Leyla ile Mecnun Dizisi Konusu ve Oyuncuları Yeni Sezon 2022 Exxen

Leyla ile Mecnun Dizisi Konusu ve Oyuncuları: Leyla ile Mecnun Yeni Sezon 2021 Exxen’de yayınlanacak dizinin oyuncuları kimler, konusu nedir?

LEYLA İLE MECNUN YENİ SEZON

Bir Eflatun Film projesi olarak 2011-2013 yılları arasında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Leyla ile Mecnun 8 yıl aradan sonra geri döndü. Yeni sezonuyla Exxen’de yayınlanan dizinin senaryosu ilk 3 sezonunda olduğu gibi yine Burak Aksak’a ait. Dizinin yönetmenliğini yine Onur Ünlü yapıyor.

Leyla ile Mecnun İlk Fragman

Leyla ile Mecnun Dizisi Konusu

Kendi çölünde kaybolan Mecnun 8 yılın ardından mahalleye döner. Fakat mahalle artık eskisi gibi değildir. Sadece mahalle değildir değişen, evinde bile tanıdık yüzler yoktur artık ve eğer bir şeyler yapmazsa ellerinden gidecektir evleri de. Bu kez “Ben bu oyunu kurarım!” diye yolan çıkan Mecnun mahalleyi bir araya getirmek için elinden geleni yapar. Bilmediği bir şey vardır, bu mücadele onu Leyla ile ortak kaderinin ortasına bırakır.

Diziyi izlemek için tıklayın: Exxen Leyla ile Mecnun

YENİ »
La Casa De Papel 5. Sezon Konusu ve Oyuncuları Netflix Eylül 2021

LEYLA İLE MECNUN OYUNCULARI 2021

Yeni sezonda kadro büyük oranda korundu. Yeni Leyla ile dizide eski kadronun çoğunu izleyeceksiniz.

Ali Atay – Mecnun

Leyla ile Mecnun dizisinin başrol oyuncusu olan Ali Atay bu dizi ile meşhur olmuştu. En son karşımıza Son Yaz dizisindeki Savcı rolü  ile çıkmış olan Ali Atay, 20 Nisan 1976 tarihinde Rize’de dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra müzisyenlik ve film yönetmenliği ile de yakından ilgilenmektedir. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Bugüne kadar pek çok dizi ve filmde boy göstermiştir. Daha önceleri Yapma Diyorum, Mutlu Ol Yeter, Ben de Özledim, Gönül Ferman Dinlemiyor, Eşref Saati, Cemile, Şansa Bak, Aşkım Aşkım gibi birden çok dizide yer almıştır.

Serkan Keskin – İsmail Abi

O gemi bir gün gelecek İsmail… 25 Kasım 1977 yılında İzmit Kocaeli’de dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra yönetmenlik ve müzisyenlik ile de çok yakından ilgilenmektedir. 1998 yılından bu yana aktif olarak oyunculukla ilgilenen Serkan Keskin, daha önce pek çok dizi, film ve tiyatro oyununda yer almıştır. Daha önceleri Mucize Doktor, Ya İstiklal Ya Ölüm, Öğretmen, Jet Sosyete, Hayat Şarkısı, Ben de Özledim, Deli Saraylı, Ey Aşk Neredesin, Avrupa Yakası, Bıçak Sırtı, Hırsız Polis ve Çaylak gibi dizilerde boy göstermiş ve oyunculuğundan ötürü pek çok ödüle layık görülmüştür.

Ahmet Mümtaz Taylan – İskender

Leyla ile Mecnun dizisinde İskender rolünü canlandıran oyuncu yine kadrodaki yerini alıyor. Ahmet Mümtaz Taylan Leyla ile Mecnun dizisinde rol alacaktır. 12 Eylül 1965 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. Bir süre devlet tiyatrolarında görev almıştır. 1985 yılından bu yana aktif olarak oyunculukla ilgilenmektedir. Oyunculuğun yanı sıra yönetmenlik de yapmaktadır. Rıza, Güzel Köylü, Cinayet, Ben de Özledim, İşler Güçler, Kötü Yol, Leyla ile Mecnun, Behzat Ç., Ateşe Yürümek, Çapkın, Avrupa Yakası, Kurşun Yarası, Arapsaçı, Yılan Hikayesi, Sahra, Kınalı Kuzular gibi dizilerde yer almıştır.

Osman Sonant – Yavuz

Leyla ile Mecnun dizisinde Hırsız Yavuz rolünü canlandıracak olan oyuncu Osman Sonant, Leyla ile Mecnun dizisinin sevilen hırsızıdır. Osmanlı Sonant, 1 Mart 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra müzisyenlik ile de çok yakından ilgilenmektedir. 2003 yılından bu yana aktif olarak oyunculuk ve müzisyenlik mesleklerini devam ettirmektedir. En son karşımıza Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile çıkmış daha önceleri ise Ya İstiklal Ya Ölüm, Zengin ve Yoksul, Ufak Tefek Cinayetler, Ben de Özledim, Behzat Ç., Türk Malı, Yılan Hikayesi gibi yapımlar ile çıkmıştır.

Cengiz Bozkurt – Erdal Bakkal

Cengiz Bozkurt Leyla ile Mecnun dizisindeki Bakkal Erdal rolü ile hala akıllardadır. Oyunculuk sektörünün usta isimlerinden bir tanesi olan Cengiz Bozkurt, 24 Aralık 1965 yılında doğmuştur. 1990 yılından itibaren aktif olarak tiyatro, dizi ve film oyunculuğu ile yakından ilgilenmektedir. Uzun yıllar yurtdışında yaşamış ve eğitimlerini yurtdışında tamamlanmıştır. Gençliğim Eyvah, Jet sosyete, Hangimiz Sevmedik, Geldim Gördüm Güldüm, Kocamın Ailesi, Aramızda Kalsın, Ben de Özledim, Sevgili Dünürüm, Ezogelin, Seni Çok Özledim, Kırık Kanatlar, Kurşun Yarası gibi dizilerde önemli rolleri sahiplenmiştir.

Köksal Engür – Sakallı Dede

Köksal Engür Leyla ile Mecnun dizisinde Ak Sakallı Dede rolündedir. Oyunculuk sektörünün bir diğer usta isimlerinden olan Köksal Engür, 1947 yılında Kars’ta dünyaya gelmiştir. Oyunculuk ve seslendirme sanatçılığı ile aktif olarak ilgilenen Köksal Engür, 1956 yılından bu yana aktif olarak oyunculuk ile ilgilenmektedir. Oflu Hoca’nın Şifresi, Deli Saraylı, Kurtlar Vadisi, Güneşin Oğlu, Beş Vakit, Sağır Oda, Dolunay, Korkuyorum Anne, Zerda, Karanlıkta Koşanlar, Sevgilim İstanbul, Keşanlı Ali Destanı gibi yapımlarda boy göstermiş en son ile karşımıza Kırmızı Oda dizisi ile çıkmıştır.

Deniz Işın – Yeni Leyla

Leyla ile Mecnun dizisinde yeni Leyla rolünü canlandıran oyuncu Deniz Işın oldu. Deniz Işın kimdir? Deniz Işın 1992 İzmir doğumludur. Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunudur. Leyla ile Mecnun, Masumiyet, Sefirin Kızı, İyi Günde Kötü Günde, Atiye ve Her Yerde Sen dizi filmlerinde rol aldı.

YENİ »
FATMA Dizisi Oyuncuları ve Konusu | 2021 Netflix Yerli Dizisi
YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2021 » Yeni Çıkan Diziler Listesi

Yorum yapmak ister misiniz?