Alparslan Büyük Selçuklu Seferiye Hatun’u kim oynuyor? Kayra Aleyna Zabcı kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?

Alparslan Büyük Selçuklu Seferiye Hatun’u kim oynuyor? Yeni sezonuyla ekranlara gelen Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde Seferiye Hatun karşımıza çıkıyor. Peki Alparslan Büyük Selçuklu Seferiye Hatun kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu dizisi Seferiye Hatun kimdir? Akça Hatun yerine kim gelecek? Fahriye Evcen ayrıldı mı? Akça diziden çıktı mı? Alparslan Büyük Selçuklu Fahriye Evcen yerine kim gelecek? Acaba Seferiye Hatun kim? Alparslan ile Seferiye Hatun evlenecek mi? Tarihte Alpaslan kiminle evleniyor? Merak edilen sorulara kısaca cevaplar vermek istiyoruz.

Alparslan Büyük Selçuklu Seferiye Hatun’u kim oynuyor?

Yeni sezonuyla ekranlara gelen Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Seferiye Hatun karakteri çok merak ediliyor. Alparslan Büyük Selçuklu Seferiye Hatun’u kim oynuyor diye herkes çok meraklandı. Akça Hatun’un ölümünden sonra dizide kadın başrol karakterin kim olacağı çok merak ediliyordu. Ve fragmanda güzelliği dillere destan Seferiye Hatun karşımıza çıktı. İşte Seferiye Hatun hakkında bilgiler:

Alparslan Büyük Selçuklu Seferiye Hatun kimdir?

Alparslan Büyük Selçuklu Seferiye Hatun kimdir?
Alparslan Büyük Selçuklu Seferiye Hatun kimdir?

Dizide Akça Hatun’un ölümü sonrasında yerine kimin geleceği çok merak ediliyordu. Tarihte Akça Hatun’dan sonra Sultan Alparslan’ın ikinci eşi Seferiye Hatun’dur. Anparslan Büyük Selçuklu dizisinde Alparslan’ın evleneceği Seferiye Hatun kimdir diye çok merak ediliyor. Alparslan Büyük Selçuklu Seferi Hatun rolünü kim oynuyor? Dizide Seferiye Hatun karakterini Kayra Aleyna Zabcı canlandırıyor.

Kayra Aleyna Zabcı kaç yaşında, nereli?

İnstagram adresi @kayrazabci olan güzel oyuncu 21 Ağustos 2001 tarihinde İstanbul’da doğdu. 21 yaşındaki oyuncu İstanbul’ludur.

Kayra Aleyna Zabcı nasıl ünlü oldu?

Güzel oyuncunun küçüklüğünden beri çok yetenekli olduğunun altını çizelim. Çocukken katıldığı Best Model Çocuk Türkiye yarışmasında birinci oldu. Bulgaristan’da yapılan finale gittiğinde 12 yaşındaydı. Best Child Model of the World yarışmasında da birinci oldu.

YENİ »
Kendi Yolumda Oyuncuları ve Konusu (Athena Film 2022) | Hikayesi | Çekildiği Yer

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir.

Kayra Aleyna Zabcı boyu ve kilosu

Güzel oyuncu 1.64 cm boyunda ve 49. kilodur.

Kayra Aleyna Zabcı hangi dizilerde oynadı? Kayra Aleyna Zabcı TV dizileri

2013 yılında Harem dizisi ile kamera karşısına geçmiştir. Gülperi dizisinde Gülperi’nin gençliğini canlandırmış ve bu diziyle tanınmaya başlamıştır. Yağmur Taylan ve Durul Taylan’ın yönettiği Küçük Kıyamet filminde rol almıştır.

İMDB adresine göre Zeytin Ağacı (Netflix), Canım Annem, Gülperi, Vatanım Sensin, Seddülbahir 32 Saat, Küçük Ağa, Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde rol almıştır.

 • 2022- Zeytin Ağacı
 • 2022-Canim Annem / Nazlı’nın üvey kız kardeşi
 • 2019/2020- Doğduğun Ev Kaderindir / Yasemin
 • 2018/2019- Gülperi/ Gülperi’nin gençliği
 • 2017/2018- Vatanım Sensin
 • 2016- Seddülbahir 32 Saat
 • 2015- Aydamaya / Ada
 • 2014- Asktan Kaçılmaz
 • 2014- Küçük Ağa
 • 2012/ 2013- Muhteşem Yüzyıl
 • 2013- Harem

Tarihte Alparslan Büyük Selçuklu Seferiye Hatun kimdir?

Seferiye Hatun tarihte kimdir? Tarihte Büyük Selçuklu Devleti hükümdarı Sultan Alparslan’ın ikinci eşidir. Peki Alparslan neden Seferiye Hatun ile evlendi? Seferiye Hatun babası kimdir? Seferiye Hatun’un kaç çocuğu var?

Alparslan’ın hanımları kimlerdir? Akça Hatun Seferiye Hatun mu?

Hayır, Akça Hatun Büyük Selçuklu Devleti hükümdarı Sultan Alparslan’ın ilk eşidir. Seferiye Hatun ise Büyük Selçuklu Devleti hükümdarı Sultan Alparslan’ın ikinci eşidir.

Akça Hatun yerine kim gelecek? Akça öldü mü?

Geçen sezonun sonunda Akça Hatun’un ölümü herkesi üzüntüye boğmuştu. Fahriye Evcen diziden ayrılmak istediği için mi Akça Hatun karakteri öldü diye düşünülmüştü. Oysa dizi tarihteki akışına uygun şekilde, Akça Hatun’dan sonra Alparslan’ın ikinci eşi Seferiye Hatun’u hikayemize dahil ediyor.

Alparslan Büyük Selçuklu Akça diziden çıktı mı? Fahriye Evcen ayrıldı mı?

Evet, Akça Hatun öldü ve diziden çıktı. Fahriye Evcen de Alparslan Büyük Selçuklu dizisinden ayrıldı. Akça Hatun artık dizide yer almıyor.

YENİ »
Emanet 665. Bölüm Fragmanı izle | Nana ve Yusuf ne yapacak? Kanal 7 Emanet Yeni Fragman

Sezona yeni başlayan dizilerden Yargı da iddilalı kadrosu ile yayınlanmaya başladı. Bkz: Yargı yeni sezon oyuncuları

Yorum yapmak ister misiniz?