Beyin Yakan Filmler Listesi: Kafa Karıştıran ve Ters Köşe Yapan Filmler

Beyin Yakan Filmler Listesi ile karşınızdayız. Kafa Karıştıran Filmler ve Sonu Ters Köşe Yapan Filmler, En İyi Kafa Yoran Film önerileri

Beyin Yakan Filmler

Beyin Yakan Filmler 

Beyin yakan filmler listemizdeki en güzel filmlerden birisi Memento (Akıl Defteri).  Memento’nun ana karakteri Leonard’ın geçirdiği rahatsızlık ve bunun sonucu olarak zihninde açılan ‘yara’ filmin merkezine oturmuş.  İleriye Dönük Amnezi olarak bilinen bu rahatsızlıkta şok geçiren zihin bu şoktan sonraki anılara ket vuruyor ama bu olaydan önceki her şeyi hatırlıyor.  Leonard’ın karısı tecavüze uğramış ve öldürülmüştür. Leonard karısının intikamını almak istemektedir ama hafızasında her şey 15 dakikada silinmektedir. Filmin bir diğer ilginç yanı da, olayların ortasında başlaması. Film ileri ve geriye doğru daireler çiziyor, hafıza kaybı yaşayan karakterimizin doğruları çözmesi de epey zaman alıyor. Evet, saymışlar, tam 113 defa zaman atlanması yaşanmış …

Zamanın Ötesinde (Predestination) belki de en karışık hikayeye sahip zamanda yolculuk filmi…

Görünmeyen Misafir – Contratiempo, ters köşe filmler arasında en iyilerden sayılır. Gerilim gizem türünde İspanyol yönetmen Oriol Paulo’nun bir diğer filmi Ceset ile yine listemizde yer alıyor.

Russell Crowe’un Akıl Oyunları,  Jake Gyllenhaal’ın Yaşam Şifresi ve Karanlık Yolculuk, Tom Cruise’un Vanilla Sky da beyin yakan filmler listemizde yer alıyor.

Dizi olarak en güzel örneklerden birisi Dark. Zaman yolcularının hikayesinde kuşaklar atlayınca dizideki karakterleri çözmek epey yorucu olmuştu. Yakın zamandaki en güzel film örneklerinden birisi ise Tenet. Yönetmen kafayı karıştırmak için epey uğraşmış doğrusu.

Beyin Yakan Filmler Listesi

1. Memento (2000)

Beyin Yakan Filmler Listesi Memento Akıl Defteri

Leonard Shelby, pahalı takım elbiseler giyer, son model bir Jaguar kullanır; bunun yanında ucuz, tanınmamış motellerde konaklar ve ödemelerini hep nakit parayla gerçekleştirir. Başarılı bir iş adamı görüntüsündedir… Ancak Leonard’ın tek işi intikam almaktır; karısının ırzına geçip öldüren adamın peşindedir. Şüpheleri polis tarafından dikkate alınmayan Leonard’ın yaşamındaki tek mücadelesi, adalet arayışı uzerine kurulmuştur. Katili belirlemesinde ise büyük bir zorlukla karşı karşıyadır. Leonard’ın nadir görülen, tedavisi olmayan bir hafıza kaybı hastalığı vardır. “Kaza” oncesi olayları tüm ayrıntılarına kadar hatırlayabilen Leonard, 15 dakika önce ne olduğunu, ne yaptığını, nereye gittiğini ve neden gittiğini bilememektedir. Christopher Nolan imzalı “Memento”, karmaşık ve zeka ürünü senaryosuyla dikkat çeken bir modern kara film.

2. Görünmeyen Misafir – Contratiempo (2016)

Beyin Yakan Filmler Görünmeyen Misafir

Adrian Doria kariyerinde hızla yükselen bir iş adamıdır. Evli bir adam olan Adrian, fotoğrafçı olan sevgilisi Laura’yı öldürmekle suçlanmaktadır. Adrian, kendisine güvenilir bir savunma yaratmak için tanık hazırlama ve adli bildirimlerde uzman deneyimli bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışır. Adrian, Virgina’ya yaşanan olayları en başından anlatmaya başlar. Fakat Virginia hikayede bazı tutarsızlıklar fark eder ve onu hikayesinin karanlık noktalarını açığa çıkarması için zorlar.

