Cilt İçin Faydalı Yağlar Cilt Bakımı İçin Doğal Yağlar

Cilt için faydalı yağlar hangileri? Cilt bakımı için kullanılan doğal yağlardan bahsetmek istiyoruz.  Cilt bakımı için bitkisel yağ karışımları arayanlar için hangi yağ neye faydalı gelin bir göz atalım:

Cilt İçin Faydalı Yağlar

En faydalı ilaç cildiniz için en kaliteli ve pahalı kozmetik ilaçlarla değil yine doğadan gelmektedir. İnsanların binlerce yıldır kullandığı doğal yağlar kadınların güzellik kaynağı olmuş günümüzde de doğaya ve doğala geri dönüş trendi ile doğal kozmetik ürünleri daha çok rağbet görmektedir. Cilt bakımı için bitkisel yağ karışımlarıartık sıkça kullanılıyor. İşte o doğal yağlardan bazıları;

Cilt Bakımı İçin Doğal Yağlar

Üzüm çekirdeği yağı:

Üzüm çekirdeklerinin sıkılmasıyla elde edilir. Antioksidanı yapısında içeren üzüm çekirdeği yağı doğal yağlar arasında en hafif yapılı olanıdır. Cilt sürldüğünde hemen emer ve yağlı bir doku bırakmaz.

Doğal Kamelya Yağı:

üzüm çekirdeği gibi hafif ve hemen cildin çabuk emdiği bir yağdır. Yüksek oranda kamelya yağı antioksidan, vitamini, omega 6 ve 9 yaşlanma etkilerini en aza indirir. Nem koruyucu, besleyici ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Özellikle hassas, yaşlanmaya yatkın, kuru ciltler için uygundur.

Tamanu Yağı:

Aynı ismi taşıyan ağaçlardan tamanu yağı ele edilmektedir. Tamanu yağı koyu ve yoğundur. Bu özelliği sayesinde tamamu yağı yoğun nemlendirme özelliğine sahiptir. Cildi tamanu yağı sakinleştirici etkili ve ufak kesikleri iyileştirici etkiye sahiptir.

Fındık yağı:

Nemlendirme özelliğine sahip olduğundan fındık yağı her cilt tipine kullanımı uygundur.

Kayısı çekirdeği yağı:

Bu yağ cilt tarafından doğal A vitamini çabuk emilmektedir.

YENİ »
Beşiktaş Galatasaray Maçları: Akılda Kalan En Önemli

Avokado yağı:

Cildin güzelliğini avokado meyvesinden elde edilir. A, B1, B2, D ve E vitaminleri içermektedir. Bu içerdiği vitaminler sayesinde yoğun nemlendirici yaşlanma karşıtıdır.

Ayçiçek yağı:

Yemeklerde Ayçiçek yağını kullanmaya alışığız ancak cilt için önemli olan A,B, D ve E vitaminlerini içermektedir.

Jojoba yağı:

En değerli sayılan yağlardan biri de jojoba yağıdır. Çok yoğun olarak kozmetik sektöründe kullanılan jojoba yağı üretiminin az olmasından dolayı maddi olarak da değerli hale gelmiştir. İçerdiği e vitamini ile jojoba yağı cilde sürüldüğünde yumuşaklık kazandırır.

Zeytinyağı:

Yemek ve kozmetikte ülkemizde de bolca kullanılan zeytinyağı Ege’nin sıvı altını olarak görülmektedir. Antioksidan ve nemlendirici özelliği ile cilt bakımında besleyici, yumuşatıcı olarak kullanılmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı:

Cilt için faydalı yağlar listemizin sonunda ise hindistan cevizi yağı var. Onun faydalarını daha geniş bir biçimde yazdık, şuradan okuyabilirsiniz:

» Hindistan Cevizi Yağının Faydaları – Saça, Cilde ve Vücuda Faydaları

Yorum yapmak ister misiniz?

error: Konu koruması aktif.