Black Panther Wakanda Forever fragmanı yayınlandı! Peki Black Panther Wakanda Forever ne zaman çıkacak?

Black Panther Wakanda Forever fragmanı yayınlandı! Peki Black Panther Wakanda Forever ne zaman çıkacak? Türkiye için Black Panther Wakanda Forever gösterime giriş tarihi ne zaman? Sizleri Black Panther Wakanda Forever fragman ve Black Panther Wakanda Forever vizyon tarihi hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Türkçe adıyla Black Panther: Yaşasın Wakanda çok yakında vizyonda olacak.

Black Panther Wakanda Forever fragmanı yayınlandı

2018 yılında Marvel Sinematik Evreninde solo filmini kazanan Kara Panter’in devamı niteliğindeki Kara Panter: Uzun Yaşam Wakanda’nın (Kara Panter: Wakanda Forever) fragmanı yayınlandı. ABD’de 700 milyon dolar hasılatla tüm zamanların en çok hasılat yapan altıncı filmi olan Kara Panter’in uzun zamandır beklenen devam filmi, 28 Ağustos 2020’de serinin ana karakteri Chadwick Boseman’ın mirasını sürdürmeye çalışıyor.

Marvel, daha önce Black Panther rolü için yeni bir oyuncu almayacağını açıklamıştı. Ryan Coogler’ın yönetmen koltuğuna geri döndüğü sekans olan Black Panther: Wakanda Forever’ın yeni fragmanının sonunda Shuri’nin Kara Panter kostümü giydiğini görebiliyoruz.

Black Panther Wakanda Forever fragmanı

İşte yeni yayınlanan Black Panther Wakanda Forever fragmanı, ya da Türkçe adıyla Black Panther Yaşasın Wakanda fragmanı:

Ryan Coogler, Entertainment Weekly için fragmanı kısaca özetlemiş. Biz de aktaralım:

Fragman, Wakanda ve yeni bir dünyanın fotoğraflarını yan yana getirerek başlıyor: Talocan’ın sualtı krallığı. Marvel Sinematik Evreninde ilk kez sahneye çıkan güçlü lider Namor (Tenoch Huerta) tarafından yönetiliyor. Coogler, karakterin uzun süredir hayranı olduğunu ve çizgi roman hayranı olarak çocukluğuna geri döndüğünü söylüyor. Yönetmen, “Gençken tam zamanlı bir atlet olmadan önce onları her zaman okurdum ve her zaman sadece spor yapıyordum” diye açıklıyor. “Bunu yaparken bile, Batman: The Animated Series veya Power Rangers ya da Batman filmlerini izleyerek pop kültürüyle ilgileniyordum. Üniversite için kendimi bununla yeniden bağlantı kurmak için biraz daha zamanım olduğunu buldum.”

Wakanda Forever’ın Namor’u, çizgi romanlarda yaptığı gibi Atlantis’i yönetmek yerine, film için yaratılan ve antik Maya kültüründen esinlenen Talocan adlı yeni bir diyardan geliyor. Kendi uzun geçmişi olan ayrı bir millettir, ancak Coogler, Talocan ve Wakanda arasında bazı önemli benzerliklere dikkat çeker ve her ikisini de “El Dorado” – “göz önünde gizlenmiş” gelişmiş bir uygarlık olarak tanımlar. Coogler, Namor’un kendisi için karakterin ikonik görünümünü, imza ayak bileği kanatlarına kadar benimsemek istediğini söylüyor. Coogler gülümseyerek, “Bence bu tür filmler çekerken tuhaf şeylere eğilmek zorundasın ya da onu eğlenceli kılan şeyleri kaçırma riskiyle karşı karşıyasın,” diyor. “Gerçekten benzersiz özellikleri ve mutlaka eşleşmeyen şeyleri var. Su altında nefes alabiliyor, belli ki, ama ayak bileklerinde bu küçük kanatlar var. Sivri kulakları var ve iç çamaşırıyla dolaşıyor. Hepsi eğlenceli dostum. ”

