House of the Dragon 9. Bölüm izle diziyo dizipal dizibox House of Dragon full izle HD

House of the Dragon 9. Bölüm izle diziyo dizipal dizibox. Merakla beklenilen House of the Dragon 9. Bölüm gece saatlerinde yayınlandı. Peki House of the Dragon 9. Bölüm nereden izlenir? House of the Dragon 9. Bölüm ne zaman diye merak edenler, diziyi bugün izleyebilirler. Güncel adresler House of the Dragon 9. Bölüm izle diziyo, House of the Dragon 9. Bölüm izle dizipal
ve House of the Dragon 9. Bölüm izle dizibox var mı? House of the Dragon 9. Bölüm özetine ve dizide yaşananlara kısaca göz atalım:

House of the Dragon 9. Bölüm yayınlandı mı?

Bu gece sabaha karşı House of the Dragon 9. Bölüm yayınlandı. Dizi final öncesi son bölümüyle yayınlandı. House of the Dragon Bölüm 9, 1. Sezonun “Yeşil Konsey” başlıklı son bölümü, aksiyon, macera, entrika ve entrika ile dolu. “Yeşil Konsey”, Viserys son nefesini verirken geldiğini bildiğimiz güç boşluğunu başlatan, tek bölümlük gergin bir satranç oyunudur. Otto Hightower’ın merhum krala “Pasifik Viserys” lakabını takması, çünkü neredeyse kansız 26 yıllık saltanatının diğer yüzü, takip edecek olan acımasız iç savaştır. Kralın ölümünü öğrendikten birkaç dakika sonra Otto harekete geçer. Alicent’ten gelen, kocasının son sözlerinin onun yerine Rhaenyra’nın değil Aegon’un tahta geçmesini istediği yönündeki haberiyle canlanır.

Otto, Küçük Konsey’i şafaktan önce toplar. Viserys’in Rhaenyra’yı varis olarak seçtiğini alenen onaylamasının üzerinden bir günden kısa bir süre sonra Otto ve arkadaşları, Rhaenyra, Daemon ve çocuklarının hızlı bir şekilde öldürülmesini içeren Aegon’u taçlandırma planlarını soğukkanlılıkla ortaya koyarlar. Sadık yaşlı Lord Beesbury (Bill Paterson) kurnazlık yaparak cinayet sorununu gündeme getirir ve Sör Criston “Gündelik Kamu Cinayeti” Cole onu vahşice öldürür ve yaklaşan savaşın ilk kurbanı olur. Otto, Sör Harrold Westerling’e (Graham McTavish) prensesi ve ailesini göndermesini emrettiğinde, uzun süredir Lord Kumandan derhal istifa eder. Ve böylece Kızıl Kale’deki tartışmasız tek iyi adam olan iki kişi ortaya çıktı ve meşhur kargaları kralın cesediyle ziyafet çekmeye terk ettiler.

Kral öldü! Yaşasın … ee, sırada kim var? Viserys the Peaceful’ın ölümüyle bir devrin birden fazla şekilde sona erdiği sezonun bu sondan bir önceki bölümünde büyük ölçüde asılı kalan soru budur. Paddy Considine’in iyi niyetli kralının, geçen haftaki aile masasındaki o hüzünlü son tezahürattan sonra ayrılması, potansiyel varisleri arasındaki zorlu soğuk savaşın çok hızlı, çok sıcak olacağı anlamına geliyor.

Karanlığın ve siste Kızıl Kale’nin, boş Game of Thrones’un ve sessiz taht odasının etkileyici bir dizi görüntüsüyle başlıyoruz. Ölüler için sessizce gözyaşı döktükten sonra, Alicent (Olivia Cooke) ve babası Otto Hightower’ın (Rhys Ifans) bir numaralı önceliği, tahtı ele geçirme şansları olana kadar Viserys’in ölümünün yayılmasını önlemektir. Alicent’in en büyük oğlu Aegon (Tom Glynn-Carney). Bu, diz çökmeyen hizmetkarları ve tüm soyluları hapsetmek anlamına gelir; ayrıca Rhaenys’i (Eve Best) bağlılık yemini edene kadar odasına hapsetmek anlamına gelir.

