Destan Dizisi Oyuncuları ATV Destan Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Destan Dizisi Oyuncuları ATV. Atv ekranlarında 22 Kasım günü ilk bölümüyle ekrana gelecek olan Destan Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri çok merak ediliyor. Destan oyuncuları kimler? Destan dizisinde kimler oynuyor? Destan dizisinin başrol oyuncuları kimler? Destan dizisinin başrollerinde Ebru Şahin, Selim Bayraktar, Edip Tepeli rol alıyorlar. Destan dizisi karakterleri ve gerçek isimleri listesi ile karşınızdayız.

Destan Dizisi Oyuncuları

Atv’nin yeni dizisi Destan dizisi oyuncuları şunlar: Ebru Şahin, Selim Bayraktar, Edip Tepeli, Deniz Barut, Burak Tozkoparan, Burak Berkay Akgül, Ecem Sena Bayır,  Esra Kılıç gibi oyuncular yer alıyor. Tam kadroyu ve oynadıkları karakterleri yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Destan Dizisi Oyuncu Kadrosu

Ebru Şahin / Akkız

Dizimizn başrolünde Akkız rolünde Hercai dizisinden tanıdığımız Ebru Şahin rol alıyor. Akkız karakterine yakından bakalım: Dağ Hanlığı’nın cesur ve asi savaşçısı. Bir meleğin yüzüne, bir kurdun gücüne sahip.

Edip Tepeli / Batuga

Gök Hanlığı’nın “eksik” tegini, eli tutmaz, ayağı koşmaz, sesi çıkmaz bir gizlenmiş kahraman.

Selim Bayraktar / Alpagu Han

Gök Hanlığı’nın kutunu göklerden almış Ulu Kağanı, Batuga’nın babası. Gözüpek, cesur, acımasız bir kudret sahibi.

Deniz Barut / Ulu Ece

Alpagu Han’ın eşi, Batuga’nın baba bir ağabeylerinin anası. Sadece Türk Hanı’nın eşi değil aynı zamanda Rus Vareg Kinezi’nin kızı.

Teoman Kumbaracıbaşı / Balamir Beg

Balamir Beg Alpagu Han’ın kardeşi, Batuga’nın amcası, Batı Gök Hanlığı’nın yabgusu.

Kanbolat Görkem Arslan / Saltuk Beg

Gök Hanlığı’nın mert savaşçısı, Alpagu Han’ın Yasavul’u.

İpek Karapınar / Çolpan Hatun

Gök Han’ı Alpagu Han’ın sürgün ettiği Dağ Hanlığı’nın başı, Akkız’ın Hanı. Yüreği yana yana taşa dönmüş, çok hırslı, çok sabırlı bir kadın Han.

Elif Doğan / Tutkun

Dağ Hanlığı’nın Gök Hanlığı’nı yıkmak için yetiştirilmiş kızı. Güzel, kararlı, hırslı, adanmış bir Dağlı.

YENİ »
Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci Netflix Yeni Dizisi Yakamoz S-245

Burak Berkay Akgül / Kaya Tegin

Batuga’nın ağabeyi, Alpagu Han’dan olma, Ulu Ece’den doğma büyük Tegin. Tahtın varisi. Göğün aklı.

Burak Tozkoparan / Temur Tegin

Batuga’nın diğer ağabeyi, Alpagu Han’dan olma, Ulu Ece’den doğma ortanca tegin. Göğün kılıcı.

Buse Meral / Sırma

Akkız’ın can dostu… Sadık, sevecen ama aklından çok yüreği olan, o yüreği de nişanlısı Yaman’a vermiş bir Dağlı.

Ahmet Olgun Sünear / Yaman

Varı yoğu Sırma olan, Dağ’ın yiğit ve cesur savaşçısı, Akkız’ın can yoldaşı.

Ecem Sena Bayır / Günseli Hatun

Destan dizisinsde Kaya’nın karısı Günseli Hatun kocasının aksine çok sıcak kanlı, çok cana yakın bir hatun. Ama güvenilmez bir kişilik.

Esra Kılıç / Mei Jin

Çin İmparatoru’nun kızı, Temur’un karısı. Çin İmparatoru’nun danışmanı Tiazu’nun, Gök Hanlığı’nı içten fethetmek için yetiştirdiği Çinli prenses.

Bilgi Aydoğmuş / Kırçiçek

Balamir’in tek evladı, Alpagu Han’ın yeğeni, Batuga’nın sözlüsü şımarık Gök bikesi. Miss Turkey ikincisi olarak tanıdığımız Bilgi Aydoğmuş, Akıncı dizisinden sonra Destan dizisiyle yine ATV ekranlarında rol alacak.

Osman Albayrak / Vargı Beg

Batı Gök Hanlığı’nın yasavul’u. Osman Albayrak, Kurtlar Vadisi Pusu, Diriliş Ertuğrul, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizilerden tanıdığımız bir aktör.

Alper Düzen / Danış Ata

Hayatını töre ve Gök Tengri’ye adamış; Alpagu Han’ın lafına çok kıymet verdiği, Gök Hanlığı’nın danışmanı.

Şahin Ergüney / Kün Ata

Dağ Hanlığı’nın hastaları iyi eden, görüleri hayat bulan atası.

Meltem Pamirtan / Yibek Kadın

Ulu Ece’nin sağ kolu, sadık hizmetkarı, kıymetlisi.

Evren Erler / Çalayır

Gök Hanlığı’nın her taşında kulağı olan; her nefesinden haberdar, kapalı kapıları ardında on dümen çevirip de birinden de yakalanmayan künebaşı.

Destan Dizisinin konusu

Destan’ın birinci bölümünde; 8. yüzyılda, Orta Asya’da, İslam’ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağ hüküm sürmektedir. Çin sivri dişlerini Türk budununa doğrultmuştur, Rus Varegler, Moğollar, Sogdlar, Persler tuzakta beklemektedir. Yetmezmiş gibi, aynı kana atam diyen Türk boyları birbirine düşmüştür. İkisi de Türk olan Gök Hanlığı ile Dağ Hanlığı arasında ise çok büyük bir düşmanlık vardır.

YENİ »
Darmaduman Simla kimdir? Fox Tv Darmaduman dizisi Simla kimdir? Gerçek adı ne?

Bu siyasi şartlarda, Gök Hanlığı’nın ulu kağanı Alpagu Han, başkaldırmasından kuşkulandığı kardeşi Balamir Yabgu’nun kızını, çolak ve topal oğlu Batuga’ya gelin almaya karar verir. Ailesini toplayıp kız istemek üzere Batı Gök Kağanlığı’na doğru yola çıkar. Yolda onları çok büyük bir tehlike beklemektedir: Çocukluğundan beri intikam ateşi ile yanan Dağ savaşçısı Akkız!

Fantastik Kore dizileri ve Netflix en iyi bilim kurgu filmleri de ilginizi çekebilir. En iyi bilim kurgu filmleri, katil kim temalı korku filmleri, kıyamet sonrası filmler ve en iyi polisiye diziler listelerine de göz atabilirsiniz. En iyi korku gerilim filmleri, en iyi suç filmleri ve zaman yolculuğu filmleri de göz atmaya değer.

Yorum yapmak ister misiniz?