Gecenin Ucunda Konusu ve Karakterleri | Star Tv Gecenin Ucunda hangi kitaptan uyarlandı?

Gecenin Ucunda Konusu ve Karakterleri şimdiden çok merak ediliyor. Çarşamba günü yayınlanacak olan dizi hakkında pek çok şey araştırılıyor. Gecenin Ucunda oyuncuları kimler? Star Tv Gecenin Ucunda dizisi ne zaman başlıyor? Peki Gecenin Ucunda hangi kitaptan uyarlandı? Gecenin Ucunda Konusu kitap neyi anlatıyor? Sizlere yeni dizi Gecenin Ucunda hakkında bilgiler vermek istedik.

Gecenin Ucunda Konusu ve Karakterleri

Gecenin Ucunda Konusu ve Karakterleri
Gecenin Ucunda Konusu ve Karakterleri

Öncelikle dizinin yapımcılarına ve yönetmenine göz atalım. Gecenin Ucunda dizisinin yapımcısı TMC Film. Âlim Yapım da ortak yapımcı olarak dizinin yapımcıları arasında.

Gecenin Ucunda dizisinin başrol oyuncuları da çok merak ediliyor. Dizide Neslihan Atagül Doğulu ‘Macide’, Kadir Doğulu ise ‘Kazım’ karakterine hayat verecek.

“Her şey değişebilir Macide Hanım kızım. Hayatınız değişebilir. Önemli olan sizin içinizin değişmemesi, yüreğinizin sağlam, inançlı dayanabilmesidir kötülüklere.”

Gecenin Ucunda Konusu

Öncelikle dizinin hikayesi çok merak ediliyor. Acaba Gecenin ucunda konusu nedir, Gecenin Ucunda konusu ne diye araştırılıyor. Peride Celal’in aynı adlı romanından uyarlanan ‘Gecenin Ucunda’ dizisinin konusu Macide isimli bir kadının hikayesinin anlatıyor. Macide kendisini bulmak için çıktığı yolda önce aşık oluyor, daha sonra ise hiç tanık olmadığı bir dünyanın içine giriyor.

Kısaca Gecenin Ucunda konusu şöyle: Macide ve Kazım’ın tarihinin tesadüfi kesişimi, hayatlarını tahmin edemeyecekleri şekilde değiştirecektir. İç sesini dinleyip “şifa” getirmeye karar veren Macide ile meslek hayatındaki başarısını özel hayatına aktaramayan “Kazım”ın hikayesi.

Ankara’da Avukat olan Macide ve annesi fakirlik içinde bir hayat sürüyorlar. Bir gün Macide evdeki antikalardan birini satıyor ve İstanbul’a yolculuğa çıkıyor. Trende Ahmet Işık ile tanışıyor. Ahmet, zengin Işık ailesinin fertlerinden. Bu tanışma Macide ve Ahmet’in evlenmeye karar vermelerine yol açacak.  İstanbul’da Ahmet’in zengin ailesi ile tanışıyor Macide. Karakterlerimizi burada biraz tanıyalım:

  • Ahmet’in ağabeyi Kazım Işık,
  • Ahmet’in kardeşi Cihangir,
  • Kazım’ın karısı Nermin,
  • Ahmet’in teyze kızı Serra

Ve bu ilk tanışmada Kazım, kardeşinin sevdiği Macide’ye görür görmez aşık oluyor. Gizlice hislerini açıyor ve Macide’den de karşılık buluyor. Kazım eşinden boşanacak, kardeşini ikna edecek ve sonunda Macide ile… Neyse, daha fazla Spoiler vermeyelim…

Gecenin Ucunda dizi karakterleri ve Gecenin Ucunda oyuncuları

Macide – Neslihan Atagül Doğulu

Kitaptan kısa bir özet geçelim: Macide 30 yaşında bir avukat olarak karşımıza çıkıyor. Ankara’da annesiyle yaşayan Macide’nin babası yıllar önce ölmüş. Annesinin paşa kızı olduğunu Macide’ye anlattığı köşkü ve zenginlik hikayelerinden anlıyoruz. Ama bu anılar, “Mazi Kalbimde Bir Yaradır” şarkısını anımsatıyor, çünkü eski günlerde kalmış o zenginlik. Macide ve annesi günümüzde oldukça fakir bir hayat sürüyorlar.