House of the Dragon 9. Bölüm izle adresi

Kadim madeni para ustası ve onun dolambaçlı mali işleri, Kızıl Kale’deki birkaç kişiden biri olarak onur veya sadakat duygusuyla ayağa kalktığı Pazar gününe kadar Küçük Konsey’de çoğunlukla hafif bir mizah kaynağı olmuştu. Sonra Sör Criston onu bunun için öldürdü. Yaralanmalara hakareti de ekleyen konsey, planladıkları gibi cesedini masanın üzerinde bıraktı. Ama sonuçta, Lord Beesbury (Bill Paterson) şanslı olanlardan biriydi. Erken tahliyesi, olumlu yanları olsa da çoğunlukla bir karmaşa olan bir bölüm için etrafta dolaşmak zorunda olmadığı anlamına geliyordu.

Beklendiği gibi, saat Viserys’in “ölümünün, özellikle de Otto ve Alicent’in Viserys’e rağmen Aegon’u kral yapmak için giriştikleri acele”nin hemen sonrasına odaklandı. Bölümün başlığı, “Yeşil Konsey”, bu hafta Hightower şovunu yapacağımızın sinyalini verdi ve aşağı yukarı böyle sona erdi. (Sezon finalinin adı “Kara Kraliçe”, bu da diğer partiyi önümüzdeki Pazar günü yapacağımızı gösteriyor.)

Başlık ayrıca, Kraliçe Alicent’in, bizim veya başka birinin haberi olmadan, bir süredir Otto ile bir veraset planı üzerinde çalışan Küçük Konsey’in Beesbury olmayan grubuna da atıfta bulunuyordu. Komplocular, Tyland Lannister’ın tanımladığı gibi, bu “uzun süredir devam eden planları”, daha kralın üstü kapatılmadan önce gerçekleştirdiler.

YENİ »
Kasım tatili ne zaman 2022? İLK ARA TATİL NE ZAMAN? Okullar ne zaman kapanıyor?

House of the Dragon 9. Bölüm izle diziyo

Çocuk, Kızıl Kale’deki Beyaz Solucan Mysaria’nın casuslarından biri olduğunu bildiğimiz Alicent’in hizmetçisi Talia’ya karanlık haberi fısıldıyor. Talia özenle Alicent’i bilgilendirir, ardından Kızıl Kale’nin belirli bir penceresindeki mumları yakar ve Mysaria’ya kralın öldüğünün bir işaretidir.

Kraliçe Alicent, masanın başında üzgün görünüyor. Yanında duran: Kendini beğenmiş görünen Kralın Eli Otto Hightower ve Alicent’in kişisel muhafızı ve bir kutudaki eşeğe benzeyen Kraliyet Muhafızları üyesi Criston Cole. Masanın diğer ucunda, gemilerin komutanı Tyland Lannister, bir sincap gibi oturuyor. Her zamanki gibi.

Köşeden herkese asilce bakan Kral Muhafızları Lord Kumandanı Harrold Westerling. Görünüşüne göre Eski Şehir Baba Haftası Geçit Töreninin Büyük Mareşali bile.

Otto, kralın öldüğünü ve son arzusunun Aegon the Aegon’un onun yerine geçmesi olduğunu duyurur. Küçük Konsey’in Otto liderliğindeki birkaç üyesinin bundan kurtulduğu, çünkü tüm bunları zaten gizlice planlamışlardı. Bu haber Alicent’i şaşırtır, Lord Kumandan Westerling’i iğrendirir ve onun yerine yaşlı Lord Beesbury gelir. Ayağa kalkıyor ve bu ihanete katılmayacağını bağırmaya başlıyor ki, Criston Cole arkasından öne çıkıp omuzlarından yakalayıp tekrar koltuğuna ittiğinde. Beesbury’nin poposu sağ salim geri döndü, ancak kafası, ikisinin de masadaki varlıklarını belirtmek için kullandıkları mermer topa çarptı.

