House of the Dragon 9. Bölüm Fragmanı Yayınlandı | House Of Dragon Son Fragman izle

House of the Dragon 9. Bölüm Fragmanı Yayınlandı. Peki House of the Dragon 9. Bölüm ne zaman? House of the Dragon 9. Bölümde neler olacak? Efsane dizide neler olacağına ve dizinin son fragmanına bir göz atalım:

House of the Dragon 9. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Bugün gece saatlerinde House of the Dragon 9. Bölüm fragmanı yayınlandı. Peki House of the Dragon 9. Bölüm ne zaman yayınlanacak? Acaba House of the Dragon 9. Bölümde neler olacak?

House of the Dragon 9. bölüm fragmanı, büyük bir ölümün ardından gelecek eylemi anlatıyor. Kral Viserys’in kızı Rhaenyra’yı erken yaşta varis olarak seçtiği ve oğullarının doğumundan sonra bile kararına sadık kaldığı Game of Thrones prequel boyunca, kralın sağlığı kötüleşti. 1. Sezonun başında Viserys’in sağlığı iyi görünüyordu, ancak vücudundaki rahatsız edici yaralar iyileşmedi ve hastalık yayıldı. Her bölümde ve tüm zaman atlamalarından sonra, Viserys daha da kötü görünüyordu, vücudu çürürken parmaklarını ve saçlarını kaybediyor ve izleyicileri sonunda ne zaman yenileceğini merak ediyorlardı. Bkz: House of the Dragon 8. bölüm izle

YENİ »
House of the Dragon 8. Bölüm izle diziyo dizipal dizibox House of Dragon full izle HD

House of the Dragon 9. Bölüm Fragmanı Youtube

HBO’nun House of the Dragon dizisinin ilk sezonunda sadece iki bölüm kaldı. Game of Thrones’un spinoff dizisi sekiz haftadır yayınlanıyor. Viserys’in ölümü çok önemlidir, çünkü halefiyetinin tartışmalı konusu ve sonraki tüm kararlar ancak o öldükten sonra gerçekten önemli olmaya başlar. 1. Sezon 8. Bölüm “Lord of the Tides”ta Viserys, Considine’nin daha önce cüzzam olduğunu açıkladığı hastalıktan öldü. Ölümü, sezonun geri kalanı ve gösterinin geri kalanı için sahneyi belirliyor ve Bölüm 9 fragmanı, gösterinin sonrasını keşfetmek için zaman kaybetmeyeceğini gösteriyor.

Resmi Game of Thrones kanalı, YouTube’da Bölüm 9’un önizlemesini yayınladı. Klipte, savaş ufukta açıkça belirirken, birkaç karakter kralın ölümünün yasını tutuyor. Önizleme başlarken Alicent, Viserys’in son dilekleri olarak yorumladığı şeyi görünmeyen bir figüre, muhtemelen babası Otto veya Larys’e açıklar. Video ayrıca sokaklardaki kaosu tasvir ediyor ve birinin dikkatini çeken bir zindan gibi görünen beyaz saçlı gizemli bir yürümeye başlayan çocuğu görüyor – muhtemelen Alice.

Sekizinci bölümde Viserys’in hareketli birlik çağrısına rağmen, kraliyet ailesi şimdi her zamankinden daha fazla bölünmüş durumda. Bu mükemmel ve gergin Targaryen akşam yemeği sahnesi, Ejderha Evi’nin temellerini saran birçok çatlağı ortaya çıkardı – bir titreme ve hepsi parçalanabilir. Kraliçe Alicent’in Kral Viserys’in Demir Taht’ın veliahtı hakkındaki son sözlerini yanlış yorumlaması gibi bir titreme. Alicent, kralın son nefesinde oğlu Aegon’u seçtiğine inanırken, Viserys sadece Rhaenyra’nın Demir Taht’ı miras almasını istemekle kalmadı, aynı zamanda kızının Fatih Aegon tarafından karanlığa karşı Yedi Krallık’ı birleştirmek için kehanet edildiğine de inanıyordu.

House of the Dragon 1. Sezonun sondan bir önceki bölümü olan “Yeşil Konsey”, veraset meselesinden kaynaklanan depremin başlangıcını gösteriyor. Clare Kilner (aynı zamanda dördüncü bölüm “King of the Narrow Sea” ve beşinci bölüm “We Light the Way”in yönetmeni) tarafından yönetildi. “). İlk olarak sekizinci bölümde Kral I. Viserys’in ölümünden sonra Demir Taht’ı boş görüyoruz. Korkunç ve uğursuz bir manzara çünkü Game of Thrones’ta onu doldurmaya çalışanlar yüzünden bir iktidar boşluğundan daha ölümcül bir şey yok… Sör Otto Hightower, Kraliçe Alicent ve Sör Criston Cole, Westerosi tarih kitaplarında “Yeşil Konsey” olarak kurulan Küçük Konsey’in oturumunu açarlar (siyah Targaryen’in aksine Hightower Hanesi’nin renkleri).