Kazım – Kadir Doğulu

Işık ailesinin başarılı iş adamı büyük oğlu. Kazım, Macide’yi tanıdığı sırada Nermin ile evli. Kadir Doğulu “Aşkın Tarifi”, “Jet Sosyete”, “Vuslat”, “Babamın Günahları”, “Bana Sevmeyi Anlat”, “Muhteşem Yüzyıl Kösem”, “Sevdam Alabora” dizi yapımlarda oynamıştır.

Ahmet – Sarp Levendoğlu

Gecenin Ucunda dizi karakterleri ve Gecenin Ucunda oyuncuları Ahmet kimdir?
Gecenin Ucunda dizi karakterleri ve Gecenin Ucunda oyuncuları Ahmet kimdir?

Ahmet Işık, trende Macide ile tanışacak ve ailesi ile tanıştırmaya götürecek. 25 Aralık 198 Ankara doğumlu olan Sarp Levendoğlu en son “Alparslan Büyük Selçuklu” dizisinde Romen Diyojen rolünü oynamıştı. Oyuncuyu “Savaşçı”, “Ölene Kadar”, “Küçük Ağa”, “Emret Komutanım” gibi dizilerden hatırlıyoruz.

Berrin – Zuhal Olcay

Gecenin Ucunda Konusu ve Karakterleri Berrin kimdir
Gecenin Ucunda Konusu ve Karakterleri Berrin kimdir

Usta oyuncu Zuhal Olcay da Berrin rolünü canlandıracak. 10 Ağustos 1957 doğumlu Zuhal Olcay’ın rol aldığı bazı yapımlar şunlar: “Aslında Özgürsün”, “Saklı”, “Alev Alev”, “Aşk Tesadüfleri Sever 2”, “Yüksek Sosyete”

Nermin – Tuba Ünsal

Gecenin Ucunda oyuncuları ve karakterleri Gecenin Ucunda Nermin kimdir? Tuba Ünsal
Gecenin Ucunda oyuncuları ve karakterleri Gecenin Ucunda Nermin kimdir? Tuba Ünsal

Tuba Ünsal, dizide kocasının terk edeceği masum eş rolünde. Aslında tam olarak öyle mi, değil. Uyuşturucu kullanan Nermin, Kazım’ın çekip çevirmesi ile ailede karşımıza çıkıyor. Boşanma kararı aldıktan sonra Nermin’i kaybedeceğiz. 7 Aralık 1981 Denizli doğumlu olan Tuba Ünsal “Sadece Bir Gece”, “Aşkın Ömrü”, “Aşk 101”, “Dünyanın En Güzel Kokusu 2”, “İçerde” gibi dizi ve filmlerde rol almıştır.

Sara – Özge Özder

Gecenin Ucunda Sara kimdir? Özge Özder kaç yaşında, nereli? Özge Özder oynadığı diziler
Gecenin Ucunda Sara kimdir? Özge Özder kaç yaşında, nereli? Özge Özder oynadığı diziler

1 Nisan 1978 Ankara doğumlu güzel oyuncu Özge Özder en son “Sadakatsiz” dizisinde Derya rolünü oynamıştı.  “Mucize Doktor”, “Jet Sosyete”, “Kocaman Ailem”, “Rüya” gibi dizilerde rol almıştır.

YENİ »
Gecenin Ucunda Sara kimdir? Özge Özder kaç yaşında, nereli? Özge Özder oynadığı diziler

Cihangir – Bertan Asllani

3 Temmuz 1990 tarihinde Makedonya’da doğan yakışıklı oyuncu “Evlilik Hakkında Her Şey”, “Akrep”, “Öğrenci Evi”, “Pis Yedili” gibidizilerde rol almıştır.

Mert – Kaan Taşaner

23 Nisan 1979 doğumlu yakışıklı oyuncu “Kanunsuz Topraklar”, “Diriliş Ertuğrul”, “Fatmagül’ün Suçu Ne?”, “Şahin Tepesi”, “Kuzey Güney” gibi dizilerde rol almıştır.

Serra – Bestemsu Özdemir

Gecenin Ucunda Serra kimdir? Bestemsu Özdemir kaç yaşında, nereli? Bestemsu Özdemir oynadığı diziler
Gecenin Ucunda Serra kimdir? Bestemsu Özdemir kaç yaşında, nereli? Bestemsu Özdemir oynadığı diziler

Teyze kızı Serra, evli. Ama başka erkeklerle de sürekli ilişkileri olan sosyetik bir kadın rolünde karşımıza çıkacak. Gecenin Ucunda Serra kimdir diye merak edenlere belirtelim: Bestemsu Özdemir dizide Serra olarak karşımıza çıkacak. 20 Nisan 1992 doğumlu güzel oyuncu “İkimizin Sırrı”, “Meryem”, “Ege’nin Hamsisi”, “Tabula Rosa”, “Kara Para Aşk” gibi dizilerde rol almıştır.

