AVAX Neden Yükseliyor? Bugün Avax Neden Yükseldi? Avalanche

AVAX Neden Yükseliyor? Bugün Avax Neden Yükseldi? Avalanche (AVAX) bugün yüzde 40 oranında artışa geçti ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Neden yükselişe geçti? Piyasa hacmine göre en büyük altıncı DeFi protokolü Avalanche (AVAX) hakkında bilgiler:

Avax Neden Yükseliyor?

Avax, yurtdışı forumlarda yeni Eterheum katili olarak tanınıyor. Sadece bir ayda 10$’ın altından 55$’a yükselen fiyatıyla AVAX, ADA, LUNA ve SOL gibi diğer popüler L1’lerle iyi bir şirkette Ağustos ayında en çok kazananlar arasındaydı. AVAX’in kendisi şu anda zaten biraz sıcaktan serte doğru olsa da, tüccar en iyi stratejinin Avalanche ekosisteminde daha küçük projelere veya ortaya çıkan verim çiftçilik fırsatlarına bakmak lazım.

Avax’ın yeni Solana (SOL) olması ihtimal dahilinde.

Unutmadan belirtelim, Analist Elliot Wainman ayrıca, hala %80 ila %90’lık bir düzeltme olasılığının olduğu konusunda uyarıyor.

YENİ »
Kripto Para Haber: Bitcoin, BNB ve Ethereum Rekor Kırdı

Bugün Avax Neden Yükseldi?

Son 24 saatte yaşanan fiyat artışı, Avalanche’ın duyurduğu 180 milyar dolarlık likidite madenciliği teşvik programına dayandırılıyor. Avalanche Rush adı verilen programın, AAVE ve Curve başta olmak üzere platforma daha fazla DeFi programının çekilmesine yardımcı olması bekleniyor.

Avalanche Foundation 180 milyon dolarlık bir DeFi Teşvik Programı duyurdu. “Avalanche Rush” başlıklı program, toplam değer kilitli (TVL) en büyük DeFi protokollerinden ikisi olan iki popüler protokol olan Aave ve Curve ile başlayarak, mavi çipli DeFi uygulamalarını Avalanche’a getirecek.

Avax Nedir? Avax Coin

Cornell Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Profesörü Emin Gün Sirer tarafından kurulan Avalanche (AVAX), herhangi bir merkezi olmayan uygulama ağı olarak tanımlanıyor. Geliştiricilerin diğer blok zincirleriyle ortaklaşa bir biçimde blok zinciri dağıtmasına olanak tanıyor.

AVAX (Avalanche), ilk olarak Ava Labs tarafından 2018 yılında piyasaya sürüldü. Sonrasında AVAX tokeni kullanıma açıldı.

“Avalanche, kesinleşme süresi ile ölçülen en hızlı akıllı sözleşme platformudur ve herhangi bir hisse kanıtı protokolünün etkinliğini güvence altına alan en fazla doğrulayıcıya sahiptir.” Avalanche’ın satış noktalarından biri, Avalanche’ın herkesin başlatabileceği ve kullanabileceği merkezi olmayan varlık ticareti sağlaması ve bunu saniyenin altında işlem onayları sağlamada dijital alanda benzersiz bir ağ ile yapmasıdır. Ayrıca Avalanche’da bahsetmeye değer ilginç bir özellik de Avalanche Bridge. Temel olarak, Avalanche Bridge, Ethereum varlıklarının Avalanche’a ve Avalanche’dan hızlı, ucuz ve güvenli transferleri için doğrudan MetaMask cüzdanınıza bağlanır.

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2021 » Yeni Çıkan Diziler Listesi

Az parayla hangi coin alınır diyenler için DYM Coin, SOL (Solana), RNDR Coin, INJ Coin, ARB Coin (Arbitrum) ilgi çekebilir. Çıkması Beklenen Coinler 2024 listesine de göz atabilirsiniz. Altcoin fiyatları ne kadar? Peki altcoinlerin yükselmesi neye bağlı? Acaba altcoin dominance kaç olmalı?

Yorum yapmak ister misiniz?