Doğru Saç Rengi Seçimi: Doğru Saç Rengini Nasıl Bulurum?

Doğru Saç Rengi Seçimi ipuçları ile karşınızdayız. Doğru saç rengini nasıl bulurum? Doğru saç rengi nasıl seçilir? Ten rengine göre doğru saç rengi bulma yöntemi nedir? Size doğru saç rengini elde edebilmenin püf noktalarını anlatacağız:

Doğru Saç Rengi Seçimi

Eğer saçlarınızı boyuyorsanız doğru rengi bulmanın ne kadar aldatıcı olduğunu biliyorsunuzdur. Ne sarı sadece sarıdır ne de kahverengi sadece kahverengi- çok sayıda her birinin farklı tonu vardır ve saçınız için en iyi olanı seçmek, son derece bunaltıcı olabilir. Saçlarınızı eğer boyuyor ya da boyama niyetindeyseniz kesinlikle bunları duymanız gerekir.

Size ünlülerin stilistliğini yapan Matrix Stylelink’ten George Papanikolas’tan doğal duran ve ten renginizle uyumlu en iyi saç rengini nasıl seçebileceğinize dair tavsiyeler:

Doğru Saç Rengini Nasıl Bulurum?

Saç renginizi seçerken beden renginize bakın

Sadece ten renginize değil, tüm bedeninize hakim olan renklere bakmanız gerekiyor. Doğal saç renginiz, ten renginiz ve göz renginiz, saç rengi seçmede önemli faktörlerdir. Doğal saç renginizin birkaç tonu ile sınırlı kalın.

Röfle yaparken dikkatli olun

Saçınıza röfle yapmaktaki amacınız tabi ki aydınlanmak; fakat ne kadar açığa gittiğinize dikkat edin. Röfle yaparken, maksimum doğal saç renginizden 4 ton uzaklaşın; görünümünüz aksi halde sertleşir.

Gerçekçi Olun

Her insan bireysel ve özgündür. Bir ünlünün sarının belirli bir tonuyla harika görünmesi, sizin için de bu rengin doğru olduğu anlamına gelmiyor. Doğuştan gelen özelliklerinizi sevin ve bunları zenginleştirmeye çalışın- tamamen değiştirmeye değil. Ten ve saç rengi koyu olan birini sarışın yapmak adına yoğun bir biçimde röfle yapabilirim; fakat sonuç çok da hayranlık uyandırıcı olmayacaktır ve saçlar da tabi zarar görecektir. Kendilerininkinden insanlar son derece farklı bir renk için saçlarını zorluyorlar, fakat kuaförünüz ne kadar iyi olura olsun, gerçekçi olmanızı isteyecektir.

YENİ »
Güzellik Uykusu Nasıl Yapılır? Güzellik Uykusuna Yatmak

Danışmak, önemlidir

Büyük bir değişime gitmeden evvel kuaförünüze danışmakla başlayın. Yanlış anlaşılma riskini böylelikle minimuma indirebilir; tam olarak ne olacağını bilir ve değişimi yapmadan evvel düşünecek zamanınız olur.

Ten rengine göre doğru saç rengi bulma

Esmerler saçlarını ne renk yapmalı?

Eğer ten renginiz esmerse koyu renkleri tercih etmelisiniz. Siyah, kahverengi, mavi siyah, koyu kızıl tonları sizin için en uygun olanlarıdır. Açık renkler, sarı tonları istiyorsanız, kontrası yüksek platin sarı, dore renkler deneyebilirsiniz.

Buğday ten rengi için doğru saç rengi seçimi

Çikolata ve koyu kahve tonları, kızıla çalan kahverengi tonları ve kirli sarı buğday tenliler için idealdir.

Beyaz tenliler hangi renk saçları tercih etmeli?

Tüm renklerle beyaz ten kontras oluşturacağı için istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Fakat makyaj yapmıyorsanız, sıhhatsiz bir görünüme sahip olmamak için koyu siyah yerine mavi siyahta karar kılmanızda fayda vardır.

Pembe Ten rengi için doğru saç rengi seçimi

Tereddütsüz pembe tenliler kızıl tonları ile kontrast sağlayacak koyu siyah ve kızıl tonlarını kullanabilir. Eğer sarı tonlarında ısrarlıysanız kirli sarıdan uzak durun.

Soluk tenliler hangi renk saçı seçmeli?

Bakır ve kızıl tonları ile teninizi daha canlı göstermenize de yardımcı olacak olan yumuşak kahve ve çikolata tonlarıdır. Açık sarı tercih ettiğinizde teninizin solgunluğuna dikkat çekeceğiniz için devamlı makyaj yapmak durumunda kalırsınız.

Yorum yapmak ister misiniz?