YENİ »
Gecenin Ucunda Serra kimdir? Bestemsu Özdemir kaç yaşında, nereli? Bestemsu Özdemir oynadığı diziler

Tunç – Levent Özdilek

Gecenin oyuncuları Tunç kimdir diye merak edenlere belirtelim: Levent Özdilek Tunç rolünü canlandıracak. Kuruluş Osman dizisinde Tekfur rolüyle gördüğümüz oyuncu “Kırmızı Oda”, “Meleklerin Aşkı”, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” gibi dizilerde rol aldı.

Şermin – Ebru Aykaç

Gecenin Ucunda dizisi Şermin karakterini Ebru Aykaç canlandıracak. 7 Şubat 1975 tarihinde doğan Ebru Aykaç “Çatı Katı Aşk”, “Bir Küçük Eylül Meselesi”, “Arka Sokaklar”, “Dabbe”, “Beyaz Yalan” gibi dizi ve filmlerde rol almıştır.

Zafer – Şencan Güleryüz

“Yalnız Kurt”, “Anons”, “Cennet’in Gözyaşları”, “Yüzyıllık Mühür” gibi yapımlarda rol alan Şencan Güleryüz 1972 yılında Amasya’da doğmuştur.

Yasemin – Aleyna Özgeçen

Gecenin Ucunda Yasemin kimdir? Aleyna Özgeçen kaç yaşında, nereli? Aleyna Özgeçen oynadığı diziler
Gecenin Ucunda Yasemin kimdir? Aleyna Özgeçen kaç yaşında, nereli? Aleyna Özgeçen oynadığı diziler

Gecenin Ucunda dizisi Yasemin karakterini Aleyna Özgeçen canlandıracak. Beni çok Sev filminde Musa’nın kızı rolünde izlediğimiz Aleyna Özgeçen, dizide Yasemin rolünü oynayacak.

YENİ »
Gecenin Ucunda Yasemin kimdir? Aleyna Özgeçen kaç yaşında, nereli? Aleyna Özgeçen oynadığı diziler

Can – Kerim İlhan

Gecenin Ucunda Konusu kitap | Gecenin ucunda kimin romanı?

Gecenin Ucunda Konusu kitap | Gecenin ucunda kimin romanı?
Gecenin Ucunda Konusu kitap | Gecenin ucunda kimin romanı?

Dizinin fragmanlarının yayınlanmasıyla beraber Gecenin Ucunda kimin eseri diye merak edilmeye başlandı. Peki Gecenin Ucunda kitabının yazarı kimdir? Acaba Gecenin Ucunda konusu ve anafikri nedir? Peride Celal’in Gecenin Ucunda kitabı ne anlatıyor? Kitapla beraber Peride Celal de çok merak edilmeye başlandı. Gecenin Ucunda kitabının yazarı Peride Celal kimdir diye çok merak ediliyor.

Gökyüzü yıldızlarla dolu. Evlerine dönen gölgeler var sokakta. Herkes kendi yolunda koşuyor. Ben yalnızım. Benim yolum yok..

Önce yazarımızı tanıtalım. 1916’da İstanbul’da doğan Peride Celal Yönsel, Saint Pulchérie Fransız okulunda okudu. 1944 yılında İsviçre’ye gitti, Bern’de Basın Ateşeliği’nde sekreter olarak görev yaptı. Türkiye’ye dönünce Basın-Yayın Kurumu ve Yeni İstanbul gazetesinde görev aldı. Yazar 15 Haziran 2013 tarihinde 97 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Peride Celal’in eserlerinden bazıları şunlar: Mektup, Deli Aşk, Bir Hanımefendinin Ölümü, Melahat Hanım’ın Düzenli Yaşamı, Gecenin Ucunda, Üç Yirmidört Saat, Kurtlar, Dar Yol, Güz Şarkısı, Bir Hanımefendinin Ölümü, Mektup, Jaguar, Üç Kadının Romanı, Pay Kavgası, Evli Bir Kadının Günlüğünden, Kızıl Vazo…

Kitap hakkında Peride Celal şöyle demiştir:

İlk defa 1963’te ve Gecenin Ucundaki Işık adıyla yayımlanan bu romanı 1996’da gözden geçirip tekrar günışığına çıkarırken şöyle demişti Peride Celal: “Adını kısaltmakla iyi yaptığımı sanıyorum. Bu romanın yazıldığı yıllarda gençtik, inançlıydık, ışığa varabileceğimizi sanıyorduk. Işık; özgürlük, uygarlık, insanlık demekti; bir umuttu. Kırk yılı aşkın bir zaman içinde ışığı arayıp durduk. Ve o, sönükleşerek uzaklaştı bizden.