Dizi siteleri House of the Dragon 9. Bölüm izle diziyo, House of the Dragon 9. Bölüm izle dizipal ve House of the Dragon 9. Bölüm izle dizibox

House of the Dragon 9. Bölüm izle dizipal

Kılıçlar çekildi: Cole’a karşı Westerling, Cole sonunda geri çekildi. (Bu sahnede, Tyland kendisi ve dövüşçüler arasında çok fazla boşluk bırakıyor ve bir dövüşün başladığını hissettiğimiz anda biralarımızı bizimle birlikte barın uzak bir köşesine götüren bizi temsil ediyor.) Alicent, Otto ve konseyin geri kalanının Rhaenyra’yı öldürme niyetinde olduğunu ve onun ve Daemon’un Aegon’a meydan okuyacak kadar takipçi çekmesini engellemek için yeniden yapılandırır.

Serinin ilk sahnesinde genç Rhaenyra’yı evinde sıcak bir şekilde karşılayan, hatırlayabileceğiniz gibi Lord Kumandan Westerling, tiksintiden dehşete geçer. İnce değildir; Jim Carrey’in daha iyi bir poker yüzü var. Otto, Westerling’e Dragonstone’a gitmesini ve Rhaenyra ile arkadaşlarını kapatmasını emrettiğinde. geri çekilir, Kral Muhafızları’nın Beyaz Pelerini’nden vazgeçer ve ayrılır.

Aegon’un kız kardeşi-karısı Prenses Helaena, odasında mutlu bir şekilde çirkin bir örümceğe kanaviçe işliyor ve acımasızca hedefini koruyor. Dadısına ve ikizlerine Jaehaerys ve Jaeheara’ya – hayır, cidden, isimleri bu – Targaryen’lerin doğal düzeni hakkında ders veriyor.

Otto, Kral Muhafızları’nın bir üyesi olan Erryk Cargyll’i ikiz kardeşi Arryk ile Kral’ın Şehri’ne gitmesi için gönderir (iç çekerek), Aegon the Aegon’u bulup onu Otto’ya ve sadece Otto’ya, kraliçeye haber vermeden geri getirir. Ancak kraliçe, Criston Cole’u Aegon’un küçük kardeşi Aemond Tek Göz ile aynı göreve gönderdi, çünkü Aemond kardeşinin düğümlerini biliyor. Alicent, Criston’a Aegon’u ve onu yalnız getirmesi için yalvarır ve bunu yapmak için Criston’ın bariz köpek yavrusu sevgisini bilerek kullanır.

Peki güncel dizipal adresi ne? House of the Dragon izle dizipal > Dizipal güncel adres 2022

YENİ »
Dizipal Güncel Adres 2022 Dizipal Güncel Giriş Adresi

House of the Dragon 9. Bölüm izle dizibox

House of the Dragon 9. Bölüm izle dizibox
House of the Dragon 9. Bölüm izle dizibox

King’s Landing’de, İpek Yolu’nda, Criston ve Aemond bir genelev sahibini sorguya çekerler. Erryk ve Arryk’in abartılı komedi ekibi, Aegon’un yönetme hakkı hakkında tartışırken, ayakkabıların derisi hakkında da bazı araştırmalar yapıyor. Erryk bu düşünceden iğrenir, Aegon’un sık sık uğrak yerlerinden birine, vahşi çocukların birbirine saldırdığı bir dövüş çukuruna rastladıklarında daha da iğrenir. Ayrıca Aegon’un bu sevimli ölüm canavarlarından bazılarını kendisinin ürettiğine dair kanıtları da gözetliyorlar.

House of the Dragon 9. Bölüm izle dizibox, House of the Dragon 9. Bölüm izle diziyo, Dizimag House of the Dragon 9. Bölüm izle, dizipal House of the Dragon 9. Bölüm izle kesintisiz

YENİ »
Avrupada en kolay çalışma izni veren ülkeler hangileri?
YENİ »
Elektrikli Araba Fiyatları 2022 Sıfır Güncel Liste
YENİ »
Memur zammı ne kadar olacak? 2023 memur maaşı ne kadar olur?
YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2022 » Yeni Çıkan Diziler Listesi
YENİ »
House of the Dragon Oyuncuları ve Karakterler (HBO Max) House of the Dragon Oyuncu Kadrosu

Yorumlar

  1. Sinem
    Posted on 17 Ekim 2022
  2. Merve
    Posted on 17 Ekim 2022
  3. Yeşim
    Posted on 17 Ekim 2022

Yorum yapmak ister misiniz?