Yönetmen Oriol Paulo
Oyuncular: Mario Casas, Bárbara Lennie, Ana Wagener

YENİ »
Peaky Blinders Benzeri Diziler Peaky Blinders Tarzı Suç ve Mafya Dizileri

3.  Zamanın Ötesinde – Predestination (2014)

Beyin Yakan Filmler Zamanın Ötesinde

Gizli bir serivise bağlı çalışan ajanımızın görevi ; 1975 yılında New York’ta yaptığı bir patlamada 11.000 insanın ölümünden sorumlu olan Fiyasko Bombacısı adlı kişiyi bulup bu patlamanın hiç yaşanmamış olmasını sağlamaktır… Görevi için 1970 yılına New York’ta bir barda, barmen olarak çalışmaya başlayan ajan orada “Evlenmemiş Anne” rumuzlu John isimli bir köşe yazarıyla tanışır. Küçük bir bar sohbetiyle başlayan ikilinin sohbeti, gecenin ilerleyen saatlerinde daha da derinleşir…

Yönetmen Michael Spierig, Peter Spierig
Oyuncular: Ethan Hawke, Sarah Snook, Noah Taylor

YENİ »
Zaman Yolculuğu Filmleri #20 En Güzel Zamanda Yolculuk Filmleri

4. Donnie Darko – Karanlık Yolculuk (2001)

Karanlık Yolculuk, genç bir adamın gizemli macerasını konu ediyor. Yıl 1988… Donnie Darko isimli genç bir gece insan-tavşan karışımı olan bir yaratık tarafından odasından çıkarılıp bir sırra doğru sürüklenir. Yaratık, genç çocuğa 28 gün, 6 saat, 42 dakika, ve 12 saniye sonra dünyanın sonunun geleceğini söylemiştir. Olayın şokunu üzerinden atamayan Donnie, bu büyük sırrın ağırlığı altında, tüm sosyal yaşantısını sonlandırarak bu gizemli tavşanın peşinden gidecektir

Yönetmen Richard Kelly
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Jena Malone, Drew Barrymore

5. Kelebek Etkisi (2004)

Yıl 2002… Evan Treborn, özellikle yoğun strese yaşadığı anlarda baygınlık geçirmektedir. Bunun nedeni ise karanlık geçmişidir… Treborn çocukluğunda cinsel tacizlere maruz kalmış ve kuvvetli psikolojik travmalar yaşamıştır. Treborn tesadüf eseri zamanda yolculuk yapıp geçmişe dönebildiğini fark eder ve geçmişinin bu bölümlerini silmek için uğraşmaya başlar. Çocukluğuna geri dönmeyi başaran genç adam geçmişini yeniden kurgulamaya başlar.

Yönetmen Eric Bress, J. Mackye Gruber
Oyuncular: Ashton Kutcher, Amy Smart, Elden Henson

6. Vanilla Sky (2001)

Beyin yakan filmler listemizde Tom Cruise’un harika filmine göz atalım. Cameron Crowe’un yönettiği, başrollerinde Tom Cruise, Penelope Cruz ve Cameron Diaz’ın yer aldığı “Vanilla Sky”, 1997 yapımı İspanyol filmi “Abre los ojos”un yeniden çevrimi. Geçirdiği bir kaza sonucunda hayatı alt üst olan zengin ve yakışıklı bir yayıncının hikayesini anlatan filmin, Cruise’un kendi filmleri arasında favorisi olduğunu da belirtelim.

