Bridgerton Dizisi Konusu Oyuncular Fragman ve Yorumları

Bridgerton Dizisi rekor kırarak  Netflix’in 1 ayda en çok izlenen dizisi oldu. Nasıl bir dizi bu Briggerton, konusu nedir, kimler oynuyor? Diziye göz atalım isterseniz:

Bridgerton Nasıl Bir Dizi?

Romantik Drama Dizisi olarak tarif edebiliriz. Romantik unsurları ağır basan bir dizi. Yapımcı Shonda Rhimes (“Grey’s Anatomy”) imzalı bu drama, Julia Quinn’in çok satan aşk romanları serisinden uyarlandı. Kısaca aşk romanı sevenler için harika bir diziden bahsediyoruz.

Dükler, asilzadeler… Londra’nın yüksek sosyetesinde aşk… Bridgerton ailenin soyadı… Dizi iki ailenin etrafında dönüyor diyebiliriz. Aşağıda konusunu ve karakterlerini anlatmaya çalışacağız.

Bridgerton Dizisi Fragman

Bridgerton Dizisi Konusu

Bridgerton ailesinden birbirine sıkı sıkıya bağlı sekiz kardeş, Londra yüksek sosyetesinde aşkı ve mutluluğu arıyor.

Bridgerton, Londra sosyetesindeki rekabetçi evlilik piyasasına ilk kez giren, nüfuz sahibi Bridgerton ailesinin en büyük kızı Daphne Bridgerton’ın (Phoebe Dynevor) yaşadıklarını aktarıyor. Ailesinin ayak izlerini takip edip gerçek aşkın ateşlediği bir evlilik yapmayı uman Daphne’nin seçenekleri sonsuz gibidir. Ancak ağabeyi, Daphne’nin eş adaylarını teker teker reddederken gizemli Leydi Whistledown tarafından hazırlanan bir sosyete skandalı Daphne’nin adının lekelenmesine yol açar. Herkesin arzuladığı asi, müzmin bekar Hastings Dükü (Regé-Jean Page) ise sosyeteye bu sezon ilk kez katılan kızların annelerinin gözdesidir. Diğerlerinin sunabileceği hiçbir şeyi istemediklerini iddia etmelerine rağmen Daphne ve Dük arasındaki çekim inkar edilemez bir noktadır ve sosyetenin kendi geleceklerine ilişkin beklentilerini idare etmeye çalışan ikili, birbirlerine karşı bir fikir savaşına girdiğinde aralarında kıvılcımlar çıkar.

Bridgerton’un merkezinde iki aile var. Her şeyden önce doğal olarak Bridgerton‘lar.  Bilmeniz gereken diğer aile ise üç kızı olan Featherington‘lar ve kalmaya gelen gizemli kuzenleri Marina’dır.

Violet – Lady Bridgerton çiftinin dört oğlu var:

  • Anthony
  • Benedict
  • Colin
  • Gregory

Dört tane de kızları var:

  • Daphne
  • Eloise
  • Francesca
  • Hyacinth.

Ayrıca dizideki önemli ailelerden biri de Featheringtonlar: Portia, Lady Featherington; kocası Baron; ve üç kızı, Philippa, Prudence ve Penelope

Bridgerton Dizisi Oyuncular ve Karakterler

Başroldekiler: Adjoa Andoh, Julie Andrews, Lorraine Ashbourne,  Bessie Carter, Harriet Cains, Jason Barnett, Joanna Bobin

 Daphne Bridgerton / Phoebe Dynevor

Bridgerton’ın en büyük kızı, dizinin başında toplumda ilk kez sahneye çıkıyor ve Kraliçe’yi etkilemesine rağmen pek çok talip çekmiyor gibi görünüyor. Bu yüzden, kendini daha çekici kılmak için bir plan hazırlıyor. Daphne, Julia Quinn’in Bridgerton serisindeki ilk romanı The Duke & I’in kahramanıdır.

Hastings Dükü / Regé-Jean Page

Müzmin bekar Hastings Dükü… Herkesin gözü onda ama o evlenmeyeceğine dair yemit etmiş bir zamanlar. Daphne’nin planını kabul ediyor ve sonrası spoiler… Boş zamanlarını Londra’da boks dersleri alarak (Riverdale çok) geçiriyor ve hocası ve karısıyla arkadaş canlısı.

Anthony Bridgerton / Jonathan Bailey

Bridgerton’ın en büyük oğlu ve Daphne’nin ağabeyi. Anthony, Quinn’in serideki ikinci romanı The Viscount Who Loved Me’nin baş kahramanıdır.

Eloise Bridgerton / Claudia Jessie

Daphne’nin küçük kız kardeşi . Sosyeteye girmeye niyeti yok, böylece mutlu olduğunu hissediyoruz. Evlilikle hiç ilgisi yok, bu noktada Bridgerton ailesinin yüz karası gibi görünebilir.  Eloise, Julia  Quinn’in To Sir Phillip, With Love serisinin beşinci kitabının baş kahramanıdır.

Penelope Featherington / Nicola Coughlan

Dizideki ikinci aile olan Featherington ailesine de göz atalım. Sosyetenin içine ilk defa çıkan üç kız kardeş arasında en zeki ve en endişeli olanı Penelope.

Bridgerton Dizisi Yorumları

Öncelikle dönem dizisi sevenler için kostümleri, dekorları ile güzel bir dizi seçimi olacaktır. Dizimiz 19. yüzyılın ilk yarısında geçiyor. Yorumcuların çoğu döneme hayran kaldıklarını söylüyorlar.

Dizimiz pembe dizi, kısaca romantik bir dizi… Meraklısı olanların genelde beğendiğini söyleyebiliriz.

İngiliz sosyetesinde siyahi dük olması bazı kişiler tarafından eleştirilmiş. Bazılarına da oldukça ilginç gelmiş.

Bridgerton Dizisi 2. Sezon Ne Zaman?

Netflix, çok yakında diyor…

 

 

Yorum yapmak ister misiniz?