Hızlı ve Öfkeli 10 nerede çekildi? Fast X çekim yerleri

Hızlı ve Öfkeli 10 nerede çekildi? Fast X çekim yerleri listesi ile karşınızdayız. Sevilen film serisi Hızlı ve Öfkeli’nin son filmi sinemalarda güzel bir başlangıç yaptı. Filmde dünya genelinden pek çok çekim yerine şahit olduk. Peki Hızlı ve Öfkeli 10 nerede çekildi? Acaba Hızlı ve Öfkeli 10 hangi ülkede çekildi? Yakından bakalım:

Hızlı ve Öfkeli 10 nerede çekildi?

Hızlı ve Öfkeli 10 nerede çekildi diye çok merak ediliyor. Birbirinden heyecanlı sahnelerin çekildiği yerler ve ülkeler merak konusu. Fast X çekim yerleri listesi ile karşınızdayız. Sevilen film serisi Hızlı ve Öfkeli’nin son filmi dünya genelinden pek çok yerinden sahneler içeriyor. Peki Hızlı ve Öfkeli nerede çekildi? Acaba Hızlı ve Öfkeli 10 hangi ülkede çekildi?

Fast X, gişede umut verici bir başlangıç ​​yaptı ve 2017’nin The Fate Of The Furious rekoruna yaklaştı. Fast & Furious 9’un olumsuz karşılanmasının ardından franchise tükenmişliği korkularının ortasında piyasaya sürülmesine rağmen, Fast X için beklenti yüksekti, esas olarak Fast X için yüksekti. Jason Momoa ve Hellen Mirren’in de yer aldığı yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuna. Hayranlar, Fast X’in yoğun aksiyonunu beklerken, Fast X’in nerede çekildiğini öğrenmek için yer haberlerini takip ediyorlar.

Fast X için çekimler Nisan 2022’de başladı ve Nathalie Emanuel ve Michael Rooker dahil olmak üzere Fast 9 oyuncu kadrosunun çoğunun rollerini yeniden üstlenecekleri onaylandı. Portekiz’deki A24 Karayolu, filmdeki yoğun araba yarışı sahnelerinin çoğuna ev sahipliği yaptığına inanıldığı için çekimler sırasında manşetlere taşındı. İzleyiciler ve oyuncular tarafından paylaşılan diğer fotoğraflar, İtalya’nın Torino kentinde otobüs sahnesinde yuvarlanan rezil bombanın çekimlerine yer veriyor.

Hızlı ve Öfkeli 10 nerede çekildi? Fast X çekim yerleri

Hızlı ve Öfkeli 10 nerede çekildi? Fast X çekim yerleri
Hızlı ve Öfkeli 10 nerede çekildi? Fast X çekim yerleri

Oyuncu kadrosunun paylaştığı fotoğraf, çekimlerin bir kısmının Londra’da yapıldığını da gösteriyor. Sahnelerin çoğu Avrupa’da çekilmiş olsa da, serinin önceki taksitlerinden bazı tanıdık yerler hala kullanılıyor. Birkaç tarihi eser de dahil olmak üzere Avrupa’daki bu çekici yerler, Fast X için güzel bir zemin oluşturuyor. Peki Los Angeles’taki ünlü Torreto malikanesi, Fast X’i çekerken hala oyuncu kadrosuna ev sahipliği yapıyor mu? Hadi araştıralım.

Uzun metrajlı filmde pek çok hikayenin bir araya gelmesiyle Fast X’in sahneleri, aksiyon sekanslarının çoğuna ev sahipliği yapan Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde çekildi. Filmin çekildiği yerler arasında pek çok ülke var. İşte Hızlı ve Öfkeli 10 çekim yerleri:

YENİ »
Yalı Çapkını gerçek bir hikaye mi? Yalı Çapkını uyarlama mı, hangi kitaptan? Gülseren Budayıcıoğlu

Londra, Ingiltere

Londra, gişe rekorları kıran birçok film için popüler bir çekim yeridir, bu nedenle Vin Diesel’in Şubat 2022’de Instagram’da Londra’nın Fast X’in çekimlerine ev sahipliği yapacağını duyurması sürpriz olmadı. Gönderisi, tam konumla ilgili herhangi bir ayrıntı sağlamıyor. Londra’daki hayranların ilgisini çekmediği için sahnelerin çoğu içeride çekilmek zorunda kaldı.