7. Magnolia (1999)

San Fernando Valley’de sıradan bir günde ölmek üzere olan bir baba, genç karısı, bir erkek bakıcı, kaybolmuş ünlü bir oğul, aşık bir polis, dahi bir çocuk, eskiden dahi bir çocuk olan bir adam, bir şov programı sunucusu ve yabancılaşmış bir kız bir hikayenin farklı parçalarında yerlerini alacaklardır. Bu insanlar, unutulmaz bir heyecanla sonlanacak bu gün içinde, şans, hareket, geride bırakılan zaman ve rastlantılar yumağında adeta birbirlerinin hayatlarının içinden zikzaklar çizerek geçecek ve birbirlerini çözümleyeceklerdir. Paul Thomas Anderson’ın yazıp yönettiği bu epik dramanın geniş oyuncu kadrosunda Tom Cruise, Julianne Moore ve William H. Macy gibi isimler bulunuyor.

8. Ceset (2012)

Bir gün bir morgdan iş kadını Mayka’nın cesedi kaybolur. Hayatta her şeyi düzenli ve planlı olan bu kadının ölümünün arkasındaki sır perdesi henüz aralanamamışken, bir de cesedinin ortadan kaybolması olayı daha da karmaşık hale getirir. Dava ile ilgilenmesi için dedektif Jaime Pena görevlendirilir. Jaime de eşini kaybetmiştir ve bu travmanın izlerini henüz tam olarak atlatamamıştır. Bu davayı hem kişisel duygularını çözüme kavuşturmak hem de halen meslekte iyi bir polis olduğunu göstermek için değerlendirecektir. Fakat olayın o kadar çok karanlık noktası vardır ki davaya dahil olan hiç kimse aslında göründüğü kişi değildir.

Yönetmen Oriol Paulo
Oyuncular: José Coronado, Hugo Silva, Belén Rueda

YENİ »
En İyi Suç Filmleri: Gerilim ve Polisiye İçeren Suç Filmleri

9. Being John Malkovich (2000)

Craig kendince yetenekleri olan bir kuklacıdır. Ancak bu meslek ona elbette ki hayatta kalmasını sağlayabilecek bir para kazandırmamaktadır. Bu nedenle önemli bir kararın eşiğinde olduğunu hissetmektedir. Craig’in karısı olan Lotte ise bir pet shop’da çalışmaktadır. Sürekli olarak kendi işinin tuhaf yanlarından dem vuran Lotte, Craig’in canını fazlasıyla sıkmaktadır. Şansı yaver giden Craig bir firmada iş bulur. Şirkette tanıştığı Maxine isimli bir kadın onun ilgisini cezbeder. Ancak Maxine, Craig’le hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Bir gün Craig çalıştığı firmada gizli bir kapıcık bulur. Kapıdan içeri giren Craig, nasıl olduysa, John Malkovich’in bedeninde uyanacaktır.

10. Holy Motors (2012)

Cesar o gün her sabah yaptığı gibi işe gitmek için elinde çantası, yaşadığı görkemli malikaneden çıkar, beyaz limuzinine doğru yürür. Çevresindeki korumalar ona eşlik ederken, şoförü Celine kendisine kapıyı açar ve yol boyunca o gün tamamlamaları gereken randevularından konuşurlar. Cesar eline yaşlı bir kadın peruğu alıp onu düzeltmeye başlayıncaya dek her şey normal gibi görünmektedir. Peki gerçekten her şey bu kadar normal midir Fransız sinemacı Leos Carax’ın 13 yıl aradan sonra yeniden yönetmen koltuğuna oturduğu filmi tam bir deneysel sinema süreci. Bir hikayeden diğerine atlayan Cesar karakteri ve onun “randevu” adı altında büründüğü kılıklar, karakterler arasındaki geçişler ve tüm hikayeler boyunca farklı filmlere yapılan göndermeler seyircilerin akılını kurcalayacak boyutta.

11. Looper (2012)

Gelecek zamandayız; 2072’de. Zamanlar arasında yolculuk gerçek olmuş, ama yasa dışı olarak karaborsacıların eline düşmüştür. Teknolojiyi elinde tutanlar ne zaman birinden kurtulmak isterlerse onu 30 yıl geriye, 2042’ye göndererek “Looper” adı verilen bir grup suikastçıya öldürmesi için “paketler”. Bu grupta yer alan suikastçılardan biri olan Joe için 2042’de zengin hayatı gayet yolunda gitmektedir; ta ki karşısına öldürmesi için 2072’den gelen yaşlı Joe çıkıncaya kadar…

Rian Johnson’ın yazıp yönettiği bilim kurgu – aksiyon türündeki filmin başrollerini Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis ve Emily Blunt paylaşıyor.

