House of the Dragon 10. Bölüm izle diziyo dizipal dizibox House of Dragon full izle HD

House of the Dragon 10. Bölüm izle dizipal diziyo dizibox. Merakla beklenilen House of the Dragon 10. Bölüm gece saatlerinde yayınlandı. Peki House of the Dragon 10. Bölüm nereden izlenir? House of the Dragon 10. Bölüm ne zaman diye merak edenler, diziyi bugün izleyebilirler. Güncel adresler House of the Dragon 10. Bölüm izle diziyo, House of the Dragon 10. Bölüm izle dizipal ve House of the Dragon 10. Bölüm izle dizibox var mı? House of the Dragon 10. Bölüm özetine ve dizide yaşananlara kısaca göz atalım:

House of the Dragon 10. Bölüm yayınlandı mı? House of Dragon Sezon Finali

Bu gece sabaha karşı House of the Dragon 10. Bölüm yayınlandı. Dokuz sürükleyici bölümün ardından House of the Dragon 1. Sezonu, onuncu ve son bölümünün yayınlanmasıyla sona eriyor. Bu bölüm, esasen Targaryen İç Savaşı’na uzun bir giriş görevi gören dizinin ilk sezonunun sonuncu bölümü olacak. Sezonun sondan bir önceki bölümünde, yani 9. bölümü Aegon’un kral olarak taç giymesiyle sona ermişti. Ejderhaların dansı nihayet başlarken izleyiciler son bölümü izlemek için merakla bekliyorlar. Gece saat 4:00’te House of the Dragon 10. Bölüm yayınlandı.

House of the Dragon 10. Bölüm izle adresi

House of the Dragon 10. Bölüm izle adresi
House of the Dragon 10. Bölüm izle adresi

HBO dizisi “House of the Dragon”un ilk sezonu finaline ulaşırken, sahne final hesaplaşması için hazırlandı. Aegon II Targaryen kral olarak taç giymişti ve Rhaenyra, arkasında Kral’ın Şehri’nde meydana gelen olaylardan henüz haberdar değildi. Alicent, en iyi arkadaşının ihanetinin, kocasının son arzusunun özverili bir şekilde yerine getirilmesi yerine geldiğini hissetti. Hayal kırıklıkları onu ele geçirmişti ve Otto, davasına yardımcı olduğu ve ona kendi açgözlülüğünü doyurması için araçlar verdiği için müdahale etmedi.

House of the Dragon’un dokuzuncu bölümünde Rhaenys’in ejderhası Meleys ile Kral’ın Şehri’nden kaçmayı başardığını gördük. Yeşiller savaşın kaçınılmaz olduğunu biliyorlardı. Rhaenyra’nın savaşmadan dizini bükmesinin mümkün olmadığını biliyorlardı. Hem Yeşiller hem de Siyahlar, kaynaklar ve lojistik açısından bazı avantaj ve dezavantajlara sahipti. Hareketlerini nasıl stratejileştirdikleri ve karşı tarafta nasıl etki kazandıkları ile ilgiliydi. Peki “House of the Dragon”un ilk sezonunun sonunda neler oldu?

House of the Dragon 10. Bölüm izle diziyo

Rhaenys Velaryon Ejderha Kayası’na ulaşır ve Rhaenyra’ya Yeşillerin onun için geldiğini söyler. Sör Erryk, Viserys’in tacını Rhaenyra’ya teslim etti. “Ateş ve Kan” kitabında, kraliyet muhafızlarından Sör Steffon Darklyn, kralın inişinde bir uşak tarafından çalınan Ejderha Kayası’na tacı getirmişti, ancak yaratıcılar serideki bu kısmı değiştirdi. Bu bilginin Prenses Targaryen’i hayrete düşüreceğini varsayıyoruz. King’s Landing’den olumlu ve umutlu bir şekilde ayrılmıştı. Alicent, davranışlarıyla onu kraliçe olarak kabul etmeye hazır olacağını ima etmişti.

