Hyundai Bayon SUV: Hyundai’nin Yeni SUV Modeli

Hyundai Bayon SUV: Hyundai’nin Yeni SUV Modeli ilk görselleri Hyundai tarafından paylaşıldı. Hyundai’nin Türkiye’de üreteceği SUV modeli Bayon yüzünü gösterdi. Tasarım detayları belli olan aracın 2021’in ilk yarısında İzmit’te üretilerek Türkiye ve Avrupa’da satışa sunulacağı belirtildi.

Hyundai Bayon SUV

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai Assan İzmit fabrikasında üretilecek yerli crossover SUV model Bayon’un tasarımı hakkında ipuçları taşıyan görseller paylaşıldı.

Koreli markanın ‘Sensuous Sportiness’ tasarım felsefesinin son ürünü olduğu açıklanan aracın ön kısımda yer alan bant şeklindeki hava girişi ve dar gündüz sürüş LED lambalarının, otomobile genişlik hissiyatı kazandırdığı görülüyor.

Geniş ızgaranın ise alt kısma doğru yayılarak otomobile güçlü bir duruş sağladığı fark ediliyor.

Bayon’un arka bölümünde de benzer bir görünüm bulunuyor. Fren lambaları, ince kırmızı bir çizgi ile birbirine bağlanmış görüntü dikkat çekerken, otomobilin yan kısmına doğru taşmaya devam ettiği de görülüyor.

Hyundai Bayon, Kona, Tucson, NEXO ve Santa Fe’nin arasına dahil olarak markanın Avrupa’daki en son SUV üyesi olacak ve 2021’in ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Bayon Ne Demek?

Bayon adı, Fransa’nın güneybatısındaki Bayonne şehrinden esinlenilmiş. Hyundai, Bayon’u Avrupa için ürettiğinden adını da yine bir Avrupa şehrinden almaya karar vermiş. Atlantik kıyısı ve Pirene Dağları arasında yer alan bu Fransız kasabası, yeni modelin karakterine son derece uygun. Ayrıca, yelken ve yürüyüş gibi aktiviteleri sevenler için de harika bir yer olarak biliniyor.

Bayon Nasıl Bir SUV?

B sınıfına ait bir SUV olan Bayon’un, Hyundai tarafından detay görselleri paylaşıldı. Yurtdışı otomobil sitelerine göre beklenilen tasarım şu şekilde:

YENİ »
iPhone 14 Fiyat Listesi Türkiye | iPhone 14 Fiyatları

MG elektrikli araba fiyat listesi, Mercedes yeni E serisi fiyat listesi, 2024 Mercedes Yeni Cla fiyat listesi ve Fiat Doblo sıfır fiyatları da ilgi çekiyor. 2. el araba alırken en fazla kaç km olmalı? Acaba en iyi Ferrari hangisidir? Peki araca sonradan multimedya takılır mı?

Yorum yapmak ister misiniz?