12. Brazil (1985)

Geleceğin tuhaf ve gereksiz derecede karmaşık, fütüristik dünyasındayız. Devlet memuru Sam Lowry (Jonathan Pryce), etrafını saran bu bürokrasi ve teknoloji cenderesinden bunalmış bir istatistikçidir. Kaçışı ve sükuneti, kendisini her şeyden izole ettiği hayallerde bulur. Rüyalarında sürekli olarak aynı kadını kurtardığını görür.Sam’in yaşadığı gerçek dünyayı ise, her şeyi görüp kontrol eden bir bilgisayar idare etmektedir. Jill Layton (Kim Greist) isimli genç kadın terorist olmakla suçlandığında, düzenli olarak hata kontrolleri yapmakta olan Sam bunda bir yanlışlık olduğunu farkeder ve Jill ile tanıştığında onun rüyalarında kurtarıp durduğu kız olduğunu anlar. Terry Gilliam imzalı “Brazil”, bürokrasiyle alakalı orijinal sözler söyleyen, zevkli bir bilim kurgu-komedi filmi.

13. 2001: A Space Odyssey (1968)

Usta yönetmen Stanley Kubrick’in imzasını taşıyan “2001: A Space Odyssey”, tam anlamıyla anlamak için birden fazla seyredilmeyi gerektiren filmler içinde kendine has bir konuma sahip, teknik ustalığıyla da dikkat çeken gerçek bir başyapıt. Bir yapay zekanın yardımıyla dünya dışındaki yaşamı araştıran bir grup bilim adamının hikayesini konu edinen film, üstünden tam 53 sene geçmiş olsa da tazeliğini büyük ölçüde koruyor.

YENİ »
En İyi Bilim Kurgu Filmleri Listesi #30 Adet Bilim Kurgu Film Önerileri

14. I’m Thinking of Ending Things (2020)

Ian Reid’in 2016 yılında yayınlanan aynı isimli romanından ünlü yazar Charlie Kaufman imzasıyla beyaz perdeye uyarlanan “I’m Thinking of Ending Things”, birlikte uzun bir yola çıkan Jake ve kız arkadaşına odaklanıyor. Jake’in gözden uzak bir çiftlikte yaşayan ailesiyle tanışmaya hazırlanan kadın bir yandan da ilişkilerini bitirmeyi düşünmektedir. Jake beklenmedik bir şekilde farklı bir yola sapınca kız arkadaşı zor durumda kalır ve ikili arasında somut bir gerginlik, psikolojik bir kırılganlık ve saf bir korku hissi oluşur.

15. Arrival (2016)

Üniversitede antik diller üzerine ders veren dilbilimci Louise Banks (Amy Adams), bir ders esnasında ABD’ye gizemli bir uzay aracının indiğini öğrenir. Dünyanın farklı ülkelerine, toplam 12 yere bu uzay araçları inmiştir. Amerikan Ordusu’ndan Albay Weber (Forest Whitaker), uzaylılardan alınan ses kayıtlarının çevrilmesi için Banks’ten yardım ister. Banks, matematikçi Ian Donnelly (Jeremy Renner) ve uzmanlardan oluşan ekip, uzay aracının içine girerler. Mesajı anlayabilmek için çalışmalar sürerken uzay araçlarının indiği diğer ülkeler, uzaylılara saldırma hazırlığına başlar. Banks ve ekibinin tüm riskleri alarak tüm dünyayı etkileyecek bir savaşı önleyebilmek için çok az zamanı olacaktır. Ünlü yönetmen Denis Villeneuve’ün yönettiği “Arrival”, Amerikalı yazar Ted Chiang’ın 1998’de yayımlanan Story of Your Life adlı kısa öyküsünden uyarlandı.