Otto, “Kral öldü” derken (görünüşe göre) Sör Criston kılıcını temizler. Kederli bir Alicent konseye “Bana Aegon’un kral olmasını istediğini söyledi” derken, daha sonra karavanda Otto, işleri bitene kadar kapının kapalı kalması talimatını veriyor – işleri Otto’nun on yıllarının yerine getirilmesi. Torunu Aegon’un Demir Taht’ı miras almasını istiyor.

Altın Pelerinliler (Şehir Muhafızları Şövalyeleri) sokaklarda koşuşturan küçük bir kalabalığı savuştururken, King’s Landing’de halk arasında huzursuzluk var. Fragmanın sonunda, iki yüzyıl sonra Cersei Lannister tarafından yok edilecek olan katedral olan Büyük Baelor Septi’nin önünde toplanan kalabalığı görüyoruz.

House of the Dragon 9. Bölüm ne zaman yayınlanacak?

Dizi normalde Amerika için 16 Ekim pazar akşamı saat 9:00’da yayınlanıyor. Türkiye saati ile 17 Ekim pazartesi günü saat 04:00’te başlıyor.

YENİ »
House of the Dragon Oyuncuları ve Karakterler (HBO Max) House of the Dragon Oyuncu Kadrosu

House of the Dragon 9. Bölümde neler olacak?

House of the Dragon 9. Bölüm Fragmanı Yayınlandı | House Of Dragon Son Fragman izle
House of the Dragon 9. Bölüm Fragmanı Yayınlandı | House Of Dragon Son Fragman izle

House of the Dragon’un açılış bölümü Westeros lordlarının Viserys’in seçtiği mirasçı Rhaenyra’ya bağlılık sözü vermesiyle sona erdi. Bu, Otto’nun gizemli, uzun saçlı bir şövalyeyi gizli bir görevle görevlendirdiğini gördüğümüz için söz veriyor. “Kimse kim olduğunu veya ne aradığını bilemez.” Daha sonra aynı şövalyeyi (0:44’e sanki tek yumurta ikizi varmış gibi bakıyor) Prens Aegon’un peşinden koşarken ve muhtemelen “Tek Göz” Prens Aemond ile kılıç dövüşü yaparken görüyoruz, ancak ikincisi biraz yanlış olabilir.

Sadece Prenses Rhaenyra’yı odasında kilitli görmekle kalmıyoruz, aynı zamanda Leydi Mysaria namı diğer ‘Beyaz Ver’ için son bölüm casusu olarak görülen kraliyet ailesinin hizmetçisi Talya (Alexis Raben) da dahil olmak üzere bir dizi Red Keep çalışanı da zindanlara götürülüyor. Çapraz bağlılıkları keşfedildi mi?

Lord Beesbury’nin (Bill Paterson) bu gösterisine göre Yeşil Konsey barışçıl bir olay değildir. Buradaki oyunun efendisi “Yakalayın onu, en azından ihanet!” diye bağırıyor ve daha sonra Kraliçe Alicent’in yeminli koruyucusu Sör Criston Cole’un kılıcını Sör Harrold Westerling’e (Graham McTavish) çektiğini görüyoruz. Şehir izle.

Bir hapishane hücresinde tutulan genç bir Targaryen çocuğunun fotoğrafının yanında, entrikacı Sör Larys Strong, Alicent’e “Bilmen gereken bir şey keşfettim” der. Çocukla mı, Prenses Rhaenyra’yla mı yoksa başka bir şeyle mi ilgili?

Fragmanın son görüntüsü, Viserys’in yeşil kadife bir minder üzerine yerleştirilmiş tacıdır (renk önemlidir), bir kadın sesi sorarken, “Kendinizi hiç Demir Taht’ta hayal ettiniz mi?”, öncesinde Targaryen mührünü taşıyan askerlerin haberci olarak dışarı çıkması ‘ trompet çalıyor ve kalabalık Baelor Septi’nin önünde toplanıyor. Ejderha dansı başlar.

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2022 » Yeni Çıkan Diziler Listesi
YENİ »
Ferrari SUV 2022 Ferrari Suv Purosangue Resimleri, Gücü, Fiyatı ve Özellikleri

Yorum yapmak ister misiniz?