Elkızı Dizisi Cavidan Kimdir? Perihan Savaş kaç yaşında, oynadığı dizi ve filmler hangileri?

Elkızı Dizisi Cavidan Kimdir? Perihan Savaş Kaç Yaşında?  Elkızı Dizisi Oyuncuları Cavidan kimdir? Elkızı Oyuncu Kadrosundaki Cavidan rolünü kim oynuyor? Elkızı dizisinde kimler oynuyor? Fox Tv Elkızı dizisi oyuncuları Cavidan Hanım kimdir? El Kızı dizisi oyuncuları cavidan kim? Elkızı Dizisindeki karakterler ve Elkızı dizisindeki rolleri neler? Elkızı dizisi nerede çekiliyor? Elkızı dizisinin konusu nedir? Perihan Savaş oynadığı diziler hangileri? Perihan Savaş hakkında merak edilenler:

Elkızı Dizisi Cavidan Hanım Kimdir?

Elkızı dizisi oyuncuları listesinin başında başrol oyuncusu Cavidan Bozdağlı dikkati çekiyor.  Cavidan karakterini usta oyuncu Perihan Savaş canlandırıyor.

Elkızı Dizisi Perihan Savaş

Perihan Savaş aslen Trabzon Sürmeneli’dir.

Perihan Savaş 1970 yılına kadar tiyatro oyunlarında rol aldı. 1971 yılında ise ilk olarak “Şehzade Simbad Kaf Dağında” adlı filmde rol aldı. 120 civarında filmde rol aldı. Perihan Savaş önce İbrahim Tatlıses’le, daha sonra Yılmaz Zafer’le evlendi; her iki evlilikten de birer çocuğu oldu.

Perihan Savaş Oynadığı Filmler

Perihan Savaş’ın rol aldığı 120 civarında film var. En önemlilerinden bazıları şunlar: Sosyete Şaban, Bedrana, Yarınsız Adam, Ayrılık Kolay Değil, Kılıç Bey, Şeref Sözü…

Perihan Savaş 1974 yılında Bedrana filmindeki rolü ile Altın Portakal Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

Perihan Savaş Oynadığı Diziler

Perihan Savaş son olarak Menajerimi Ara dizisinde konuk oyuncu olarak rol almıştı. Öncesinde ise Çukur dizisinde Sultan Koçovalı rolünü oynamıştı.

El Kızı – 2021
Menajerimi Ara – 2021 (kendisi – konuk oyuncu)
Çukur – 2017-2021 (Sultan Koçovalı)
Girdap – 2016
Bedel – 2015 – (Meryem Karay)
Osmanlı’da Derin Devlet – 2013
Sırat – 2011
Leyla ile Mecnun – 2011
Gazi – 2008
Kırmızı Işık – 2008
Eksik Etek – 2007
Yaprak Dökümü – 2006
Şarkılar Susmasın – 2006
Yanık Koza – 2005
Gece Yürüyüşü – 2004
Fırtına Hayatlar – 2004
Harput Güneşi – 2004
Kendini Bırak Gitsin – 2004
Büyük Buluşma – 2004
Umutların Ötesi – 2003
Kardelen – 2002
Yalanın Batsın – 2002
Sultan – 2001
Karakolda Ayna Var – 2000
Kimyacı – 2000
Ana Kuzusu – 1996
Sevda Kondu – 1996
Yarına Gülümsemek – 1991
El Kızı – 1989

Perihan Savaş instagram adresi

@perihansavass

Perihan Savaş Kaç Yaşında?

Perihan Savaş 14 Haziran 1957, İstanbul doğumlu. Perihan Savaş, yani Cavidan Bozdağlı karakterimiz 64 yaşında.

YENİ »
Elkızı Dizisi Oyuncuları: Elkızı Oyuncu Kadrosu Fox Tv

Elkızı Dizisi Cavidan Karakteri

Elkızı dizisi oyuncuları listemizin başında başrol oyuncusu Ezo var. Ezo’nun babaannesi ise Cavidan Hanım. Cavidan hanım gelenekçi, dominant bir kadın rolünde karşımıza çıkıyor… Onun için önemli olan tek şey kan bağı… Soyadlarının saygınlığını zedeleyecek hiçbir şeye tahammülü yoktur… Ezo’yu sever ama doğru bildiklerinden de taviz vermez. Bu yüzden babaanne torun sık sık karşı karşıya gelir.

Elkızı Dizisi Oyuncuları

Fox Tv’nin yeni dizisi Elkızı oyuncuları şunlar: SEVDA ERGİNCİ, FİKRET KUŞKAN, PERİHAN SAVAŞ, İSMAİL EGE ŞAŞMAZ, MÜNİR CAN CİNDORUK, SEDEF AVCI, TOPRAK SAĞLAM, FIRAT DOĞRULOĞLU, ÇAĞLA ŞİMŞEK, SİNAN ARSLAN, PELİNSU ÇİLELİ, MACİT KOPER

Elkızı Dizisinin Konusu

Gemi su almaya başladığı gün, ilk “El kızı”nı attılar aşağı..”

Biz çok mutlu bir aileydik. Annem babamın gözünün bebeğiydi. Gelini değil kızıydı babaannemin. Bir tanesiydi bütün sülalenin. Sonra bir gün babam başka bir kadını sevdi. Doğurduğu çocuğa kadar onların, annemse elin kızı oldu birden. Gemi su almaya başladığı gün ilk anemi attılar gemiden.

Annesinin kaderini yaşarmış kızlar. Ama bilmedikleri bir şey var. Kaderimi annemden, kanımı babamdan almışım ben. Annem gibi kendime kıymam.

Ne diyordu sahi türküde? “Duvarda elek mi olur? Elkızı melek mi olur?”

Eee madem “Elkızı”yız, türkülere konu olmuş namımız, hakkını vermek lazım.

Ben şimdi o beni attıkları gemiyi cayır cayır yakmaz mıyım?

YENİ »
Elkızı Dizisi Oyuncuları: Elkızı Oyuncu Kadrosu Fox Tv

Az parayla hangi coin alınır diyenler için DYM Coin, SOL (Solana), RNDR Coin, INJ Coin, ARB Coin (Arbitrum) ilgi çekebilir. Çıkması Beklenen Coinler 2024 listesine de göz atabilirsiniz. Altcoin fiyatları ne kadar? Peki altcoinlerin yükselmesi neye bağlı? Acaba altcoin dominance kaç olmalı?

Yorum yapmak ister misiniz?