16. Waking Life (2001)

Kafa Karıştıran Filmler Waking Life

Farklı animasyon tekniğiyle de dikkat çeken yapım, insanın varoluşunun anlamı üzerine kafa yoran bir karakterin içsel yolculuğuna ortak ediyor bizleri. Film, “Boyhood”, “School of Rock” ve “Before Sunset” filmleriyle tanınan ünlü yönetmen Richard Linklater’ın imzasını taşıyor.

17. 13. Kat – The Thirteenth Floor (1999)

Teknolojinin konuştuğu bir yerdeyiz. Bu işte uzman ve çok özel işler başaran iki arkadaşın elinde son ürünleri vardır. Douglas ve Whitney, son çalışmaları bir program yazılımını denemektedirler 13. kattaki ofislerinde. Bir similatör aracılığı ile Douglas, 1930’ların Los Angeles’ine giderek eşsiz bir macera yaşamaktadır. Ancak kendisi gerçek hayata döndüğünde tatsız bir süpriz onu beklemektedir. Şirketin kurucusu ve üretenlerin esin kaynağı şahsiyet Hannon Fuller öldürülmüştür. Dahası belleğinde boşluklar oluşan Douglas da esas şüphelidir.
Bu esnada ortaya çıkan gizemli güzel Jane, Hannon’un kızı olduğunu söyler. Bir süre sonra sanal ortam süreçleri, tuhaf olaylar ve gündelik yaşam arasındaki bağ bulanıklaşmaya başladığında, Douglas’ın en korkunç kabusunda bile görmek istemeyeceği bir şey gerçek olmaya başlayacaktır…

Yönetmen Josef Rusnak
Oyuncular: Craig Bierko, Armin Mueller-Stahl, Gretchen Mol

18. Yaşam şifresi (2011)

Hızlı trende uyanan ve burada nasıl bulunduğuna dair hiçbir fikri olmayan Yüzbaşı Colter Stevens (Jake Gyllenhaal), karşısında Christina (Michelle Monaghan) adlı kendisinin tanımadığı birini bulur. Kadının hareketlerinden Colter’ı tanıdığı anlaşılır. Ne olup bittiğini anlamaya çalışan Colter, tuvalette kendine sığınacak yer ararken aynada kendi yerine başkasının yüzünü görmesiyle şok olur. Cüzdanında da bir sınıf öğretmeni olan Sean Fentress’ın kimliği bulunuyordur.

Bu sırada aniden trende büyük bir patlama yaşanır. Hemen ardından Colter kendini yüksek teknolojili bir yerde bulur ve uniformalılardan Goodwin (Vera Farmiga) ona bilmesi gereken her şeyi anlatır. Colter Chicago’da bir treni bombayla havaya uçuran ve daha onlarcısını da öldürmeyi planlayan bombacının kimliğini tarif edebilmek için çok gizli bir göreve atanmıştır. ‘Yaşam şifresi’ adı verilen bu görev sayesinde Colter paralel bir evrende yolcu Sean’ın yerine geçebilmektedir. Trene her dönüşünde Colter’ın bombacının kimliğini üslerine bildirmesi için sadece sekiz dakikası vardır. Her seferinde yeni bilgiler edinse de avı onu atlatmayı başarır. Daha fazla delil buldukça, bu ölümcül faciayı önleyebileceğine daha çok inanır, elbette zaman onun önüne geçmezse.

Yönetmen Duncan Jones
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan, Vera Farmiga

19. Mulholland Drive (2001)

Genç, hevesli bir aktrist büyük umutlarla Hollywood’a varır ancak gelir gelmez kendisini bir cinayetten kılpayı kurtulmuş, geçmişini bilmeyen gizemli bir kadının macerası içerisinde bulur. Bu tuhaf macerada rüya ve gerçek iç içedir. David Lynch’in kendine has sinema dilinin tüm özelliklerini taşıyan filmi, ünlü yönetmene Cannes’da ‘En İyi Yönetmen’ ödülünü kazandırmıştı.

