Netflix Komedi Filmleri » Netflix Komedi Filmi Önerileri

Netflix Komedi Filmleri » Netflix komedi filmi önerileri vermek istiyoruz. Netflix’te izleyebileceğiniz birbirinden keyifli komedi filmleri listesi:

Netflix Komedi Filmleri

Netflix’te pek çok komedi filmi sizleri bekliyor. İşte tavsiyelerimiz:

Netflix Komedi Filmi Önerileri

1) Hannah Gadsby: Nanette (2018)  | IMDb: 8,3

Avustralyalı komedyen Hannah Gadsby cinsiyete, cinselliğe ve çocukluğa dair şahsi açıklamalarını esprilerle bir araya getirerek standart stand-up’a yeni bir yön veriyor.  Gadsby, çıkış yakaladığı bu stand-up ile Peabody Ödülü kazandı ve En İyi Varyete Yapım dalında Emmy’ye aday gösterildi.

2) The Big Lebowski – Büyük Lebowski (1998) | IMDb: 8,1

Her şey Los Angeles’lı işsiz güçsüz, kaygısız ve miskin, bowling hastası “The Dude” (Ahbap) lakaplı Jeffrey Lebowski’nin (Jeff Bridges), kendisiyle aynı adı taşıyan bir milyonerle karıştırılmasıyla başlar. Tekerlekli sandalyeye mahkûm milyonerin genç karısı şehirdeki birçok kişiye borçlanmış ve borcunu ödememiştir. Dude Lebowski’nin evine gelen iki ganster onu tartaklayıp çok kıymetli halısına işeyince o da halısının parasını istemek için soluğu adaşının malikanesinde alır ve hiç ummadığı bir maceranın içine girmiş olur. Klasik hikâye anlatma tekniğinden uzak olan film, bir dizi acayip skeçin bir araya getirilmesiyle oluşmuş gibi duruyor.

Oyuncular: Jeff Bridges, John Goodman, Julianne Moore

3) PK (2014) IMDb: 8,1

Araştırma görevi için dünyaya gelen bir uzaylının hikâyesini anlatıyor. Uzaylı, bir insan olarak (Aamir Khan), Rajasthan’daki bir araştırma görevi için çıplak olarak Dünya’ya gelir. Fakat uzay gemisinin uzaktan kumandası bir hırsız tarafından çalınır. Hırsızdan uzaktan kumandasını geri almaya çalışırken uzaktan kumandayı alamaz ama hırsızın kaset kaydedicisini ele geçirir.

4) The Breakfast Club (1985) | IMDb: 7,9

Oyuncular: Emilio Estevez, Judd Nelson, Molly Ringwald

The Breakfast Club, haftasonu okulda cezaya kalıyor olmalarından başka hiçbir ortak noktası olmayan beş lise öğrencisinin bir cumartesi günü boyunca yaşadıklarını konu alıyor. Okulun prensesi Claire, sporcu Andrew, suçlu John Bender, deha Brian ve deli Allison’un bir gün için birbirlerini tanıma ve kabul etme hikâyesini anlatan The Breakfast Club, 80’ler sinemasının sembol filmlerinden biri

YENİ »
Duy Beni Son Bölüm izle Duy Beni Yeni Bölüm 10 Kasım Duy Beni 19. Bölüm

5) Ferris Bueller’s Day Off – Ferris Bueller’la Bir Gün (1986) | IMDb: 7,8

Oyuncular: Matthew Broderick, Alan Ruck, Mia Sara

Lise öğrencisi olan Ferris Bueller, okuldan bir günlüğüne kurtulmak istemektedir. Güzel bir bahar günü okuldan kaçan Ferris ve arkadaşı Cameron, eğlenceli bir gün geçirmeye karar verirler. Ancak onların eğlence anlayışı, fazlasıyla tehlike içermektedir. Cameron’un babasının ödüllü Ferrarisini alan ikili, Ferris’in kız arkadaşı Sloane’ı da yanlarına alarak Şikago’ya doğru yola koyulur. 17 yaşında, kaçırdıkları kırmızı Ferrari ile şehri turlayan ekip, kendilerini beklenmedik durumlar içerisinde bulur.

