Karadeniz’in En Güzel Yaylaları: Karadeniz’de Görülmesi Gereken Yaylalar

Karadeniz’in en güzel yaylaları listesi oluşturduk, Karadeniz’de Görülmesi Gereken Yaylalar listesini size video olarak anlattık:

Karadeniz’de Görülmesi Gereken Yaylalar

Doğa, sakinlik ve huzur… Deniz, kum ve güneş tatili için alternatif arayanlar Karadeniz Yaylaları’na veya Likya Yolu’na akın ediyorlar. Likya Yolu’na başka bir yazıda değineceğiz. Bu yazımızda sizlere Karadeniz’in en güzel yaylaları listesi yapmaya çalıştık.

Karadeniz’in En Güzel Yaylaları

Karadeniz’in en popüler yaylalarını şöyle sıralamak mümkün: Ayder Yaylası, Pokut Yaylası, Gito Yaylası, Hazindak Yaylası, Anzer Yaylası, Hıdırnebi Yaylası, Ovit Yaylası, Macahel… Bu yaylalar için popüler olma sebeplerinin başında tur şirketlerinin sürekli tur düzenlemesi ve İnstagram’da enfes fotoğrafların paylaşılması diyebiliriz.

Şubat, Nisan ve Mayıs aylarından itibaren Karadeniz Turları programlarda var, pandemi yasaklarının kalkması en büyük temennimiz. Ankara’dan özellikle Ayder Turizm, Karadeniz Turları ile ünlü… Ayakizi TurizmVes Turizm ve SSC Tur Karadeniz Turları ilgi çekici.

Karadeniz’de keşfedilmeyi bekleyen onlarca yayla var. Biz maalesef hepsinden bahsedemeyeceğiz. Karadenizin en güzel yaylaları listemiz başlıyor:

Karadeniz’deki En Güzel Yaylalar

Listemiz Artvin’deki Arsiyan Yaylası ile başlıyor. Videomuzda Doğu Karadeniz bölgesindeki en popüler yaylalara yer vermiştik.

Arsiyan Yaylası / Artvin

Ayder Yaylası / Rize

Kafkasör Yaylası / Artvin

Gorgit Yaylası / Artvin

Haldizen Yaylası / Trabzon

Beyazsu Yaylası / Artvin

Elevit Yaylası / Rize

Kümbet Yaylası / Giresun

Gito Yaylası / Rize

Kiraz Yaylası / Trabzon

Çambaşı Yaylası / Ordu

Hazindak Yaylası / Rize

Anzer Yaylası / Rize

Perşembe Yaylası / Ordu

Ovit Yaylası / Rize

Hıdırnebi Yaylası / Trabzon

Pokut Yaylası / Rize

Sahara Yaylası / Artvin

Sal Yaylası / Rize

Sisdağı Yaylası / Giresun

Samistal Yaylası / Rize

Mavura Yaylası / Trabzon

Yukarı Kavrun Yaylası / Rize

Yorum yapmak ister misiniz?