Dünyayı Ardında Bırak Konusu ve Oyuncuları (Netflix Film) Julia Roberts ve Ethan Hawke Son Filmi

Lüks bir kiralık evde hafta sonu kaçamağına çıkan bir ailenin tatili, beklenmedik bir şekilde karmaşık hale gelir. Bir siber saldırı sonucunda tüm cihazları bozulur ve kapılarında beliren iki yabancıyla karşılaşırlar. Bu gerilim dolu senaryo, ünlü oyuncular Julia Roberts ve Ethan Hawke’nin başrollerini paylaştığı Son Filmi Dünyayı Ardında Bırak ile izleyicilere soluksuz anlar yaşatmaktadır. Peki Dünyayı Ardında Bırak konusu ne? Dünyayı Ardında Bırak oyuncuları kimler? Acaba Netflix Dünyayı Ardında Bırak nasıl bir film? Dünyayı Ardında Bırak IMDb puanı ne?

Dünyayı Ardında Bırak Konusu ve Oyuncuları (Netflix Film) Julia Roberts ve Ethan Hawke Son Filmi

Dünyayı Ardında Bırak konusu ne? Dünyayı Ardında Bırak oyuncuları kimler?
Dünyayı Ardında Bırak konusu ne? Dünyayı Ardında Bırak oyuncuları kimler?

Lüks bir tatil evinde ailece hafta sonu kaçamağı planlayanlar için her şey mükemmel başlar. Ancak, beklemedik bir şekilde karmaşık bir durum ortaya çıkar. Bir siber saldırı sonucunda tüm cihazları bozulur ve kapılarına beliren iki yabancıyla karşılaşırlar. Heyecan dolu bu senaryo, dünya starları Julia Roberts ve Ethan Hawke’nin başrollerini paylaştığı Son Filmi Dünyayı Ardında Bırak ile izleyicilere nefes kesen anlar yaşatmayı vaat ediyor.

Dünyayı Ardında Bırak Konusu (Netflix 2023)

Kötü şöhretli Amanda Sanford, bir sabah uyandığında ailesini Long Island’da kiralık bir eve plansız bir tatil için götürmeye karar verir. Eşi Clay profesördür ve çocukları Rose ve Archie ise teknoloji bağımlısıdır. Ancak evlerine vardıklarında cep telefonu bağlantıları tamamen kopmuştur. Rose, Friends adlı diziyi çok sevdiği için son bölümü izleyememekten çok rahatsız olur. Bir plajda dinlenirken yakındaki bir petrol tankeri karaya oturur. Eve döndüklerinde ise televizyonlarının ve kablosuz internetin çalışmadığını fark ederler

G. H. Scott ve kızı Ruth, geç saatlerde eve gelirken çocuklar uyur. Onlar, evin kendilerine ait olduğunu iddia ediyor ve elektrik kesintisi nedeniyle Long Island’a geldiklerini söylüyor. Başlangıçta Amanda onlara tam olarak güvenmezken, Clay geceyi onların evinde geçirmelerine izin verir. Ertesi sabah Clay, bazı cevaplar almak için şehre gitmeye karar verirken G. H., komşusunun evine gitmeye karar verir.

YENİ »
Lou konusu nedir? Lou filmi konusu ve Lou Yorumlar Film

G. H. komşusunun evini harabe halinde bulan ve bir uçağın sahile çarpmasını izleyen kişi, büyük bir şaşkınlığa kapılır. Bu sırada Clay, GPS’inin çalışmadığını fark ederek şehre giden yolu bulmakta zorlanır. İspanyolca konuşan bir kadının yardım istediğine tanık olur ancak arabasıyla hızla uzaklaşır. Ayrıca, havada uçuşan bir drone’un Arapça broşürler bıraktığını da fark eder. Rose ise geyiklerin tesise gelmesini merakla izler ve endişelerini Archie’yle paylaşır, ancak Archie bu durumdan pek etkilenmez. Archie, yakındaki bir baraka keşfederken kendisini ısıran böcekten rahatsız olur

Sanford’lar, aniden duydukları garip bir sesle şaşkına dönerler. Şehre gitmek için yola çıkarlar, ancak otoyolda sürücüsüz arabaların birbirine çarptığını görünce geri dönmeye karar verirler. Sonrasında G. H., Amanda’ya ilerleyen saatlerde hükümetin planladığı bir komplo olabileceğini söyler. İkisi arasındaki yakınlaşma artarken, sadakatsizlik düşüncesini reddeder ve eşleriyle bağlı kalmaya karar verirler.

Bu sırada Ruth, Clay’e elektronik sigara içmesini teklif eder ve merak uyandıran sorular sorar. Ardından babasına Clay’in kendisiyle ilişkiye girmek istediği iddiasında bulunur ve onları tekrar içeri almalarının nedenini sorgular. Ayrıca, düşündükleri gibi Ruth’un annesinin öldüğünü tartışırlar.

