Netflix En İyi Animeler » Netflix’teki En İyi Anime Diziler

Netflix En İyi Animeler » Netflix’teki En İyi Anime Diziler Listesi. Anime dizileri sevenler için 14 dizilik listemiz başlıyor:

Netflix En İyi Animeler

Netflix En İyi Animeler » Netflix'teki En İyi Anime Diziler

Netflix en iyi animeler listemizde 14 animeye yer verdik. Haydi başlayalım:

Netflix’teki En İyi Anime Diziler

14. Guilty Crown (IMDb: 7.1/10)

Netflix'teki En İyi Anime Diziler
Tür: Aksiyon, romantik

Konu: Tanımlanamayan bir virüs salgınının ardından dünyada büyük bir yıkım gerçekleşir. Bu felaketten sonra GHQ olarak adlandırılan çok uluslu bir organizasyon, Japonya’yı ele geçirir. Ohma Shu ise özel bir güce sahip olan 17 yaşında bir gençtir. Ancak bu gücü sebebiyle kimseye zarar vermek istemeyen Shu, Yuzuriha Inori isimli bir kızla tanışınca kendini GHQ’ya karşı bir direnişin içinde bulur.

13. Kakegurui (IMDb: 7.2/10)

Netflix En İyi Animeler Kakegurui

Tür: Dram, gizem
Konu: Kumar yeteneğine dayalı bir kast sistemine sahip olan Özel Hyakkaou Akademisi’ne Jabami Yumeko isimli yeni bir öğrenci gelir. Masum bir öğrenci gibi görünmesine rağmen kumar söz konusu olunca adeta bir dahiye, hatta bir deliye dönüşen Yumeko, başkaları için tehdit haline gelir. Üstelik Yumeko, kimsenin bilmesini istemediği büyük bir aile sırrına sahiptir.

12. Charlotte (IMDb: 7.5/10)

Netflix'teki En İyi Anime Diziler Charlotte

Tür: Dram, aile

Konu: Hikayenin geçtiği evrende, çocukların sadece çok küçük bir kısmı ergenliğe ulaştığında özel güçlere sahip olur. Yuu Otosaka da bu azınlığın içerisindedir ve başkalarının bedenlerini 5 saniyeliğine ele geçirme yeteneğine sahiptir. Bu sırada kendi bedeni bilinçsiz ve hareketsiz bir şekilde kalır. Otosaka bu yeteneğini ise sınavlarda kopya çekmek için kullanır! Ancak Otosaka’nın yeteneği başkalarının da ilgisini çekince kendisini farklı bir dünyada bulur.

11. Blue Exorcist (IMDb: 7.5/10)

En İyi animeler Blue Exorcist

Tür: Aksiyon, dram

Konu: Birbirinin aynası gibi olan iki dünyadan oluşan bir evrende; insanların yaşadığı yer Assiah, şeytanların bulunduğu yer ise Gehenna olarak adlandırılır. İki boyut arasında normal şartlarda bir geçiş mümkün olmasa da şeytanlar, insanların ruhlarını ele geçirerek Assiah’ya ulaşabilir. Bu sırada Okumura Rin ise aslında bir pederin değil, Satan ile bir insanın oğlu olduğunu öğrenir. Rin, şeytanları yok etmeyi öğrenmek ve en sonunda da Satan’ı öldürebilmek için Gerçek Haç Akademisi’ne başlar.

10. Sword Art Online (IMDb: 7.6/10)

Sword Art Online Anime Dizisi

Tür: Aksiyon, macera

Konu: Binlerce kişinin giriş yaptığı Sword Art Online isimli oyun, kaydolurken kimsenin farkında olmadığı büyük bir tehlikeye sahip. Çünkü bu oyundan çıkmak neredeyse imkansız! Oyundan zorla çıkmak isteyenler NerveGear’ın beyne göndereceği güçlü dalgalar sebebiyle hayatını kaybeder. Oyunda ölenler ise gerçek hayatta da aynı sonu yaşar. Bu tuzaktan kurtulabilmenin tek yolu ise 100 seviyelik oyunu ölmeden tamamlamak. Kirito, yalnız başına oyunu bitirebilmek için var gücüyle çalışır.

9. Akame Ga Kill (IMDb: 7.9/10)

Akame Ga Kill En iyi animeler

Tür: Aksiyon, komedi

Konu: İyi bir dövüşçü olan Tatsumi, yoksullukla mücadele eden köyüne yardımcı olmak için yola çıkar. Ancak yolculuğu sırasında büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığında yardımına Night Raid olarak bilinen bir grup suikastçı koşar. Bu durum, Tatsumi’yi krallık ile suikastçılar arasında bir tercih yapmak zorunda bırakır. Ancak yapacağı tercih, onu adeta bir hedef tahtasına dönüştürür.

8. Toradora! (IMDb: 8.0/10)

Toradora anime

Tür: Komedi, dram

Konu: İnsanların ondan uzak durmasına sebep olan sert görünüşünün aksine Takasu Ryuji oldukça iyi, kibar ve şefkatlidir. Aisaka Taiga ise ufak tefek görünmesine rağmen çok güçlü ve kavgacıdır. Aynı zamanda sivri dilli, sert ve bencildir. Ryuji ve Taiga, birbirlerinin en yakın arkadaşlarına aşık olduklarını öğrenince birbirlerine yardım etmeye karar verirler. Bu sırada aralarında ilginç bir bağ oluşur.

