İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü » Lavanta kürü Maydanoz kürü Soğan kürü

İbrahim Saraçoğlu sivilce kürü tarifleri: Sivilce için doğal çözüm arayanlara lavanta kürü, maydanoz kürü, soğan kürü, ceviz yaprağı, maden suyu ve elma sirkesi kürü tariflerinden bahsetmek istiyoruz.

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü

İbrahim Saraçoğlu, sivilce için size bir kaç farklı kür öneriyor. Sizlere kürlerin tariflerini vermek istiyoruz.

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü Tarifleri

Lavanta Kürü

Kaynamakta olan 1 bardak suyun içerisinde 1 tatlı kaşığı lavanta ilave edin. 10 dakikalık kısık ateşte ağzı kapalı bir şekilde kaynatıp süzün. 15 gün boyunca akşam yemeklerinden en erken 2 saat sonra ılık olarak için. 15 günün ardından haftada 3-4 defa aynı şekilde içmeye devam edin.

Ceviz Yaprağı Kürü

Kaynayan 1 litre suya 2 yemek kaşığı ceviz yaprağı atıp, kısık ateşte 8 dakika boyunca demleyin. Ilıdıktan sonra cam bir kavanoza koyun. Günde 2 defa sabah-akşam sivilceli bölgelere pamuk yardımıyla uygulayın. Her 3 günde bir taze olarak hazırlayıp cam kavanozda muhafaza edin.

Maden Suyu ve Sirke Kürü

Malzemeler: Doğal elma sirkesi ve maden suyu (asetik asit içermeyen doğal elma sirkesi önerilir)

1 fincan maden suyu ve 1 fincan elma sirkesini karıştırın. Günde 1 kez akşam, pamuk ile cildinize uygulayın. Bu karışımı cildinize sürdükten sonra yüzünüzü yıkayın. Haftada 3 kere tekrar edin.

Soğan Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bazı bayanların sırtlarında, yüzlerinde ,ciltlerinde ve karın bölgelerinde oluşan iltihaplı sivilce ve akneler için soğan suyu kürünü öneriyor. Soğan suyu kürü için evinizde bulunan bir kuru soğan yeterli…

İltihaplı sivilce ve akneler için soğan suyu kürü nasıl yapılır, nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır? Soğan suyu kürü nasıl tatbik edilir?

Kuru soğanı alalım. Bize bu soğanın suyu lazım. Sadece soğan suyu kullanacaksınız. İltihaplı sivilce ve akneler için kuru soğan suyunu günde 2 kez iltihaplı sivilce ve aknelerin üzerine kulak temizleme çubuğunun ucundaki pamuk yardımıyla sürün.

Maydanoz limon Kürü

Gençleştirici özelliği bulunan, karaciğeri temizleyen, vücudu arındıran maydanoz kürü, İbrahim Saraçoğlu tarafından Sivilce için de tavsiye ediliyor.

İbrahim Saraçoğlu Maydonoz Kürü nasıl yapılır?

Saplı olarak 15-16 tane taze maydanozu havanda iyice eziniz ve üzerine yarım limon sıkınız. İyice karıştırdıktan sonra sabah kalvaltısından yarım saat önce aç karnına tüketiniz ve üzerine bir bardak su içiniz. En erken yarım saat sonra kahvaltıya başlanabilir. Onbeş gün ara vermeden her gün sabah bu kürü uygulayınız. Onbeş günlük uygulamadan sonra bir hafta ara veriniz. Bir hafta aradan sonra tekrar onbeş gün aynı şekilde uygulayınız ve kürü sonlandırınız. Beş-altı ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.

Sivilce ve Cilt Lekelerine Karşı Kür

https://www.youtube.com/watch?v=HUkHJd6OeFw

YENİ »
İBRAHİM SARAÇOĞLU Saç Dökülmesi İçin Lavanta Kürü

 

 

Yorum yapmak ister misiniz?