Haftalık Hava Durumu İstanbul | 7 Günlük Hava Durumu

Haftalık Hava Durumu İstanbul için 7 Günlük Hava Durumu Raporu ile karşınızdayız. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul’un Cumartesi gece saatlerinden itibaren başlamak üzere 4 gün boyunca şiddetli kar yağışının etkisi altında kalacağını duyurdu. Pazar, Pazartesi- Salı ve Çarşamba günü kar yağışlı geçecek. Pazar ve Pazartesi yoğun kar yağışı bekleniyor.

Haftalık Hava Durumu İstanbul

İstanbul’da kar bugün gece saatlerinde başladı. Gece vakti Anadolu Yakası’nda Beykoz, Ümraniye, Üsküdar, Avrupa Yakası’nda Taksim, Kağıthane, Sultangazi, Arnavutköy, Başakşehir, Beylikdüzü ve Silivri’de kar etkili oluyor. Bazı bölgelerde ise yağış tipi şeklinde görülüyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Marmara Bölgesinde akşam saatlerinde başlayacak olan yağışın Pazar günü kuvvetli yer yer yoğun kar (kıyılarda 5 ila 15 cm, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 cm) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yağışların; bölge genelinde kuvvetli yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

İstanbul Yedi Günlük Hava Durumu

GÜNHAVAEN YÜKSEKEN DÜŞÜK
14 Şubat PazarYağmurlu2191
15 Şubat PerşembeYağmurlu1613
16 Şubat CumaYağmurlu1914
17 Şubat CumartesiYağmurlu1614
18 Şubat PazarYağmurlu1310
19 Şubat PazartesiParçalı Bulutlu149
20 Şubat SalıParçalı Bulutlu1310
İstanbul yedi günlük hava durumu raporu şöyle: Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul’un Cumartesi gece saatlerinden itibaren başlamak üzere 2 gün boyunca şiddetli kar yağışının etkisi altında kalacağını duyurmuştu. Beklenen kar başladı. Salı ve Çarşamba günü de kar yağışı devam edecek.

 

YENİ »
Yılbaşında Kar Yağacakmı? » 2022 Yılbaşında Havalar Nasıl Olacak?

Yorum yapmak ister misiniz?

error: Konu koruması aktif.