7. Bleach (IMDb: 8.1/10)

Netflix'teki En İyi Anime Diziler

Tite Kubo tarafından yazılan bir manga serisidir. Seri, 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneği olan bir lise öğrencisi (Ichigo Kurosaki)’nin hayatını anlatır. Rukia Kuchiki isimli bir Shinigami (Ölüm Meleği) bir gün bir Hollow’u (Kötü Ruh) takip ederken Ichigo ile karşılaşır. Kötü Ruh ile savaşırken yaralanmasından dolayı güçlerini Ichigo’ya aktarmak zorunda kalır. Böylece Ichigo ve Rukia’nın maceraları başlar. Birlikte Kötü Ruhları arar, düzensiz ruhlar üzerinde ruh gömme işlemi yani Konsoh yapar ve onları Ruh Toplumu’na (Soul Society) yollarlar.

YENİ »
The Falcon and the Winter Soldier Dizisi Konusu ve Oyuncuları

6. The Seven Deadly Sins (IMDb: 8.1/10)

 The Seven Deadly Sins anime

Tür: Aksiyon, macera

Konu: Liones Krallığı’nda yaşayan Kutsal Şövalyeler, kralın hastalanmasından yararlanarak darbe yapar ve yönetimi ele geçirir. Ancak aslında halkı koruması gereken Kutsal Şövalyeler, tam aksine onlara eziyet etmeye başlar. Bu sırada görevden alınan prenses, 10 yıl önce ihanetle suçlanan ve 7 Ölümcül Günah’ı temsil eden yedi şövalyeyi bularak onlardan yardım istemeye karar verir.

5. The Disastrous Life of Saiki K. (IMDb: 8.3/10)

Tür: Komedi, fantastik

Konu: Liseli bir öğrenci olan Saiki Kusuo, psişik yeteneklere sahiptir ancak normal bir hayat yaşayabilmek için güçlerini gizli tutmaya çalışır. Kusuo her ne kadar dikkatleri üzerine çekmek istemese de henüz 14 günlükken konuşmaya, 1 aylıkken ise yürümeye başlayan bu sıra dışı gencin güçlerini saklaması hiç de kolay olmaz.

4. My Hero Academia (IMDb: 8.5/10)

Tür: Aksiyon, macera

Konu: “Özgünlük” ismi verilen yeteneğe sahip olmayan; ancak büyük bir kahraman olmak isteyen Midoriya Izuku, güçlü adalet duygusu ve kahraman olma isteği ile idolü All Might’ın ilgisini çeker. Bu sayede “One for All” olarak adlandırılan bir Özgünlük’ün dokuzuncu taşıyıcısı olur. Ancak bu güçlü Özgünlük’ü kullanmak ve hayallerindeki gibi büyük bir kahraman olabilmek için Izuku’nun zorlu bir eğitimden geçmesi gerekir.

3. Your Lie in April (IMDb: 8.6/10)

Tür: Dram, müzik

Konu: Çocukluğunda yaşadığı travmatik bir olayın ardından Kousei Arima isimli bir piyano dehası, herhangi bir işitme kaybı yaşamamasına rağmen kendi çaldığı piyanonun sesini duyamaz hale gelir. Bu sebeple bir daha piyanoya dokunmaz. Sıkıcı bulduğu hayatını arkadaşları Tsubaki ve Watari ile geçiren Arima, kemanist Kaori Miyazono ile tanışınca her şey değişir. Özgür ruhunu müziğine yansıtan Miyazonu, Arima’yı piyanoyla barıştırmaya çalışır.

2. Death Note (IMDb: 9.0/10)

Tür: Suç, dram

Konu: Zeki bir lise öğrencisi olan Yagami Light, ona ismini yazdığı kişiyi öldürme yeteneği veren bir defteri keşfeder. Bu Ölüm Defteri’nin sınırlarını anlamak için ise suçluları öldürmeye başlar. Ancak suçluların tek tek ölmeye başlaması, soruları da beraberinde getirir: Suçluları öldüren kişi bir katil mi yoksa kahraman mıdır? Peki, inanılmaz bir zekaya sahip olan bir gencin kontrolünü kaybetmesi nasıl sonuçlanır?

1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood (IMDb: 9.1/10)

Tür: Aksiyon, macera

Konu: Edward ve Alphonse isimli iki kardeş, ölen annelerini hayata döndürmek için simya yeteneklerini kullanmaya çalışır. Ancak bu sırada Edward’ın bedeni kötü bir şekilde zarar görürken Alphonse vücudunun tamamını kaybeder ve eski hallerine kavuşabilmek için Felsefe Taşı’nı bulmaları gerekir. Peki, kimin dost kimin düşman olduğunu bilemezken bunu nasıl başaracaklar?

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2021 » Yeni Çıkan Diziler Listesi

Fantastik Kore dizileri ve Netflix en iyi bilim kurgu filmleri de ilginizi çekebilir. En iyi bilim kurgu filmleri, katil kim temalı korku filmleri, kıyamet sonrası filmler ve en iyi polisiye diziler listelerine de göz atabilirsiniz. En iyi korku gerilim filmleri, en iyi suç filmleri ve zaman yolculuğu filmleri de göz atmaya değer.

Yorum yapmak ister misiniz?