Akşam yemeği, Aemond’un torunlarının (Jacaerys, Lucerys ve Joffrey) gayri meşruluğu hakkında alaycı bir şekilde yorum yapmasıyla sona ermiş olsa da, aralarında bir arbedeye yol açsa da, büyükler barışmak için doğru ruh halinde olduklarından, acılık eninde sonunda kaybolacak gibi görünüyordu. Ancak Viserys, Buz ve Ateşin Şarkısı hakkında birkaç kelime mırıldanmıştı ve Alicent, oğlu Aegon II Targaryen’in Demir Taht’a oturmasını istediğini düşünmüştü.

YENİ »
Memur zammı ne kadar olacak? 2023 memur maaşı ne kadar olur?

Rhaenys’in, Otto Hightower’ın kendisinin veya çocuklarının hayatını bağışlayacak havasında olmadığını ve hızlı hareket etmesi gerektiğini ima ettiğini söylediğinde, Rhaenyra’nın karnını okşadığını görüyoruz. Kitaba göre, Rhaenyra o sırada kızı Visenya’ya hamileydi. Bebek ölü doğdu ve Rhaenyra, ihanetlerinden dolayı Rhaenyra’nın öfke ve acıyla dolmasından dolayı Alicent ve Yeşiller’i suçladı. Yazarların bunun için para ödeyeceğini herkesin önünde ilan etmişti.

Dizi siteleri House of the Dragon 10. Bölüm izle diziyo, House of the Dragon 10. Bölüm izle dizipal ve House of the Dragon 10. Bölüm izle dizibox

House of the Dragon 10. Bölüm izle dizipal

House of the Dragon 10. Bölüm izle dizipal
House of the Dragon 10. Bölüm izle dizipal

Daemon’un kılıcı Kara Kardeş’i aldığını ve Rhaenyra’ya en iyi arkadaşı Alicent’in kaprislerine ve fantezilerine boyun eğmemesini tavsiye ettiğini görüyoruz. “Ateş ve Kan” kitabına göre, Siyahlar King’s Landing’deki darbeyi öğrendiğinde Daemon çok mantıklı davrandı. Rhaenyra’ya mümkün olduğu kadar çok evin desteğini almasını söyleyen oydu. Hightower’a karşı hala birkaç ev kaldığını ve siyahların yanında savaşa seve seve savaşacaklarını biliyordu.

Rhaenyra, Westeros’un tüm haritasının oyulduğu “boyalı masanın” önünde duruyordu ve onu çevreleyen, Kara Konsey’in bir parçası olan diğer tüm yetkililerle birlikte taş masa, Targaryenler için bir mirastan başka bir şey değildi. . Aegon I Targaryen, Boyalı Masa’nın gerçekleşmesine izin vermişti. Rhaenyra ve Daemon atalarına büyük saygı duyuyorlardı. Eski usullere inanıyorlardı ve fatihlerin ruhlarına sahiptiler. Rhaenyra’nın orada, boyalı masadaki Westeros haritasına bakarak meydan okuyan duruşu, yenilgiyi kabul etmeyeceğini gösteriyordu.

Jacaerys ve Lucerys Velaryon’un annelerinden onları bir yere “göndermelerini” istediklerini görüyoruz.

Peki güncel dizipal adresi ne? House of the Dragon izle dizipal > Dizipal güncel adres 2022

YENİ »
Dizipal Güncel Adres 2022 Dizipal Güncel Giriş Adresi

house of the dragon 10 izle dizibox, house of the dragon dizibox, dizipal house of the dragon izle, house of the dragon izle 10 bölüm dizibox, house of the dragon izle dizibox, diziyo house of the dragon 10 bölüm izle dizipal, dizibox house of the dragon, dizibox house of dragon, house of the dragon 10. bölüm izle, house of dragon izle, dizimag house of dragon dizibox, house of dragon 10 bölüm izle dizipal, house of dragon izle dizibox, dizibox house of the dragon izle 10 bölüm izle, house of dragon 10 bölüm izle

House of the Dragon 10. Bölüm izle dizibox

Jacaerys, kargaları farklı evlere göndermek yerine lordlarla konuşmaya gitmelerinin daha iyi bir etkisi olacağı kanısındaydı. Rhaenyra kabul etmişti ve Jacaerys’e önce Manderly Hanesi yakınlarındaki Arryn Hanesi’ne gitmesini ve son olarak da Kışyarı’nda Stark Hanesi’nin efendisi ile buluşmak için uzak kuzeye gitmesini söylemişti. Belki de Kışyarı’nın olayların düzeninde oynayacağı çok önemli bir rolü olduğunu biliyordu. Öte yandan Lucerys, Rhaenyra’nın Borros Baratheon’un herhangi bir direniş göstermeden derhal bağlılık yemini etmesini beklediği Fırtına Burnu’na gönderildi.

