Lou konusu nedir? Lou filmi konusu ve Lou Yorumlar Film

Lou konusu nedir? Netflix’in yeni gerilim filmi en çok izlenen filmler listesine girmeyi başardı. Peki Lou filmi konusu nedir? Ayrıca Lou Yorumlar Film için nasıl, filme yapılan eleştiriler neler?. Lou filmi hikayesi ilginç mi klişe mi? Acaba Lou filmi neyi anlatıyor? Merak edilen Lou nasıl bir film? Netflix Lou filmi yorumları ve film hakkındaki detaylara göz atalım:

Lou konusu nedir? Lou filmi konusu

Lou konusu nedir? Lou filmi konusu
Lou konusu nedir? Lou filmi konusu

Anna Foerster tarafından yönetilen ve Maggie Cohn ve Jack Stanley tarafından yazılan Lou, eylemlerinin ardından derinlere dalan sessiz bir gerilim filmi. Film, Jenny ve Jurnee Smollett’in fiziksel ve duygusal performanslarıyla tüm dikkatleri üzerine çekmelerini sağlıyor.

Netflix gerilim filmlerinin hayranlarının Lou’yu sevip sevmeyeceği çok merak ediliyordu. Ama Netflix’in Top 10 listesinde en çok izlenilen film olarak harika bir giriş yaptı. Filmde Allison Janney harika bir performans sergiliyor. Primetime Emmy, Altın Küre ve Akademi Ödüllü aktris sadece güçlü bir duygusal performans sergilemekle kalmıyor, aynı zamanda Janney dövüş sahnelerinde muhteşem bir güç ve fiziksellik sergiliyor. Yanında, her zaman güvenilir bir yetenek olan, sahneleri çalabilen ve izleyicinin bakışlarını doğrudan ona çekebilen Jurnee Smollett var. Janney ve Smollett’in kimyası filmin başarısı oldukça yukarıya çekiyor.

Lou filmi konusu ve hikayesi

Köpeğiyle sakin bir hayat yaşayan yalnız ve gizemli bir kadın, fırtına sırasında komşusunun kızı kaçırılınca doğayla ve kendi karanlık geçmişiyle mücadele eder.

Küçük, tenha bir kasabada, Lou (Allison Janney) günlerini ve akşamlarını yiyecek aramak ve köpeği Jax’e bakmakla geçirir. Tehlikeli seçimleri ve geçmişiyle uzlaşan Lou, karanlık geçmişinden uzaklaşmaya hazırdır. Ne yazık ki, komşusu Hannah (Jernie Smollett), Lou’ya kızı Vee’nin (Ridley Asha Bateman) Hannah’nın eski kocası Philip (Logan Marshall-Green) tarafından kaçırıldığını bildirdiğinde planları kesintiye uğrar. Birlikte, şiddetli bir fırtınanın ortasında korkunç gerçeği ortaya çıkarmak için yola çıktılar, azimlerini ve hayatlarını riske atmaya istekli olduklarını gösterdiler. Kurtarma görevi, onları birçok yönden birbirine bağlayan bazı şok edici sırları da ortaya çıkarıyor.

YENİ »
Salı Hangi Diziler Var 24 Ocak 2023 Salı TV Yayın Akışı Bugünkü Diziler Neler? Bugün Hangi diziler var?

Janney, 1980’lerde Kuzeybatı Pasifik’in ücra bir bölgesinde yalnız yaşayan baş karakteri oynuyor. Film karanlık bir yerde Lou ile açılıyor. En son bir geyiği öldürür, tüm parasını geri çeker ve birisine evinin mirası hakkında gizemli bir mektup yazar. İçkisini yudumluyor ve yakınlarda bir ev kiralayan bir kadın kapıyı kırdığında kendini öldürmeye hazırlanıyor. Bu gelen kadının adı Hannah (Smollett). Hannah’ın kızı Vee (Ridley Asha Bateman) kayıp, daha doğrusu kaçırıldı. Dışarıda dehşetli bir fırtına kopmak üzere ve şimdi kayıp bir kız var.