Torino, Roma: İtalya

Kolezyum’un Yanında Vin Diesel Vin Diesel, İtalya’da Hızlı ve Öfkeli’yi çekerek ailesine köklerini onurlandıracağına söz verdi ve filmin sahneleri Mayıs’tan Temmuz 2022’ye kadar Torino ve Roma’da çekilirken bunu yaptı. Başkent Roma’da, Diesel’in bir arabanın yanında duran bir fotoğrafını paylaştığı Kolezyum’un hemen yanındaki alan da dahil olmak üzere birçok yer çekime ev sahipliği yaptı.

Dominic Toretto tarafından nehre yönlendirilen büyük bir yuvarlanan bomba sahnesi, Via Italo Belardi kasabasında çekildi. Roma’da filmlere ev sahipliği yapan diğer yerler arasında Giuseppe Garibaldi Meydanı, Gezano di Roma ve Ponte Umberto 1 yer alır.

Otoyol A24, Vila Real, Viseu, Lizbon: Portekiz

Portekiz’in Viseu kentindeki Lamego, Armamar ve Castro Daire belediye meclisi Haziran 2022’de yolların kapatılacağını duyurduğundan, bunlar en dikkate değer Fast X çekim yerlerinden bazılarıdır. “Çekim konumu, kayıt sırasında bölgemizde bazı hareketlilik kısıtlamaları oluşturacaktır. Herkesin anlayışını rica ediyoruz…” açıklamanın bir bölümünde yer aldı. Viseu ve Vila Real bölgelerini birbirine bağlayan otoyolun, filmin yoğun araba yarışı sahnelerine ev sahipliği yaptığına inanılıyor.

Vila Real, filmin bazı çekimlerinin yeri olarak yolun bazı bölümleriyle birlikte, çekim yerleri için de bir üs olarak kullanıldı. Ülkedeki liderler bunu ekonomiye büyük bir destek olarak selamlarken, Portekiz’de Fast X’i çekmek için ayrılan bütçenin herhangi bir yerin en büyüğü olduğuna inanılıyor. Bu nedenle, Viseu ve Vila Real bölgelerinin güzel kırsal manzaraları, bazı savaş sahnelerinin geçtiği sokaklar ile filmin bir parçası haline geldi.

YENİ »
Baba Dizisi Cansu kimdir? Baba Cansu gerçek adı ne? Özge Özacar kaç yaşında, nereli? Özge Özacar oynadığı diziler

Kesin konum ayrıntıları az olsa da, başkent Lizbon’da daha fazla sahnenin çekildiğine inanılıyor.

Los Angeles: Kaliforniya

Los Angeles’ın Angelino Heights mahallesi, Dominic Toretto’nun evi nedeniyle Hızlı ve Öfkeli serisindeki en önemli yerlerden biridir. Kensington Yolu üzerindeki ev, Dom ve ailesinin şebeke dışında yaşadığı ve o zamandan beri birkaç kez filmlerde rol aldığı yerdir. Yine aynı mahallede bulunan Bob’s Market, birkaç Hızlı ve Öfkeli filminde rol aldı.

Filmdeki başka bir sahne, Toretto ve oğlu Brian’ın birlikte kaliteli zaman geçirdikleri Dodger Stadyumu otoparkını gösteriyor. Mahallede çekim yapılacağı haberi mahalleliyi kızdırdı çünkü mekan, günlük hayatlarına müdahale etme eğiliminde olan serinin hayranları tarafından sık sık ziyaret ediliyordu. Diğer sahneler Los Angeles’ta ve ABD’de başka yerlerde çekilmiş olabilir, ancak ayrıntılar hala bilinmiyor.

İspanya’daki Aldea Da Vila Barajı

Portekiz ve İspanya sınırındaki Aldeadávila barajı, filmin en anıtsal altyapılarından biridir. Bir barajdan araba sürerken Dom’un filmdeki en unutulmaz gösterilerinden birine ev sahipliği yapıyor. Ekip, çekimler sırasında Edinburgh ve Tokyo’yu da ziyaret ederek gerçek bir gişe rekorları kıran film yaptı.

Bkz: Hızlı ve Öfkeli 10 serinin son filmi mi? Hızlı ve Öfkeli 11 çekilecek mi?

Yorum yapmak ister misiniz?