Rhaenyra, oğlunu Fırtına Toprakları’na göndermenin güvenli olacağına inansa da, Otto Hightower’ın ne planladığından habersizdi. Otto, Aemond’a Lord Baratheon’un dört kızından birinin elini kazanmak için Fırtına Burnu’na gitmesini söylemişti. Aemond ve Lucerys’in Fırtına Burnu’na aynı anda inmeleri mümkündür. Aemond uzun zamandır intikamın özlemini çekiyordu ve genç Lucerys’in ona karşı hiçbir şansının olmadığını biliyordu. Yapımcıların “Ejderha Evi”nin 10. bölümünde iki prensi karşı karşıya getirmeye karar verip vermediklerini görmek ilginç olurdu.

YENİ »
A101 karavan özellikleri a101 karavan videosu inceleme

Otto ve adamlarını, Rhaenrya’nın bir zamanlar Daemon’un elinden ejderha yumurtasını almaya geldiği Dragonstone’daki aynı köprüde Daemon ve askerlerinin önünde dururken görüyoruz. Ayrıca o sırada Otto, Sör Criston Cole ve diğerleriyle birlikteydi. Rhaenyra’nın elinde Otto ve Alicent’ten daha fazla ejderha vardı. Ama sorun şu ki, o kadar çok ejderha binicisi yoktu. Jacaerys Vermax’a bindi ve Arrax’a Lucerys bindi. Joffrey’nin Tyraxes adlı ejderhası çok gençti. Fragmanda Daemon’un High Valyrian dilinde bir şarkı söylediğini ve bir ejderhaya yaklaşmaya çalıştığını görüyoruz.

House of the Dragon final izle

O ejderha muhtemelen Vermithor’du. “Bronz Fury” olarak da adlandırılan Vermithor, Ejderhaların Dansı sırasında neredeyse bir asırlıktı. Vermithor devasa bir ejderhaydı ve belki Daemon ve Rhaenyra canavarı uykusundan uyandırmak istediler çünkü Vhagar’la yüzleşmenin kolay bir iş olmayacağını biliyorlardı. Yeşiller, Siyahlardan daha fazla kaynağa sahipti. Yedi krallığın en zengin üç şehri Oldtown, King’s Landing ve Lannisport onların kontrolü altındaydı. Orduları daha büyüktü ve hepsinden öte, diğer tüm ejderhaların en ölümcülü ve en büyüğü olan Vhagar’a sahiptiler.

Rhaenyra ise Westeros’taki en büyük gemi filosuna sahip olan Hanedan Velaryon’a sahip olma avantajına sahipti. Daemon’u her zaman bir savaşçı olarak gördük ve belki de ilk defa bilişsel yeteneklerini ve yer deneyimini kendi yararına nasıl kullandığını görebilirdik. Savaş alanına girmeden önce psikolojik savaşı kazanmak şarttı. Sezon finali Game of Thrones’un geleceğini, Targaryen’lerin kaderini, Westeros’un kaderini belirleyecek ve nihayetinde “House of the Dragon”un sonraki sezonlarının temellerini atacaktı. Bkz: House of the Dragon gibi diziler

YENİ »
House of the Dragon Oyuncuları ve Karakterler (HBO Max) House of the Dragon Oyuncu Kadrosu

House of the Dragon 10. Bölüm izle diziyo, House of the Dragon 10. Bölüm izle dizimag, dizibox House of the Dragon 10. Bölüm izle, House of the Dragon 10. Bölüm izle dizipal, House of the Dragon 10 Bölüm izle diziyo, Türkçe altyazılı House of the Dragon 10 Bölüm izle, tek parça House of the Dragon 10 Bölüm izle, House of the Dragon izle, dizipal House of Dragon 10 Bölüm izle, House of Dragon 10 Bölüm izle dizibox, House of Dragon izle dizipal

Yorum yapmak ister misiniz?

error: Konu koruması aktif.