Marmaris Kamp Alanları: Marmaris’e Yakın Kamp Yerleri

Marmaris Kamp Alanları listesi ile karşınızdayız. Marmaris kamp alanı için çok güzel kamp yerlerine sahiptir. Çadır veya karavan ile tatil yapmak isteyenler için Marmaris’teki kamp yerleri listesi hazırladık.

Marmaris Kamp Alanları

Marmaris Kamp Alanları

Marmaris kamp alanları haritasını yukarıda görebilirsiniz. Şimdi de bu kamp alanlarını kısaca tanıtalım:

Marmaris’e Yakın Kamp Yerleri

Marmaris’e yakın kamp alanları listemiz Marmaris’e yakın Bozburun yarımadası, Selimiye, Hisarönü körfezi ve Gökova körfezi kıyılarında orman, dağ ve denizin birleştiği harika kamp yerlerini içeriyor.

Marmaris’teki Orman Kampları olarak en bilinen üç kamp yeri: Çubucak, Günnücek ve Akyaka orman kampları… Listemize Selimiye ve Akbük Koyu’ndan harika kampingler de ilave ettik.

Çubucak Orman Kampı, Çubucak Camping

Çubucak Orman Kampı, Çubucak Camping

Marmaris’ten Datça’ya giden yolun kıyısında bulunan Çubucak Orman Kampı (Çubucak Camping), yıl boyunda açıktır.  Burası deniz kenarında, aynı zamanda orman içinde harika bir kamp ve karavan alanıdır.  Çubucak Orman Kampı’nı üç kısım olarak düşünebilirsiniz. Özellikle günübirlikçiler için Piknik Alanı, çadırcılar için Çadır Alanı ve karavancılar için Karavan Alanı… Çubucak Orman Kampı yaklaşık 35 karavan ve 400 çadır ağırlayabiliyor.

Marmaris Kamp Alanları: Çubucak Orman Kampı, Çubucak Camping

Çubucak Orman Kampı’nda restoran, kafeterya, oyun alanı, basketbol-voleybol sahası, market ve çocuk parkı bulunmaktadır. Tesisin hemen karşısında her sabah kurulan köy pazarından, taze meyve-sebzeleri satın alabilirsiniz. Unutmadan, kafeterya bölümünde wi-fi kablosuz internet bulunmaktadır.

2020 için fiyatlara bir göz atmak gerekirse:
ÇADIR YERİ: 60.00 TL
SAHİL KENARINDA ÇADIR YERİ: 82.50 TL
KARAVAN YERİ : 70.00 TL

2020 yılında ilk etapta Covid sebebiyle günübirlik ziyaretçi alımı yapılmamakta idi. 15 gün veya daha uzun süreli hizmet veriyordu. O yüzden gitmeden önce telefonla bilgi almanızda fayda var.

REZERVASYON Telefon : 0 545 467 02 21

Çubucak Orman Kampı, Çubucak Camping Marmaris

Arabanızla gelirken Marmaris’ten Datça Yolu’na devam ederseniz, tam önünden geçiyorsunuz. Minibüsle gelmek isterseniz her saat başı Marmaris’ten Hisarönü dolmuşlarına binerek , kampın tam önünde inebilirsiniz. Marmaris merkez ile Çubucak Orman Kampı arası mesafe yaklaşık 22 km. Çubucak Orman Kampı’na yakın yerler: Kızkumu, Turgut Şelalesi, Selimiye, Bozburun, Kovanlık Tabiat Parkı, Aktur, Datça’nın enfes koyları…

YENİ »
Taşerona kadro son dakika 2024 Torba Yasada Kadro Alamayan taşeron işçilere müjde

Günnücek Orman Kampı, Marmaris Milli Parkı

Günnücek Orman Kampı, Marmaris Milli Parkı

Marmaris merkeze 1 km uzaklıkta, yürüyerek bile gelebileceğiniz, Yalancı Boğaz’a çok yakın bir kamp yeridir. Aslında burası sadece kamp yeri değil, aynı zamanda bir mesire alanı… Marmaris Milli Parkı olarak da bilinen Günnücek’te sahile 100 metre uzakta piknik masalarında piknik yapabilirsiniz.  Burada çadır kurmak isterseniz, wc imkanı ve çeşmeler bulunuyor. Ayrıca alışveriş yapabileceğiniz büfeler de var. Günnücek Orman Kampı hafta sonları kapalı oluyor, dikkate alınız 😉

Kamp ücretleri: Şahıs 8 TL, öğrenci 4 TL, bisiklet 8 TL, motosiklet ve ATV 12 TL, otomobil 24 TL, minibüs 72 TL, midibüs 120 TL, otobüs 216 TL. Çadır konaklama ücreti ise 38 TL.