6) Aile Arasinda (2017) | IMDb: 7,7

Oyuncular: Engin Günaydin, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar

21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verince her şeyden korkan Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Aile arasında olması planlanan nikah, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür. Bu ekip düğün hazırlıkları boyunca silahlı, geleneksel, kebapçı zinciri sahibi Adanalı aileyle anlaşabilecek ve bu düğün bir terslik çıkmadan yapılabilecek midir?

7) As Good as It Get – Benden Bu Kadar (1997) | IMDb: 7,7

Oyuncular: Jack Nicholson, Helen Hunt, Greg Kinnear
Jack Nicholson’dan bir efsane…
Melvin Udall oldukça zor bir insandır. Obsesif kompulsif ve başarılı bir yazar olan Udall, sahip olduğu korkular sebebiyle sokak kapısını dört kez kapamakta, Yahudilerden ve siyahîlerden nefret etmekte ve tüm bu ayrımcı özelliklerini hiçbir şekilde gizlememektedir. Eşcinsel bir komşusu olan Simon’un da hayatını sürdürdüğü Greenwich Village’da yaşamaktadır. Bir gün Simon saldırıya uğrayıp hastaneye kaldırılır. Ona yardım etmek zorunda kalacak olan Melvin’in hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır.

8) Birdman – Cahilliğin Umulmayan Erdemi (2014) | IMDb: 7,7

Oyuncular: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton

Bir dönemin ‘Birdman’ adlı süper kahraman filmleri serisiyle ünlenen oyuncusu Riggan, Broadway’de kendi yönettiği ve başrolünde yer aldığı bir oyunun son hazırlıklarını yapmaktadır. Ancak provalar esnasında oyunculardan biri beklenmedik bir biçimde yaralanır ve yerinin acil olarak doldurulması gerekir. Lesley ve onun en yakın arkadaşı olan Jake’in önerisiyle bir zamanların gözde yıldızı olan Mike Shiner ile anlaşılır. Riggan sahneye çıkma hazırlıkları yaparken en başta Mike Shiner ardından ise oyuncu olan sevgilisi Laura, kişisel asistanlığını yürüten kızı Sam ve mükemmeliyetçi eski karısı Sylvia baş etmek durumunda kalır. Riggan kendine yeniden prestij kazandırmasını beklediği bu oyunu, beklentilerin aksine olumlu tepkiler kazanması için elinden geleni yapacaktır.

YENİ »
Hugh Jackman Deadpool 3 filminde Wolverine olarak dönecek

9) The Hangover – Felekten Bir Gece (2009) | IMDb: 7,7

Oyuncular: Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Justin Bartha

Sıradışı bir mizah anlayışına sahip Hangover, bilindik Hollywood mizah klişelerine yaslanmayan, gayet eğlenceli bir yapım. Filmde arkadaşlarının düğününden iki gün önce bekârlığa veda partisi vermek için Las Vegas’a giden dört tuhaf arkadaşın, sarhoş oldukları parti gecesinin sabahında odalarında bir kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bir bebek ile uyanmaları üzerine gelişen olağanüstü maceralar aktarılmaktadır. Damadın ortalıkta olmaması da ayrı bir meseledir! Kafaları hala kıyak olan bu kafadarlar, bir gece öncesine dair hiçbirşeyi hatırlayamazlar. Birbirinden şapşal ama sevimli bu üç hergele, ipuçlarını takip ederek işlerin nerede kontrolden çıktığını bulmak zorundadırlar. En önemlisi de damadı bularak zamanında Los Angeles’a düğününe yetiştirmeleri gerekmektedir.

