En İyi Yabancı Diziler 2020 En İyi Diziler Yabancı

En İyi Yabancı Diziler 2020 Listesi ile karşınızdayız. 2020 yılına ait izlenmesi gereken ve en çok sevilen dizilerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

# En İyi Diziler Yabancı 2020

En İyi Yabancı Diziler 2020

Geçen sene çıkan dizilerden en beğenilenleri sizler için sıraladık. Sıralamamızda İMDB, Rotten Tomatoes, Vulture, Esquire gibi yerlerin yapmış olduğu listeleri inceledik, en çok beğendiklerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Listemizde Netflix, Hbo ve Hulu’dan bazı dizilere yer verdik.

Netflix En İyi Diziler 2020

Netflix En İyi Diziler 2020

Biz tüm platformlardaki en iyi diziler listesi vermek istedik. Ama siz sadece Netflix’teki 2020 yılının en iyi diziler listesini , dizilerin konularını ve fragmanlarını görmek isterseniz şuraya tıklayın: Netflix En İyi Diziler 2020

Netflix’in 2020 yılı yapımları arasında en sevilen diziler şunlar: (Dizilerin Adlarına tıklarsanız fragman, oyuncu kadrosu ve dizinin senaryosu hakkında bilgiye erişebilirsiniz)

2020 En İyi Diziler Yabancı

Gelelim 2020 yapımı en iyi yabancı diziler listemize:

The Queen’s Gambit

Yönetmen: Scott Frank, Allan Scott
Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Chloe Pirrie, Bill Camp
Orijinal kanal: Netflix

Walter Tevis’in 1983 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan The Queen’s Gambit, Soğuk Savaş döneminde geçen bir hikayeyi işliyor. Dünyanın en iyi satranç oyuncularından biri olan Beth Harmon’ın hayatına odaklanılan dizinin başrolünü Anya Taylor-Joy üstleniyor. Ailesini kaybetmesinin ardından kurum tarafından büyütülen Beth, burada çalışan bir görevliden satranç oynamayı öğrenir. Satranç’ta olağanüstü bir yetenek sergileyen Beth, önüne çıkan tüm rakipleri yenmeyi başarır.

The Undoing

Yönetmen: David E. Kelley
Oyuncular: Nicole Kidman, Hugh Grant, Donald Sutherland
Orijinal kanal: HBO

The Undoing, başarılı bir terapist olan Grace Sachs’ın hayatına odaklanıyor. Mutlu bir evlilik süren Grace’in hayatı vahşi bir kazanın ardından kocasının kaybolması ile kabusa döner. Kendisini bir anda felaketler dizisinin ortasında bulan talihsiz kadın, oğluyla birlikte yeni bir sayfa açmaya çalışır. You Should Have Known” romanından uyarlanan The Undoing’in başrolünü Nicole Kidman üstleniyor. The Night Manager ile Emmy kazanan Susanne Bier’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin senarist ve showrunner koltuğunda David E. Kelley bulunuyor.

I Hate Suzie

Yönetmen: Billie Piper, Lucy Prebble
Oyuncular: Billie Piper, Leila Farzad, Daniel Ings
Orijinal kanal: Sky Atlantic
Türkiye yayını: beIN CONNECT

I Hate Suzie, telefonu hacklenen ünlü bir kadının hikayesini konu ediyor. Suzie Pickles için şöhretinin yükselişte olduğu zamanlar artık geride kalmıştır. Ancak hayatındaki sorun sadece bu değildir. Bir bilgisayar korsanı telefonuna sızdığında Suzie’nin hayatı altüst olur. Özel hayatının tüm dünyanın öğrenmesi durumuyla karşı karşıya olan Suzie’nin bir fotoğrafının son derece riskli bir konumda ortaya çıktığında hayatında hiçbir şey eskisi gibi olmaz.

Normal People

Yönetmen: Sally Rooney, Alice Birch, Mark O’Rowe
Oyuncular: Daisy Edgar-Jones, Paul Mescal
Orijinal kanal: BBC Three
Türkiye yayını: BluTV

YENİ »
Solgun Mavi Gözler oyuncuları Netflix | The Pale Blue Eye oyuncu kadrosu ve karakterleri

Sally Rooney’nin aynı adlı çok satan romanından uyarlanan dizi, İrlanda’nın küçük bir kasabasında yaşayan Marianne ve Connell’in arasındaki karmaşık ilişkiyi takip ediyor. Başrollerinde Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal’ın yer aldığı dizinin yönetmen koltuğunda “Room” filminin yönetmeni Lenny Abrahamson görev yapıyor.

