Düzce ile Zonguldak arasındaki D-655 Karayolu Heyelan Nedeniyle Çöktü

Düzce ile Zonguldak arasında ulaşımın sağlandığı D-655 Karayolu’nda heyelan nedeniyle çökme oldu, yol çift yönlü trafiğe kapatıldı. Alternatif yol için çalışma başlatıldı. Yolun Düzce istikametinde 85 metrelik bölümün çöktüğü alan drone’la da görüntülendi. Çökme Akçakoca-Düzce kara yolunun 6’ncı kilometresinde meydana geldi.

D-655 Karayolu Heyelan Nedeniyle Çöktü

D-655 Karayolu Heyelan Nedeniyle Çöktü

Düzce ile Zonguldak arasında ulaşımı sağlayan D-655 Karayolu Çiçekpınar mevkiinde dün akşam heyelan meydana geldi. Yolun Düzce istikametinde 85 metrelik bir bölüm çöktü. Heyelan nedeniyle karayolu, çift yönlü trafiğe kapatıldı. Jandarma ekipleri Şifalı Su mevkii ile Akçakoca Sapak mevkiinde yolu kesere araçların geçişine izin vermedi.

İstanbul istikametine gidecek araçlar Sakarya-Kocaali yönüne, Ankara istikametine gidecek araçlar ise Zonguldak-Ereğli yoluna yönlendirildi.

HASARIN BOYUTU GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

D655 Karayolu Heyelan Sebebiyle 85 metre çöktü

Yolda oluşan hasarın boyutu, gün ağarınca ortaya çıktı. Karayolları Genel Müdürlüğü’nden gönderilen teknik heyet, 85 metrelik bir bölümde tamamen çöken yolda inceleme yapıyor.

 

D-655 Karayolu Nerede?

D-655 Karayolu Nerede

Düzce Valisi Atay bölgede inceleme yaptı

Olay yerine giderek incelemelerde bulunan Düzce Valisi Cevdet Atay, görevlilerden bilgi aldı.

Akçakoca-Düzce kara yolunun 6’ncı kilometresinde heyelan meydana geldiğini hatırlatan Atay, gerekli önlemlerin alındığını vurguladı.

Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte sahada süreci takip ettiğini dile getiren Atay şöyle konuştu:

“Karayolları Genel Müdür yardımcımızla konuştuk. Çöken yolun kenarına geçici servis yolu yapılacak. Tahmini yolun yapılması 4 gün sürecek. Daha sonra da kalıcı yol çalışmalarına başlanacak. Önemli bir yol güzergahı, o yüzden hızlı bir şekilde çalışmalar devam edecek. Ankara ve Zonguldak’ı birbirine bağlayan bir yol ve turizm açısından önemli bir yol. Karayolları da bu konuda hızlı bir şekilde adımlarını attı ve atmaya da devam ediyor.”

Yorum yapmak ister misiniz?