Hannah kızını kimin kaçırdığını biliyor . Evet eski kocası Phillip (Logan Marshall-Green). Phillip’in sadece Hannah’ya kötü davranan bir koca olmadığı, aynı zamanda ölü olduğu varsayılarak kızına katılabilmek için kendi ölümünü taklit ettiği ortaya çıktı. Phillip senin sıradan sosyopatın değil – o bir özel kuvvetler askeriydi ve hatta adam kaçırma olayına yardım etmeleri için birkaç arkadaşını da beraberinde getirdi. Herkes Lou’yu hafife aldı.

Lou filmi neyi anlatıyor? Lou nasıl bir film?

Anna Foerster, Lou ile birlikte, Underworld: Blood Wars ile ilk yönetmenlik denemesinden dört yıl sonra, Westworld’ün üçüncü sezonunda bir TV yönetmeni olarak kısa bir süre sonra filme geri dönüyor. Foerster, son kitabında, hayatlarındaki gizli gerçekleri ortaya çıkarmak için üç hikayeyi bir arada dengelerken olayı yönlendiren karakterlere odaklanarak görsel hikaye anlatımına daha rahat bir yaklaşım sunuyor. Bunu yaparken, çok kusurlu karakterleri, izleyicilerin haketmiyor gibi görünseler bile onlarla duygusal olarak bağ kurabilecekleri şekilde insanlaştırıyor. Foerster, stil açısından asla geleneksel Netflix gerilim filminin ötesine geçmez. Bununla birlikte, Cohn ve Stanley’nin senaryosunun, özellikle de karakter gelişimine odaklanıldığında, parıldamasını sağlayan onun kısıtlamasıdır.

Bir zamanlar, Lou kendini filmin başarılı olduğu sessizlik anları ile bocalamaya meyilli olduğu vahiy arasında kapana kısılmış bulur. Gerçekleştirildiğinde, Lou, Hannah ve Philip’in sırları, senaryonun en entrika yaratan bileşenleridir. Bu unsur, Foerster’ın hikaye anlatımına metodik bir yaklaşım benimsemesini ve ilgili karakterlerden yavaş geri izlemeyi gerektiren bir hızda sırları ortaya çıkarmasını sağlar. Gerçek sırlar ortaya çıkar çıkmaz aksiyon hızlanır ve insanlık ve annelik odaklı büyük anlatıların eski etkisini kaybeder. Öte yandan, bu sekanslar aynı zamanda son perdeyi sonuna kadar ilerletmek için tam doğru zamanda ortaya çıkıyor.

YENİ »
Çarşamba Hangi Diziler Var 5 Nisan 2023 Çarşamba TV Yayın Akışı Bugünkü Diziler Neler? Bugün Hangi diziler var?

Lou Yorumlar Film: Lou Filmi yorumları

Öncelikle Lou filmi drama ile tanınan oyuncuların beklentilerini yeniden şekillendiren aksiyon filmlerinin bir örneği olabilir. Allison Janney, “Lou” ile bir aksiyon filmi yapabileceğini kanıtlıyor. Bu intihara meyilli bir ölüm makinesi rolünde harika bir performans diyebiliriz. Janney film boyunca çizgilerini asla bozmuyor. Bu filmin saçma sapan, gösterişsiz bir gerilim filmi olması gerektiğini anlayan tek kişi o gibi görünüyor. Allison Janney’in harika performansına  paniklemiş bir annenin ötesinde oynayacak hiçbir şeyi olmayan bir anne eşlik ediyor. Keşke daha etkileyici bir kaç karakter daha filmin içinde yer alsaydı, tadından yenmezdi.

Lou Filmi Aile ile İzlenir mi? Lou Filmi Yetişkinlik Düzeyi

+16 olan filmde Lou’nun, dengesiz babası tarafından kaçırılan bir çocuğu kurtarmaya çalışan iki kadının hikayesini göreceğiz. Sonuçta oldukça şiddet içeren ve gerilim dolu bir gerilim filmi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Filmde korkunç sahneler var. Ayrıca filmin başlarında bir kişinin silahla intihar etmeye hazırlanması gibi olumsuz sahneler de var. Tabi filmde insanlar arasında bıçaklama, kurşunlama, ısırma gibi fiziksel şiddetle sonuçlanan çatışmalar var. Çok fazla kan olduğu gibi filmde pek çok ceset de karşınıza çıkacak. Ayrıca filmde iki kadın ölüme yakın durumlarla sürekli karşı karşıya kalacaklar.

 

Yorum yapmak ister misiniz?

error: Konu koruması aktif.