I May Destroy You

Yönetmen: Michaela Coel
Oyuncular: Michaela Coel, Weruche Opia, Paapa Essiedu
Orijinal kanal: HBO
Türkiye yayını: beIn CONNECT

I May Destroy You, büyük bir travma yaşayan bir kadının hayatına odaklanıyor. Kendisine güvenen bir kadın olan Arabella, yazdığı ilk kitabının getirdiği başarının ardından ikinci kitabını yazmaya başlar. Büyük bir stres altında bulunan Arabella’nın hayatı, bir gece kulübünde cinsel saldırıya uğramasıyla geri dönüşü olmayan bir şekilde değişir. Yaşadığı korkunç olayın ardından Arabella, ailesi, arkadaşları, kariyeri dahil hayatındaki her şeyi yeniden değerlendirmeye başlar. Bu süreç Arabella’nın kendisini yeniden keşfetmesini sağlar.

Unorthodox

Yönetmen: Anna Winger
Oyuncular: Shira Haas, Amit Rahav, Jeff Wilbusch
Orijinal kanal: Netflix
Türkiye yayını: Netflix Türkiye

Unorthodox, kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen genç bir kadının hikayesni konu ediyor. Görücü usulü evliliğe zorlanan genç bir kadın, hayallerine koşmaya karar vererek kaçar. Hem bu evlilikten hem de dini topluluktan kaçmaya çalışan kadın, kendisine yeni bir hayat kurmak için Berlin’e yerleşir. Ancak geçmişi genç kadının peşini bırakmayacaktır.

The Outsider

Yönetmen: Richard Price
Oyuncular: Ben Mendelsohn, Bill Camp, Jeremy Bobb
Orijinal kanal: HBO
Türkiye yayını: beIn CONNECT

11 yaşındaki bir çocuğun hunharca katledilen cesedi bir parkta bulunur. Görgü tanıkları ve cesetten alınan parmak izleri Flint City adındaki kentin en saygın adamlarından birini işaret etmektedir. Cinayetin baş şüphelisi olarak görülen kişi, Küçükler Ligi koçu, İngilizce öğretmeni, iyi bir eş ve iki kız babası olan Terry Maitland’ın ta kendisidir. Soruşturmanın başına geçen dedektif Ralph Anderson düzenlediği bir operasyonla halkın gözleri önünde Terry Maitland’ı tutuklar. Terry, her ne kadar suçsuz olduğunu açıklamaya çalışsa da dava aleyhinde ilerlemektedir. Ancak araştırma devam ettikçe ortaya çıkan gerçekler ve Tery’nin olay gecesi ile ilgili anlattıkları davanın tüm seyrinin değişmesine neden olur.

Stateless

Yönetmen: Elise McCredie, Tony Ayres, Cate Blanchett
Oyuncular: Yvonne Strahovski, Jai Courtney, Asher Keddie
Orijinal kanal: ABC TV
Türkiye yayını: Netflix Türkiye

Stateless, birbirini tanımayan dört yabancının hayatına odaklanıyor. Dizide, yolları Avustralya’da bulunan bir gözaltın merkezinde keşisen, aralarında yerel bir tarikattan kaçan bir uçuş görevlisi, idamdan kaçan bir Afgan mülteci, işinden ayrılmaya çalışan Avustralyalı bir beyaz yakalı ve adı skandala karışan bir bürokratın bulunduğu bir grup insanın hayatı ele alınıyor.

Lovecraft Country

Yönetmen: Misha Green, Jordan Peele
Oyuncular: Jonathan Majors, Jurnee Smollett, Courtney B. Vance
Orijinal kanal: HBO
Türkiye yayını: beIn CONNECT

Matt Ruff’un aynı isimli romanından uyarlanan dizi, 1950’lerde Atticus Black’in, arkadaşı Letitia ve amcası George ile birlikte çıktıkları yolculuğu ele alıyor. Atticus Black’in kayıp babasını bulmak üzere birlikte çıktıkları bu yolculuk, dönemin ırkçı atmosferi nedeniyle birçok zorluğu da beraberinde getiriyor.

