Kripto Paralar Rekora Doymuyor: Bitcoin, BNB ve Ethereum Rekor Kırdı

Kripto Para Haberleri: Bitcoin, BNB ve Ethereum Rekor Kırdı.

Kripto Paralar Rekora Doymuyor

Bitcoin, piyasa değeri ile ve ilk sanal para olmasıyla piyasanın en belirleyici gücü haline geldi.

Yıl sonunda Bitcoin değeri 20 bin dolar seviyesini geçtikten sonra 30 bin seviyesine kadar dayandı. Hatta bir ara 41 bin ile rekor kıran sanal para, sonrasında endişelendirici biçimde 30 bin dolar gibi seviyelerine geri döndü.

Ancak bu hafta birkaç gün içinde 50 bin dolar seviyesini geçen Bitcoin değeri, şimdi de 55 bin dolar seviyesine kadar çıktı. Kripto para piyasasının lokomotifi haline gelen Bitcoin, diğer kripto paralarında yükselişinin önünü açmış görünüyor.

Bitcoin grafiği

YENİ »
Altın Fiyatları Neden Düşüyor? Altında Düşüş Devam Edecek Mi?

Ethereum Nedir?

Ethereum ilk olarak Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından tanıtımı yapılan bir sistemdir. Genel olarak bir alt coin statüsünde görülse de Ethereum esasında blockchain teknolojisinin gelişmesini ve daha fazla alanda kullanılmasını amaçlayan bir yenilikçi bir sistemdir. Ethereum, şu anda Bitcoin’den sonra en çok işlem göre ikinci büyük kripto para birimidir.

Ethereum değeri ise bugün 1968 dolar seviyesine kadar çıktı ve yeni bir rekor kırdı. Tahminler Ethereum değeri için 2000 doların üzerine çıkmış durumda.

Ethereum grafiği

Ancak kripto para piyasası çok dalgalı olduğu için uzmanlar yatırım tavsiyesi vermekten kaçınıyor. Ancak Bitcoin ve Ethereum gibi lokomotif sanal paralar dışında, Binance kripto parası da gün içerisinde büyük dikkat çekti.  Peki ama BNB neden yükseliyor?

YENİ »
SUV Kampanyaları 2021 Şubat » Yeni SUV Modelleri ve Fiyatları

Binance Coin BNB Nedir?

Binance Coin (BNB), Binance kripto para değişim borsasının çıkardığı bir kripto para birimidir. Binance Coin (BNB) ilk olarak 26 Haziran – 3 Temmuz 2017 yılında yapılan bir ICO (İlk Para Teklifi) ile piyasaya sürülmüştür. İlk çıkışta toplam 100.000.000 BNB piyasaya sürülmüştür. Hacmi ile dünyanın en büyük borsalarından olan Binance, borsa hacmi ile orantılı olarak Binance Coin (BNB) kripto para biriminin de hacmi ve reel para karşısındaki değeri ciddi bir yükseliş göstermiştir.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’da son zamanlarda ortaya çıkan ve BNB neden yükseliyor sorularına neden olan fiyat artışını şu şekilde açıkladı:

“Her zaman Bitcoin’den biraz daha hızlı büyümeyi hedefledik. Bitcoin’i geçmekten bahsetmiyorum ama sarf ettiğimiz çaba ile biraz daha hızlı büyüdüğünü görmek istiyoruz. Aksi takdirde sadece Bitcoin almalı ve çalışmamalıydık.”

Ocak ayı öncesi 32 dolar seviyesinde olan BNB değeri, yavaş yavaş yükselerek Ocak ayı sonunda 50 dolara kadar çıktı. BNB değeri, Şubat ayında ise üst üste tarihi rekorlar kırdı. Önce 100, 120 dolar derken 180 ve 190 dolar seviyelerini de aşan BNB, bugün 300 dolar sınırını bile geçti.

BNB değeri gün içinde 347 dolar seviyesinin biraz üzerine kadar çıktı. Bu seviyeden sonra satış gören kripto para 280 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra şu an için yeniden 300 dolar seviyesinde. Bu anlamda BNB değeri gün içerisinde yüzde 70’den fazla artarak kendi tarihi açısından büyük bir rekor kırdı.

YENİ »
Zaman Yolculuğu Filmleri #20 En Güzel Zamanda Yolculuk Filmleri

Yorum yapmak ister misiniz?