Rose, ertesi sabah ortadan kaybolur ve Archie’nin dişleri dökülmeye başlar. Panik halinde olan G. H. Clay, Archie’yi hayatta kalma uzmanı Danny’ye götürmeye karar verir. Danny, ilaç tedavisiyle Archie’nin dişlerinin düşme durumunun ve herkesin yaşadığı acı verici sese yol açanın bir mikrodalga silahı olduğunu iddia eder. Bu arada Amanda, Rose’u bulmak için çabalarını sürdürürken, Ruth’u geyik sürüsünün saldırısından kurtarır. Uzun bir süre sonra Danny, para karşılığında Archie ve G. H. Clay’e yardım etmeyi teklif eder ve onları yakınlarında ise kıyamet gününe hazır olan bir yer altı sığınağına yönlendirir. Danny’nin bilgeliği ve planlaması sayesinde Archie ve G. H. Clay güvendeler ve her şey yolunda gidiyor gibi görünüyor.

YENİ »
House of the Dragon 9. Bölüm Fragmanı Yayınlandı | House Of Dragon Son Fragman izle

G. H. Clay, şaşırtıcı bir şekilde G. H. Clay’in yaşadığı olaylar hakkında bilgi sahibi olduğunu itiraf ediyor. Ona göre, siyasi bir darbe yaklaşmakta olduğu için iktidardaki kişiler teknolojiyi bozuyor ve yanlış bilgilerle iç savaşın veya kaosa yol açacak bir durumun gelişmesine izin veriyor. Bu karmaşık durumda Amanda ve Ruth, New York şehrinin bombalandığını görüyorlar ve Rose komşunun evine gidiyor ve orada sığınak buluyorlar. Bu süreçte EAS önleme görevlisi, ABD’nin haydut silahlı kuvvetlerle nükleer silahlar dahil olmak üzere savaş halinde olduğunu ortaya koyuyor. Tüm bu tatsız olayların ortasında bir arkadaş DVD’si bulurlar ve son bölümünü izleyerek kendilerini rahatlatmaya çalışırlar.

Dünyayı Ardında Bırak Oyuncuları (Netflix 2023)

Filmin başrollerinde Julia Roberts, Mahershala Ali, Ethan Hawke, Myha’la ve Kevin Bacon karşımıza çıkıyorlar.

  • Julia Roberts / Amanda Sandford

  • Mahershala Ali / G.H. Scott

  • Ethan Hawke / Clay Sandford

  • Myha’la / Ruth Scott

  • Farrah Mackenzie / Rose Sandford

  • Charlie Evans / Archie Sandford

  • Kevin Bacon / Danny

Netflix Dünyayı Ardında Bırak nasıl bir film?

Dünyayı Ardında Bırak, Sam Esmail’in yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği 2023 Amerikan kıyamet temalı psikolojik gerilim filmi. Rumaan Alam’ın 2020 yılında çıkan aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Filmde Julia Roberts, Mahershala Ali, Ethan Hawke, Myha’la ve Kevin Bacon, potansiyel bir felakete işaret eden telefon, televizyon ve teknolojideki kademeli çöküşü anlamlandırmaya çalışırken rol alıyor. Büyük ihtimalle Netflix filmleri arasında Bird Box gibi distopik bir film olduğunu söyleyebiliriz.

Dünyayı Ardında Bırak IMDb puanı

Peki Dünyanın Ardında Bırak Imdb sayfası ne diyor? İlk günden 6.8 puan almayı başaran filmin ortalama olarak güzel bir film olduğunu söylemek mümkün.

Dünyayı Ardında Bırak Yorumlar ve İnceleme

Rotten Tomatoes’da, 77 eleştirmenin yorumlarının %75’i olumlu ve ortalama 6, 7/10 puan alıyor. Bu istatistiklere dayanarak söyleyebiliriz ki, Leave the World Behind adlı kıyamet gerilim filmi olağanüstü derecede iyi bir performans sergiliyor. Film, yavaş temposuna ve basit mesajlarına rağmen izleyiciyi sürekli olarak içine çekiyor. Web sitesinin fikir birliği bu yönde ve bunun da sebebi anlaşılır şekilde ortada.

YENİ »
Teşkilat Oyuncuları Serdar Teşkilat Dizisi Serdar Karakteri Çağlar Ertuğrul

Metacritic, ağırlıklı ortalama kullanarak filme bir puan verdi. 27 eleştiriye göre 100 üzerinden aldığı 70 puan, “genel olarak olumlu” değerlendirmelerin olduğunu gösteriyor. Bu da filmin başarısını kanıtlıyor ve izleyicilere güven veriyor.

Yorum yapmak ister misiniz?