Cep Telefonu Taksit Sayısı 2023: Cep Telefonu taksit sınırı 12 ay oldu

Cep Telefonu Taksit Sayısı 2023: Cep Telefonu taksit sınırı bugün itibariyle 12 taksit olarak değiştirildi. Cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerinde 12 bin TL’nin altında 12 ay, üzerinde 3 ay olacak. Cep telefonu taksitle nasıl alınır? Acaba cep telefonu taksit sayısı artacak mı diye çok merak ediliyordu. Önceden 5000 TL olan taksit sınırı bugün itibariyle 12 bin TL olarak güncellendi. 12 bin TL üzerindeki cep telefonları 12 taksitle, 12 bin TL’nin altındaki cep telefonları da 12 taksitle alınabilecek. Ama tüketici kredilerinde 12 bin TL rakamı var.

Cep Telefonu Taksit Sayısı 2023: Cep Telefonu taksit sınırı değişti

Bugün yapılan güncelleme ile Cep Telefonu taksit sınırı değişti. Alışveriş dünyasının merakla beklediği taksit sınırı bugün değişti. Cep telefonu taksit sınırlandırması daha önce 5 Bin TL olarak belirlenmişti. 6 Ocak günü yapılan güncelleme ile Kredi ile cep telefonu alımındaki taksit sınırı 12 bin TL’ye yükseltildi. Tüketici kredisi ile telefon alanlar, 12 bin TL’nin üzerinde taksit sınırlamasına takılıyorlar.

YENİ »
5 Ocak 2023 sigara zammı sonrası güncel sigara fiyatları ne kadar? 1 Yılda sigaraya ne kadar zam geldi?

Cep Telefonu Taksit Sayısı 2023: Cep Telefonu taksit sınırı 12 bin TL’nin altında 12 ay, üzerinde 3 ay olacak

Bankacılık ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte değişiklik içeren Kurul kararı, bugün itibariyle kurumun internet sitesinde yayımlandı.

Telefonun satın alındığı yerin “yenileme merkezi” veya “yetkili satıcı” niteliğinde olması kaydıyla yenilenmiş ürün niteliğinde olan cep telefonu alımlarında, kredi kartlarında taksitlendirme süresi herhangi bir tutar sınırı olmaksızın 12 ay olarak belirlendi.

Ayrıca cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerindeki vade sınırı, fiyatı 12 bin lira ve altında olan cep telefonları için 12 ay olacak. Bu miktarın üzerindekiler ise 3 ay vadeli olacak.

YENİ »
Elektrikli Araba Fiyatları 2023 Sıfır Güncel Liste
YENİ »
Netflix en çok izlenen filmler 2023 Netflix En iyi filmler listesi (Güncel Liste)
YENİ »
Netflix En İyi Diziler Listesi: Netflixte En Çok Sevilen Diziler IMDb
YENİ »
Survivor 2023 Kadrosu Resimli Liste | Survivor 2023 Kadrosu Belli Oldu Mu? İşte Survivor 2023 Kadrosu Ünlüler Fenomenler Gönüllüler

Yorum yapmak ister misiniz?