20. Tenet (2020)

Beyin yakan filmler listemizde 2020 yılının en çok konuşulan filmlerinden birisindeyiz. Tenet, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir kahramanın hikayesini konu ediyor. Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalır. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan kahraman, casusun alacakaranlık dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkar.

Yönetmen Christopher Nolan
Oyuncular: John David Washington, Kenneth Branagh, Robert Pattinson

21. Yıldızlararası (2014)

Bilim Kurgu filmleri arasında en beğenilen filmlerden birisi olan İnterstellar, aynı zamanda içerdiği bilimsel öğeler nedeniyle kafanızı da oldukça karıştıran efsane bir film.

Yıldızlararası’nda, teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı biliminsanı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir..

Yönetmen Christopher Nolan
Oyuncular: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine

22. Kök – I Origins (2014)

Bir moleküler biyoloji uzmanı ve laboratuvarda araştımaları yürttüğü ekip arkadaşı, yaptıkları deneyler sonucunda insanlığı derinden sarsacak bazı kanıtlara ulaşırlar…

Yönetmen Mike Cahill
Oyuncular: Michael Pitt, Brit Marling, Astrid Bergès-Frisbey

23. Bay Hiçkimse (2009)

Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır… Ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar…

Yönetmen Jaco van Dormael
Oyuncular: Jared Leto, Sarah Polley, Diane Kruger

24. Akıl Oyunları (2001)

Akıl Oyunları, asosyal bir matematikçi olan John Nash’in hayatını konu ediyor. John Forbes Nash azandığı bir bursla Princeton Üniversitesi’nde öğrenim görmeye başlar. Bu süreçte parlak zekasını her daim hissettiren ve çevresindekilerle uyum sorunu yaşayan dahi Nash, inanılmaz bir teoriyi ortaya sürüp kanıtlama aşamasına kadar gelir. Böylece matematik çevrelerince ününü yayan dahi adam zamanla şizofrenik belirtilerle mücadele etmeye başlar. Nash artık kendi kurgusal gerçekliklerinden oluşturduğu dünyasıyla asıl gerçekleri ayırt edemeyecek bir aşamaya gelir.

Yönetmen Ron Howard
Oyuncular: Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly

25. Enemy (2013)

Adam Bell (Jake Gyllenhaal), güzel kız arkadaşı Mary (Mélanie Laurent) ile bile birlikte olama isteği duymayan asık suratlı, dağınık bir tarih profesörüdür. Bir iş arkadaşının tavsiyesi üzerine bir film izleyen Adam, kendini Anthony Clair isimli aktöre benzetir ve adamı takip etmeye karar verir. Benzer adamlar karşılaşır ve hayatları garip ve geri döndürülemez bir biçimde birbirine geçer. Nobel Ödüllü Portekizli yazar Jose Saramago’nun Türkçe’ye ‘Kopyalanmış Adam’ ismiyle çevrilen 2002 tarihli romanından uyarlanan “Enemy”, listemizdeki ikinci Denis Villeneuve filmi.

26. K-Pax (2001)

Prot isimli esrarengiz bir adam, tuhaf tavırları nedeniyle bir psikiyatri kliniğinde stabilize hale getirilmeye çalışılmaktadır. Prot, K-PAX isimli bir gezegenden geldiğini iddia etmekte ve doktorların tüm karşı çıkışlarına rağmen sunduğu bu geçmişinde diretmektedir. Onunla ilgilenen doktor olan Mark Powell ise bu adamın sadece kendisini değil, diğer insanları da anlattığı hikayelerle etkilediğini fark eder. Prot’un tüm anlattıkları insanların kafasını günden güne biraz daha kurcalamaya başlayacaktır.

YENİ »
Distopya Filmleri » Distopik Bir Dünyada Geçen En İyi Filmler
YENİ »
Uzay Filmleri: İzlenmesi Gereken En iyi Uzay Filmleri Listesi

Yorum yapmak ister misiniz?