Yüksek kat burjuvazisi, sahte dindarlar, çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen politikacılar, parlak yaşamlar içine düşürdükleri genç insanları daha da kolay avlıyorlar günümüzde. Romanın kahramanı Macide, aşka sırtını çevirip kendisine ve çocuğuna yeni bir hayat yaratıp insanca bir dünyaya kavuşmak çabasında başarılı olabilecek mi? Kuşkuluyum. Gecenin Ucunda, büyük bir aşk romanı aynı zamanda. Bunu da eklemeliyim. Öyle olması da ayrıca hoşuma gidiyor. Bana kalırsa, bu roman yazdığım en güzel aşk romanıdır.”

Gecenin Ucunda kitabının özeti hakkında şu blog sayfasına göz atabilirsiniz. Gecenin Ucunda özeti (Çiğdem İşkent)

Gecenin Ucunda dizisi ne zaman başlıyor? |  Gecenin ucunda ne zaman başlayacak?

Star Tv ekranlarında ‘Gecenin Ucunda’ 5 Ekim Çarşamba Star’da.

Gecenin Ucunda hangi kitaptan uyarlandı? Gecenin Ucunda Konusu ve Karakterleri Hangi Kitaptan?

Yeni dizi Gecenin Ucunda hangi kitaptan uyarlandı diye merak ediliyor. Dizimiz aynı isimli kitaptan uyarlandı. Gecenin Ucunda kitabının yazarı Peride Celal. Romanda aşka sırtını çevirip kendisine ve çocuğuna yeni bir hayat yaratıp insanca bir dünyaya kavuşmak çabasında olan Macide’nin öyküsü anlatılıyor. Hafif depresif, hayatla kavgalı ama hayatla savaşmayı öğrenen bir karakter.

Gecenin Ucunda oyuncuları: Gecenin Ucunda oyuncu kadrosu

Gecenin Ucunda oyuncu kadrosu: Neslihan Atagül Doğulu, Kadir Doğulu, Sarp Levendoğlu, Zuhal Olcay, Tuba Ünsal, Özge Özder, Bertan Asllani, Kaan Taşaner, Bestemsu Özdemir, Levent Özdilek, Ebru Aykaç, Şencan Güleryüz, Aysun Metiner, Gonca Yakut, Aleyna Özgeçen, Abdulkerim İlhan, Hazal Şenel, Seyda Bayram, Cem Avnayim, Tugay Bahşi, Ufuk Tevge, Kuzey Kaya, Ubeyt Ünal, Oya Ünal

Fantastik Kore dizileri ve Netflix en iyi bilim kurgu filmleri de ilginizi çekebilir. En iyi bilim kurgu filmleri, katil kim temalı korku filmleri, kıyamet sonrası filmler ve en iyi polisiye diziler listelerine de göz atabilirsiniz. En iyi korku gerilim filmleri, en iyi suç filmleri ve zaman yolculuğu filmleri de göz atmaya değer.

YENİ »
Gecenin Ucunda Yasemin kimdir? Aleyna Özgeçen kaç yaşında, nereli? Aleyna Özgeçen oynadığı diziler
YENİ »
Gecenin Ucunda Serra kimdir? Bestemsu Özdemir kaç yaşında, nereli? Bestemsu Özdemir oynadığı diziler
YENİ »
Gecenin Ucunda Sara kimdir? Özge Özder kaç yaşında, nereli? Özge Özder oynadığı diziler
YENİ »
Prestij Meselesi Oyuncuları arasına Barış Murat Yağcı da katıldı
YENİ »
Ben Bu Cihana Sığmazam oyuncuları kimler? Ben Bu Cihana Sığmazam konusu ne? Atv
YENİ »
Teşkilat Oyuncuları 2. Sezon Oyuncu Kadrosu Kimler Var?
YENİ »
Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 6. Bölüm izle diziyo dizipal dizibox
YENİ »
Dahmer Gerçek mi Uyarlama mı? Dahmer Konusu Gerçek mi? Dahmer Gerçekte Kaç Kişiyi Öldürdü?

 

Yorum yapmak ister misiniz?