Friends Dizisi Netflix’te » Friends Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Friends Dizisi Netflix’te » Friends dizisi 1 Nisan’dan itibaren 10 sezonu ile Netflix’e geliyor. Friends dizisinin konusu ne? Friends dizisi kaç sezon? Friends Dizisi Konusu ve Oyuncuları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Friends Dizisi Netflix

Netflix dün Friends dizisini duyurdu. 1 Nisan’dan itibaren tüm sezonları ile Netflix’te karşınızda olacak.

Friends dizisinin ilk bölümü 22 Eylül 1994 tarihinde yayınlanmıştı. Yakın arkadaş olan altı karakterin hikayesini izleyeceğiniz dizi tam 10 sezon (1994-2004), 235 bölüm sürmüştü. Friends dizisinin senaristi David Crane’dir.

Friends Dizisi Konusu

Friends dizisi 20’li yaşlarında herbiri birbirinden farklı olan 3 kadın ve 3 erkek karakterden oluşan 6 gencin New York’ta yaşamakta oldukları komik, eğlenceli ve hayat dolu olan maceralarını anlatmaktadır. Dizide en önemli mekanların başında sürekli takıldıkları Central Perk Cafe komik olayların merkezi diyebiliriz.

Rachel Green, Monica Geller, Joey Tribbiani, Phoebe Buffay, Chandler Bing ve Ross Geller, dizinin 6 önemli karakteri.

Dizide Rachel Green adlı karakter düğününden kaçıp New York’ta bulunan bir restoranda aşçılık yapan ve çocukluk arkadaşı olan Monica Geller’ı bulmaya gider ve Monica’nın evine yerleşir.

Sonrasında onun eğlenceli arkadaş grubuna katılır. Bu grupta bulunan kişiler: ünlü olma hayali kuran aktör Joey Tribbiani, masöz ve müzisyen olan Phoebe Buffay, iş adamı olan Chandler Bing ve Monica’nın abisi, yeni boşanmış olan paleontolog Ross Geller kişilerinden oluşmaktadır. Bu dizide Rachel ailesinin yardımını almadan yaşama yeniden tutunmaya çalışır ve grubun sık olarak gittiği Central Perk Cafe’de garson olarak işe başlar. Dizide bu altı karakter de dizi boyunca pek fazla romantik ilişkiye girer ve bunlardan bazıları ciddiyken bazıları kısa sürelidir.

Friends dizisi, özellikle komedi dizisi olarak bilinir. Eğlenceli ve keyifli bir dizi arayanların ilk tercihi diyebiliriz. Benzer bir diğer dizi ise Friends’in yayından kalkmasından sonra yayın hayatına başlayan How I Met Your Mother…

YENİ »
Debris Dizisi Konusu ve Oyuncuları | Debris Dizisi Hangi Kanalda?

Friends Dizisi Oyuncuları

Dizinin 6 önemli karakterini canlandıranlar şunlar: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow, Matthew Perry ve David Schwimmer

Jennifer Aniston, kahve dükkanı Central Perk’te çalışmaya başlayan, ancak daha sonra Bloomingdale’s ve daha sonra Ralph Lauren’de yönetime geçen bir moda tutkunu olan Rachel Greene rolünde.

Courteney Cox Arquette, gösteri boyunca sık sık iş değiştiren ve sonunda Javu’da baş aşçı olan Monica Geller rolünde.

Lisa Kudrow, eksantrik bir masöz ve müzisyen olan Phoebe Buffay (daha sonra Buffay-Hannigan) rolünde.

Matt LeBlanc, Joseph (Joey) Francis Tribbiani Jr. rolünde, Days of Our Lives’da Dr. Drake Ramoray rolüyle ünlenen mücadeleci bir aktör.

Matthew Perry, çok uluslu büyük bir şirket için istatistiksel analiz ve verilerin yeniden yapılandırılmasında alaycı bir yönetici olan Chandler Muriel Bing rolünde. Daha sonra bir reklam ajansında küçük bir metin yazarıdır ve uzun süredir arkadaşı Monica Geller ile evlenir.

David Schwimmer, Monica’nın ağabeyi Ross Geller rolünde. Prehistorik Tarih müzesinde çalışan bir paleontolog ve daha sonra New York Üniversitesi’nde paleontoloji profesörü olarak karşımıza çıkıyor.

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2021 » Yeni Çıkan Diziler Listesi
YENİ »
Camdaki Kız Dizisi Konusu ve Oyuncuları | Ne Zaman Başlıyor?

Yorum yapmak ister misiniz?