YENİ »
House of the Dragon 7. Bölüm izle diziyo dizipal dizibox House of Dragon full izle HD

Fragmanda ayrıca Dominique Thorne, Amerikalı mucit Riri Williams – diğer adıyla Ironheart olarak da yer alıyor. Amerikalı genç, Shuri gibi parlak bir zeka ve inanılmaz zekasını rahmetli Tony Stark’ın ayak izlerini takip etmek için kullanıyor. (Wakanda Forever’da ilk çıkışını yaptıktan sonra, gelecek yıl kendi Disney+ dizisi Ironheart’ta rol alacak.) Bir benzerlik var” diye açıklıyor Coogler. “Bu filmde Shuri’nin onunla birkaç ortak noktası olan biriyle tanıştığını görüyoruz. , ama aynı zamanda çok, çok farklı.” Wakanda Forever’ın lüks dünya binası tam teşekküllü sergileniyor ve yapım tasarımcısı Hannah Beachler ve kostüm tasarımcısı Ruth E. Carter (Kara Panter’deki çalışmalarıyla Oscar kazanan) gibi önemli Kara Panter ekip üyeleri devam filmi için geri dönüyor.

Loki’nin öğrencisi Autumn Dural, devam filminde görüntü yönetmeni olarak Rachel Morrison’ın yerini alıyor ve Coogler, yeni görsel fikirleri keşfederken aynı zamanda ilk filmin zengin dünyasını korumak istediğini söylüyor. Sıradaki su ve mavi rengin kullanımına ve küresel kamera lenslerinden anamorfik kamera lenslerine geçişe işaret ediyor.

Black Panther Wakanda Forever ne zaman çıkacak?

Peki kara panter filmi ne zaman çıkacak diye merak ediliyor. Önümüzde yaklaşık 1 aydan biraz fazla bir süre olduğunu söyleyelim. Türkiye’de Black Panther Wakanda Forever ne zaman çıkacak sorusunun cevabı aşağıda:

Black Panther Wakanda Forever gösterime giriş tarihi

2022 yılının sonuna yaklaşırken Black Panther Wakanda Forever vizyon günü de yaklaştı. Black Panther Wakanda Forever gösterime giriş tarihi 11 Kasım.

Black Panther Wakanda Forever oyuncuları kimler

Filmin oyuncu kadrosu şöyle: Angela Bassett, Letitia Wright, Winston Duke, Danai Gurira, Florence Kasumba, Lupita Nyong’o, Martin Freeman, Tenoch Huerta, Dominique Thorne, Michaela Coel, Mabel Cadena and Alex Livanalli

Black Panther Wakanda Forever konusu ne?

Kraliçe Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) ve Dora Milaje (Florence Kasumba dahil), Kral’ın ardından uluslarını müdahale eden dünya güçlerinden korumak için savaşırlar. T’Challa’nın ölümü. Wakandalılar bir sonraki bölümlerini kucaklamak için çabalarken, kahramanlar Savaş Köpeği Nakia (Lupita Nyong’o) ve Everett Ross’un (Martin Freeman) yardımıyla bir araya gelmeli ve Wakanda krallığı için yeni bir yol oluşturmalıdır.

Bkz: Deadpool 3’de Hugh Jackman Wolverine olarak dönecek

YENİ »
Merve Boluğur Mert Aydın evlendi | Merve Boluğur düğün fotoğrafları
YENİ »
Bitcoin Nasıl Alınır Nasıl Satılır? » Nasıl Bitcoin Alabilirim?
YENİ »
Prestij Meselesi Oyuncuları arasına Barış Murat Yağcı da katıldı
YENİ »
Dahmer Gerçek mi Uyarlama mı? Dahmer Konusu Gerçek mi? Dahmer Gerçekte Kaç Kişiyi Öldürdü?

Yorum yapmak ister misiniz?

error: Konu koruması aktif.