10) Dazed and Confused – Genç ve Heyecanlı (1993) | IMDb: 7,6

Oyuncular: Jason London, Wiley Wiggins, Matthew McConaughey

11) Kick- Ass – Göster Gününü (2010) | IMDb: 7,6

Oyuncular: Aaron Taylor- Johnson, Nicolas Cage, Chloe Grace Moretz

12) Superbad – Çok Fena (2007) | IMDb: 7,6

Oyuncular: Michael Cera, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse

13) Midnight Run – Geceyarısı Avı (1988) | IMDb: 7,5

Yönetmen Martin Brest
Oyuncular: Robert De Niro, Charles Grodin, Yaphet Kotto

Jack Walsh (Robert De Niro) şimdilerde ödül avcısı eski bir polistir. Johathan ‘The Duke’ Mardukas (Charles Grdoin) ise mafyayı dolandırıp zimmetine tam 15 milyon dolatr para geçirip bunu hayır kuruluşlarınıa bağışlamış duyarlı bir muhasebecidir.

Bu arada Jack’e Duke’u New York’tan Los Angeles’a sağ ve zamanında getirmesi karşılığında 100,000 dolar teklif edilir. Kulağa her zamanki sıradan ödül avlarından biri gibi gelmektedir ama olaylar hiç. de beklendiği gibi gelişmez. FBI tanıklık etmesi için Duke’ün peşindedir, mafya ise intikam için ve bir de Wlash vardır tabi Düke’ün peşinde onu susturmak için. Sadece birisinin bile görevini yapamamsı ikilinin ölümü demektir.

YENİ »
Pazartesi Hangi Diziler Var 1 Mayıs 2023 Pazartesi TV Yayın Akışı Bugünkü Diziler Neler? Bugün Hangi diziler var?

14) Crazy, Stupid, Love – Çılgın Aptal Aşk (2011) | IMDb: 7,4

Yönetmen John Requa, Glenn Ficarra
Oyuncular: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore

Dışarıdan bakıldığında Cal Weaver’ın (Steve Carell) kusursuz bir hayatı vardır: mükemmel bir işe, harika bir eve sahiptir ve gençlik aşkı karısı olmuş, ona sevimli çocuklar vermiştir. Fakat Cal’in gördüğü Amerikan rüyasından karısı Emily’nin (Julianne Moore) onu aldattığını ve dahası ayrılmak istediğini öğrenerek uyanır.

Artık 40’ında yalnız bir adam olan Cal çapkınlıkta ve flörtleşmekte genç Jacob (Ryan Gosling), o kadar iyi değildir. Bir barda taşıtığı Jacob’ta gerçekten şeytan tüyü vardır ve Cal’a bekar bir hayat sürdürmenin püf noktalarını bu adam öğretecektir. Bir yandan da ergenliğe giren çocuklarıyla ilişkisini dengelemeye çalışan Cal kendini bir aşk üçgenini çözmeye çalışırken bulur!

15) Up in the Air – Aklı Havada (2009) | IMDb: 7,4

Yönetmen Jason Reitman
Oyuncular: George Clooney, Vera Farmiga, Anna Kendrick

Ryan Bingham, Amerika’nın bir ucundan diğer ucuna havalimanlarında, otellerde ve kiralık arabalarda geçen özgür yaşam tarzından oldukça memnundur. İhtiyacı olan her şeyi bir valize sığdırabiliyordur. Var olan tüm uçuş mili programlarının seçkin ve el üstünde tutulan bir üyesidir. Üstelik hayatındaki en önemli amaç olan 10 milyon uçuş miline ulaşmasına da az kalmıştır. Fakat Ryan’ın hayatında elle tutulur bir şey yoktur. Sempatik yol arkadaşına vurulduğunda, Ryan’ın müdürü, genç bir verimlilik uzmanının etkisinde kalarak, Ryan’ı ebediyen yollardan çekmekle tehdit eder. Bu ihtimalle karşılaşınca, yere inmekten başta korkan Ryan, insanın bir evinin olmasının aslında ne demek olduğunu düşünmeye başlar.

Yorum yapmak ister misiniz?