YENİ »
Cuma Hangi Diziler Var 27 Ocak 2023 Cuma TV Yayın Akışı Bugünkü Diziler Neler? Bugün Hangi diziler var?

I Know This Much Is True

Yönetmen: Derek Cianfrance
Oyuncular: Mark Ruffalo, Melissa Leo, John Procaccino
Orijinal kanal: HBO
Türkiye yayını: beIN CONNECT

Yazar Wally Lamb’in 1998 basımı aynı adlı romanından uyarlanan 20 yüzyılın sonlarında geçen dizide; ikiz kardeşler Dominick ve Thomas Birdsey’nin yaşamları, zihinsel hastalıklar ve kişisel trajedilerden iyileşmeye doğru giden yolculuğu konu ediliyor.
Senaristliğini ve yönetmenliğini Derek Cianfrance’nin üstlendiği dizide Mark Ruffalo ikiz kardeşleri canlandıyor.

We Are Who We Are

Yönetmen: Luca Guadagnino
Oyuncular: Chloë Sevigny, Jack Dylan Grazer, Alice Braga
Orijinal kanal: HBO

We Are Who We Are, İtalya’da orduda görev yapan iki gencin hikayesini konu ediyor. 14 yaşındaki New Yorklu Fraser Wilson, evinden ayrılarak, İtalya’da orduda görev almaya başlar. Yeni hayatına alışmaya çalışan genç adam, burada Caitlin Harper ile tanışır. Zamanını Caitlin ile geçirmeye başlayan Fraser, bir süre sonra kendisinde bir takım değişiklikler olduğunu fark eder. Ondaki bu değişimin nedeni ise orduda asker olarak görev yapan Jason’a karşı hissettiği derin duygulardır.

Mrs. America

Yönetmen: Dahvi Waller
Oyuncular: Cate Blanchett, Rose Byrne, Uzo Aduba
Orijinal kanal: FX Networks

Mrs. America, kadın hareketinin tarihini konu ediyor. Feminizmin yükselişini ve ABD’deki eşit hak yasasının hazırlanışına giden süreci ünlü aktivist Phyllis Schlafly’nin gözünden anlatan mini dizi, kadın hareketinin, siyaset ve kültür dünyasını nasıl değiştirdiğini gözler önüne seriyor. Kendisini hayatı boyunca ev kadının bir aktivist olarak tanıtan Phyllis Schlafly, kürtajın yasallaşması ve eşcinsel haklarının sağlanması gibi kampanyalarda uzun yıllar boyunca mücadele etti. Mad Men ve Halt and Catch Fire gibi yapımlardan imzası bulunan Dahvi Waller tarafından ekrana taşınan dizide Phyllis Schlafly’e Cate Blanchet hayat veriyor

Ted Lasso

Yönetmen: Bill Lawrence, Jason Sudeikis
Oyuncular: Jason Sudeikis, Hannah Waddingham, Jeremy Swift
Orijinal kanal: Apple TV +

Ted Lasso, bir Amerikan futbol takımını yönetmek için işe alınan bir adamın hikayesini konu ediyor. Ted Lasso, bir Amerikan futbol takımına koçluk yapmak için işe alınır. Ancak Lasso’nun futbol antrenörü deneyimi yoktur. Ted Lossu, koçluk deneyimi olmamasına rağmen takımın başarılı olması için elinden geleni yapar.

Raised by Wolves

Yönetmen Aaron Guzikowski
Oyuncular: Amanda Collin, Abubakar Salim, Winta McGrath
Orijinal kanal: HBO Max

Raised By Wolves, gizemli bir gezegende yaşayan ve insanların çocuklarını yetiştirmekle görevlendirilen iki androidin maceralarını konu ediyor. Gittikçe genişleyen insan kolonisi, dini farklılıklardan doğan büyük bir tehditle karşılaşır. Bu süreçte androidleri oldukça zorlu bir görev beklemektedir. Ridley Scott’ın yönetmen koltuğunda oturduğu bilim kurgu dizisinin showrunner ve senaristliğini Prisoners’ın senaristi Aaron Guzikowski üstleniyor.