Akyaka Orman Kampı

Akyaka Orman Kampı Marmaris

Muğla’da kamp yerleri arasında en güzellerinden birisidir Akyaka Orman Kampı… Bulunduğu yer Azmak Çayı ve Kadın Azmağı’na yürüme mesafesinde, orman , çay ve denizin birleştiği yerde harika bir kamp alanıdır. Akyaka kamp alanında restoran, market, elektrik, su, buzdolabı, çadır, spor alanları, otopark, çocuk parkı, plaj, sahil gibi imkanlar bulunmaktadır. Azmak nehrinin yazın bile su sıcaklığı 4 derece ölçülüyor, kısaca serin bir tatil isterseniz doğru yerdesiniz.

3 kişilik çadır alanı günlük 70 Tl 😉  karavan ise 130 TL…

İletişim: (0551) 448 70 34

Palmira Bungalow & Camping, Selimiye Marmaris 

Palmira Bungalow & Camping, Selimiye Marmaris 

Marmaris kamp alanı listemize Selimiye’den harika bir kamping ile devam ediyoruz. Bungalow ve sınırlı sayıda çadır ile sakin ve huzurlu bir tatil için Palmira güzel bir adres. Selimiye’nin enfes denizine yürüme mesafesinde yer alıyor. Çadırda konaklamak isterseniz, önceden yer var mı kontrol etmenizde fayda var 😉  İletişim: 0546 761 17 70

Azmakbaşı Camping, Ula

Azmakbaşı Camping, Ula

Türkiye’nin en güzel koylarından olan Akyaka Akbük sahiline 150 metre uzaklıkta harika bir kamp alanı. Yaklaşık 6000 metrekarelik kamp alanıyla büyük bir kamp yeri.  Burası 95 yataklı, bungalow odalara sahip bir tesis aynı zamanda. Çadır ve karavanıyla gelenlere de hizmet ediyorlar. Tesiste elektrik, wi-fi, ortak buzdolabı gibi imkanlar bulunuyor.  Tesiste restoran var. İsterseniz hemen yanında market de bulunuyor.

YENİ »
Süveyş Kanalı'ndaki Gemi Nasıl Kurtarılacak? Son Durum

Denizi nasıl diye merak edenlere anlatalım: Koyun bir tarafında denizin dibi taşlı… Diğer tarafında ise kumlu… Ama denizi muhteşem güzellikte… Dilediğiniz tarafta denize girebilirsiniz.

Burası Didim Akbük ile karıştırmamanız gereken bir yer. Akyaka tarafından da, Ören tarafından da gelebilirsiniz. Buraya Muğla, Akyaka ve Ören’den dolmuşlar ile gelebilirsiniz. WEB SİTESİ

Muğla Akbük Koyu’na gelirseniz, Azmakbaşı Camping’ten başka diğer kamp yeri alternatiflerini de göreceksiniz: Alpina Beach Camping, Kozalakbük Çadır Karavan Parkı, Abalı Kamping, Kerem Camping,  Akbükdiem Camping, Serkan’ın Yeri Camping, Akbük Eses Camping

Akbük Eses Camping, Ula

Akbük Eses Camping, Ula

Akbük Koyu’nda harika bir kamp alanı daha. Genelde gölgelik çadır alanı, ortak kullanım duş ve wc’leri, alana yayılmış elektrik tesisatı ile kamp için güzel bir tesis.

İletişim : 0535 697 19 40

Marmaris Kamp Alanları Ücretsiz

İçmeler Kamp Alanı

Marmaris Kamp Alanları Ücretsiz

Marmaris’e yakın kamp alanları arasında ilk akla gelen yer. Harika bir manzarası var, denize sıfır… İçmeler Maliye Kampı atıl durumda bir tesis…

İçmeler Maliye Kampında, market ve büfe yok, wc ve duş yeri yok. Elektrik de yok. Kısaca ona göre gitmenizde fayda var. Şemsiye ve şezlong yok. Yakındaki mekanda wc ve duş hizmeti kullanabilirsiniz,  tuvalet 2tl,  duş 4 tl…

İçmeler Maliye Kampı Nerede?

İçmeler Maliye Kampı Nerede?

Kaynak: KeyifliGeziler

Marmaris bisiklet rotaları, Marmaris yürüyüş rotaları, Marmaris plajları, Marmaris çevresinde gezilecek yerler ve Marmaris dalış noktaları ilginizi çekebilir.

Yorum yapmak ister misiniz?