bir Peri Masalı Zafer kimdir? Mustafa Mert Koç kaç yaşında, nereli? Mustafa Mert Koç oynadığı diziler
YENİ »
Bir Peri Masalı Neslihan kimdir? Onurun kardeşi Neslihan kim? Hazal Filiz Küçükköse kaç yaşında, nereli? Hazal Filiz Küçükköse oynadığı diziler

Yorum yapmak ister misiniz?