The New Pope

Yönetmen: Paolo Sorrentino
Oyuncular: Jude Law, John Malkovich, Silvio Orlando
Orijinal kanal: Canal +
Türkiye yayını: BluTV

The Young Pope gelecek sezon; yepyeni bir kadro, yepyeni bir ekip ve yepyeni ismi The New Pope ile yoluna devam edecek. Henüz dizinin hikayesinin detayları belli değil ama yine hayali bir papanın yaşadıklarının masaya yatırılması bekleniyor.

YENİ »
Cuma Hangi Diziler Var 17 Şubat 2023 Cuma TV Yayın Akışı Bugünkü Diziler Neler? Bugün Hangi diziler var?

The Flight Attendant

Orijinal kanal: Hbomax

Cassandra Bowden, uçuş görevlisi olarak çalışan genç bir kadındır. Bir gün Dubai’de bir otel odasında uyandığında kendisini korkunç bir durumun içinde bulur. Uyandığında yanında bir ceset bulan Cassandra, olanlara bir türlü anlam veremez. Polisi aramaktan korkan Cassandra, hiçbir şey olmamış gibi davranmaya karar verir ve hayatına kaldığı yerden devam ederek havaalanına gidip diğer uçuş görevlileri ve pilotların arasına katılır. Ancak New York’a gittiğinde karşısında bir FBI ajanını bulur. Olanları hatırlamaya çalışan Cassandra bir süre sonra katil olabileceğinden şüphelenmeye başlar.

The Good Lord Bird

Yönetmen: Ethan Hawke
Oyuncular: Ethan Hawke, Hubert Point-Du Jour, Beau Knapp

James McBride’ın aynı adlı romanından uyarlanan Good Lord Bird, eski köle Onion’ın hikayesini konu ediyor. Dizide, Oscar adayı aktör Ethan Hawke, Onion’ı evine alan kölelik karşıtı John Brown karakterine hayat veriyor. Brown, 1859’da gerçekleşen ünlü baskının öncüsü olsa da isyan başarısızlığa uğrar. Ancak bu gelişme, İç Savaşı başlatacak olayların başlangıcı niteliğinde olacaktır.

Bonuslar

 

Cheer

Cheer, müsabakalara hazırlanan bir amigo takımına odaklanıyor. Navarro Yüksekokulunun hırsllı amigo takımı, zorlu bir yarışla karşı karşıyadır. Birçok yarışı kazanan ve herkesi yeneceği düşünülen takıım, bu sefer ulusal yarışmayı kazanmak için kolları sıvar. Ülkenin en iyi amigo takımı olmak için çalışan sporcular, bu süreçte türlü zorluklarla karşı karşıya kalır.

The Boys (2. Sezon)

Yönetmen Eric Kripke
Oyuncular: Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr
Ülke ABD
Orijinal kanal: Amazon

The Boys, süper kahramanların güçlerini ve şöhretlerini kötüye kullandığı bir evrende geçiyor. Kendilerini kanunu korumaya adayan ve “The Boys” olarak adlandırılan bir grup insan, yozlaşmış süper kahramanları ortadan kaldırmak için zorlu bir yolculuğa çıkar. Preacher’ın yazarı Garth Ennis ile Derick Robertson’ın kaleme aldığı çizgi romandan uyarlanan dizi, Supernatural’ın yaratıcısı Eric Kripke’nin imzasını taşıyor. Yönetmen koltuğunda ise en son Preacher’da birlikte çalışan Evan Goldberg ile Seth Rogen var.

The Crown (4. Sezon)

Yönetmen Peter Morgan, Stephen Daldry
Oyuncular: Olivia Colman, Tobias Menzies, Helena Bonham Carter
Ülke ABD, İngiltere
Orijinal kanal Netflix

II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımın ardından İngiltere siyasi karışıklık içindedir ve bu zorlu dönemde tahta bir kadın geçmektedir. II. Elizabeth’in tahta geçmesi ile yeni bir dönem başlayacaktır. Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki ilk yıllarının perde arkasının konu edildiği dizide, siyasi rekabetler, aşk ve 20. Yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor.
Dizide Kraliçe II. Elizabeth rolünü Claire Foy canlandırıyor. Senaryosunu Peter Morgan’ın kaleme aldığı dizinin yapımcılığını ise Andy Harries üstleniyor.

 

Yorum yapmak ister misiniz?