İOS 15 Ne Zaman Saat Kaçta Gelecek? Ios 15 Yenilikler

İOS 15 Ne Zaman Gelecek? İos 15 saat kaçta çıkacak? Ios 15 Yenilikler neler? İOS 15 özellikleri. İşte merakla beklenen İOS 15 hangi telefonlara geliyor?

İOS 15 Ne Zaman Gelecek?

Apple, iOS 15 sürümünü bugün akşam erişime açacak. Milyonlarca iPhone kullanıcısı, bugün yayınlanacak yeni iOS 15 sürümü ile telefonlarını güncelleyebilecek. Apple, güncelleme için “20 Eylül’de sizinle” cümlesini paylaştı.

Haziran 2021’de Apple, 20 Eylül’de piyasaya sürülecek olan iOS işletim sisteminin en son sürümü olan iOS 15’i tanıtmıştı. iOS 15, FaceTime aramaları için yeni özellikler, dikkat dağınıklığını azaltan araçlar, yeni bir bildirim deneyimi, eklenen gizlilik özellikleri, Safari, Hava Durumu ve Haritalar ve daha fazlası için eksiksiz yeniden tasarımlar içeriyor.

İos 15 Saat Kaçta?

İOS 15’in cihazlara bugün gece saatlerine kadar güncelleme bildirimi ile tanımlanması bekleniyor. Güncelleme hazır olduğunda telefonunuzda bildirim göreceksiniz. Beklentilere göre saat 20:00’de güncellemenin başlaması bekleniyor.

İOS 15 Yenilikler Neler?

İOS 15 Ne Zaman Saat Kaçta Gelecek? Ios 15 Yenilikler

Yeniden tasarlanan bildirimler
Dikkat dağınıklığını azaltmak için “Odaklanma”

Fotoğraflar Uygulaması

Fotoğraflar uygulaması, artık yeni bir tasarım, Apple Music ile entegrasyon, daha etkileşimli bir arayüz ve Bellek görünümleri içeren Memories için önemli bir güncelleme içeriyor.

Anılar, daha kişiselleştirilmiş bir deneyim için videolar ve fotoğraflarla senkronize olan Apple Music dinleme geçmişinize dayalı şarkılar önerir. Kullanıcılar, farklı şarkıları farklı bir tempo ve atmosferle dinlemenize izin veren Hafıza karışımları arasında gezinerek anılarını özelleştirebilir.

Her bir fotoğrafı ve videoyu analiz ederek ve tutarlı bir görünüm için doğru miktarda kontrast ve renk ayarı uygulayarak ruh hali katan 12 Bellek görünümü vardır. Ek uluslararası tatiller, çocuk odaklı anılar, zaman içindeki eğilimler ve bireysel köpekleri ve kedileri tanıma yeteneği de dahil olmak üzere gelişmiş evcil hayvan anıları dahil olmak üzere yeni Hafıza türleri de vardır.

Bir Anıdaki tüm içeriği kuşbakışı görünümünde görüntülemek ve düzenlemek de mümkündür ve Sonrakini İzle bölümü, izlenecek ilgili anıları önerir.

Kişi tanımlama özelliği, bireyler için gelişmiş tanıma özelliğine sahiptir ve Kişiler albümündeki adlandırma hatalarını düzeltmek daha kolaydır. Öne Çıkan Fotoğraflar, Fotoğraflar widget’ı, Anılar ve Kitaplık sekmesinde vurgulananlar arasında belirli bir tarihi, yeri, tatili veya kişiyi daha az görmeyi tercih ettiğinizi Fotoğraflar’a bildirmek için Daha Az Öne Çıkarma seçeneği vardır.

İos 15 Haritalar

Haritalar artık şehirler için yeni bir 3B görünümde etkileşimli bir dünya görünümü ve önemli ölçüde geliştirilmiş ayrıntılar sunuyor. Mahalleler, ticari bölgeler, yükseklik, binalar ve daha fazlası, yeni yol renkleri ve etiketleri, özel olarak tasarlanmış yerler ve yeni bir “ay ışığı” gece modu ile birlikte artık ayrıntılı olarak görüntüleniyor.

Haritalar uygulaması ayrıca hem iPhone’da hem de Apple CarPlay’de çalışan dönüş şeritleri, orta şeritler, bisiklet şeritleri ve yaya geçitleri gibi yol ayrıntılarıyla yeni bir 3D şehir içi sürüş deneyimi sunuyor.

İos 15 Hava Durumu

Hava Durumu uygulaması iOS 15’te tamamen yeniden tasarlandı. Hava Durumu uygulaması artık hava durumu verileri için daha fazla grafiksel görüntü, tam ekran bir harita ve dış koşullara göre değişen dinamik bir düzen sunuyor.

İos 15 Facetime Yenilikler

Kullanıcılar artık bir FaceTime aramasına bağlantı oluşturabilir ve bunu Mesajlar, Takvim, Posta veya üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla paylaşabilir.

FaceTime bağlantıları Apple cihazlarda FaceTime uygulamasını kullanmak için açılabilir, ancak bir web tarayıcısı aracılığıyla da açılarak FaceTime ilk kez Android ve Windows’a getirilebilir. Web’deki FaceTime aramaları, gizliliği garanti etmek için uçtan uca şifreli kalır

Görüntülerde metin tanıma
Cüzdan uygulamasında kimlik kartları
Eklenen gizlilik özellikleri
Safari, Haritalar, Hava Durumu ve Notes uygulaması yeniden tasarlandı

İos 15’in en ilginç özelliklerinden birisi Memoji’ler. Yeni güncelleme ile tarzınızı, modunuzu veya mevsimi yansıtmak için Memoji’nizi 40’tan fazla kıyafet seçeneğiyle özelleştirebiliyor ve üç adede kadar farklı renk seçebiliyorsunuz. Beden dilinizi vücudunuzun üst kısmını da kapsayacak şekilde yansıtan Memoji çıkartmalarıyla tarzınızı ortaya koyabiliyorsunuz.

İOS 15 hangi telefonlara geliyor?

iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE (1. nesil), iPhone SE (2. nesil), iPod touch (7. nesil)

Yapay zeka uygulamaları neler? Peki yapay zeka ile neler yapılabilir? Acaba yapay zeka ile para kazanmak mümkün mü? Yapay zeka için hangi dil bilinmeli?

YENİ »
iPhone 13 Ne Zaman Çıkacak? iPhone 13 nasıl olacak? Fiyat
YENİ »
Barbaroslar Oyuncuları: Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Dizisi Oyuncuları

Gürcistan gezilecek şehirler neler? Acaba Batum’da denize giriliyor mu? Peki Karadağ’da ev fiyatları ne kadar? Ankara çıkışlı günübirlik turlar hangileri? Adrasan tekne turu nerelere gidiyor? Siz de keyifli geziler yapmak isterseniz Muğla tatil yerleri ve Ankara kahvaltı mekanları sizi bekliyor.

Yorum yapmak ister misiniz?