Romantik Film Önerileri » En Güzel Aşk Film Önerileri 2022

Romantik Film Önerileri listemize hoş geldiniz. En Güzel Aşk Film Önerileri 2021 listesi. Romantik dram filmleri, romantik komedi filmleri, aşk filmleri arayanlar için güzel bir liste hazırladık.

Romantik Film Önerileri

Romantik film önerileri listemizde önce IMDb puanlarından bahsedelim. 1942 yapımı bir başyapıt olan Kazablanka 8.5 puan ile listenin zirvesinde. Sil Baştan ve Hatırlanılacak Bir Anı  8.3 puan ile onu izliyor. Romantik film serisi olarak tarif edebileceğimiz Gün Doğmadan , Gün Batmadan ve Geceyarısından Önce serisinin üç filmi de yüksek puanlı aşk filmleri. Boş Ev, Aşk, Saksı Olmanın Faydaları ve Not Defteri de puanı yüksek olan filmler.

Unutulmaz aşk filmleri arasında Titanik akılda kalan pek çok sahnesi ile listemizde. Kasımda Aşk Başkadır da unutulmayacak bir aşk filmi. Melekler Şehri, Yeryüzündeki Son Aşk, Zaman Yolcusunun Karısı, Ölümsüz Aşk, İngiliz Hasta, Aşkın (500) Günü, Aynı Yıldızın Altında, Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi, Kefaret, Aşk ve Gurur da listemizde yer alıyor.

Romantik Dram Filmleri

Not: Seni Seviyorum (2007) »   Gerard Butler, bu romantik dram filminde ölümcül hastalığa yakalanmış bir koca rolünde. Karısına pek çok mektup bırakıyor gerisinde. IMDb puanı ise 7.1…

Kasımda Aşk Başkadır (2001) »  Nelson ve Sara’nın ehliyet sınavında tanışmaları ve bir ay aynı evi paylaşmalarını anlatan filmin sonu çok dramatik… Başrollerde Keanu Reeves ve Charlize Theron yer alıyor.

Aşkın Gücü (1998) »  Çocuklarının kaybeden bir karı kocanın dramatik öyküsü…

Beni Unutma (2010) »  İki yeni sevgili… Kardeşinin intiharının ardından ebeveynleri ayrılan Tyler ve annesinin öldürülmesine tanık olduğundan beri her günü dolu dolu yaşayan Ally.  Trajediler sonrası aşk… Ve yeniden ortaya çıkan sırlar…

En Güzel Aşk Film Önerileri

Kasımda Aşk Başkadır (2001) | IMDb 6.7 ★

Kasımda Aşk Başkadır (2001) | IMDb 6.7

Yönetmen Pat O’Connor
Oyuncular: Keanu Reeves, Charlize Theron, Jason Isaacs

İşkolik bir adam olan Nelson Moss (Keanu Reeves, nam-ı diğer Matrix / John Wick), ehliyet sınavında Sara (Charlize Theron) ile tanışır. Sara, Nelson’dan en azından bir ay boyunca onunla yaşamasını ister. Nelson, teklifi kabul edecektir. Kısa sürede aynı eve taşınan iki insan, yine kısa sürede birbirlerine aşık olacaklardır. Sara, hayatında ilk kez birisine aşık olmuştur.

Melekler Şehri (1998) | IMDb 6.7 ★

Romantik Filmler Melekler Şehri

Yönetmen Brad Silberling
Oyuncular: Nicolas Cage, Meg Ryan, Andre Braugher

Meg Ryan ve Nicholas Cage… Akılda kalan bir başka romantik film daha… Doktor Maggie Rice  rolünde gördüğümüz Meg Ryan, bir hastasını kaybeder ve çok üzülür. Bu sırada Los Angeles semalarında gezinen melek Seth (Nicholas Cage), Maggie’nin bu çabalarını görmüş ve fazlasıyla etkilenmiştir. Maggie’nin üzülmesine dayanamayan Seth, güzel kadına çoktan aşık olmuştur. Seth, Meggie için meleklikten vazgeçer…

Göl Evi (2006) | IMDb 6.8 ★

Romantik Film Önerileri Göl Evi

Yönetmen Alejandro Agresti
Oyuncular: Keanu Reeves, Sandra Bullock, Christopher Plummer

Keanu Reeves ve Sandra Bullock ile güzel bir romantik film. Kate (Sandra Bullock), doktor olarak karşımıza çıkıyor. Aldığı iş teklifi nedeni ile oturduğu yerden taşınmak zorunda kalır. Göl kenarındaki evinden ayrılmak ise işin en zor kısmıdır. Kendisinden sonraki kiracıya, kendi adına gelecek mektupları göndermesi için bir not bırakır. Yeni kiracı Alex (Keanu Reeves), eve yeni taşınan kiracı rolünde… Biraz zaman kaymasıyla ilginç bir aşka şahit olacaksınız. Paralel evrende de geçiyor diyebiliriz…

Bir Gün (2011) | IMDb 7.0 ★

Romantik Film Önerileri Bir Gün

Yönetmen Lone Scherfig
Oyuncular: Anne Hathaway, Jim Sturgess, Patricia Clarkson

Romantik film önerileri listemizde Bir Gün filmi var. Emma (Anne Hathaway) ve Dexter (Jim Sturgess) birbirlerine tamamen zıt sosyal yapılardan gelen iki genç insandır. Emma işçi sınıfı bir aileden yetişmiş, hayata dair devrimci ruhu olan bir genç kızdır. Dexter ise baba parası ile okuyan, çapkın ve eğlenceden başka bir şeyi umursamayan biridir. İkilinin yolları üniversiteden mezun oldukları gün kesişir. O gün onlar için çok önemli hale gelir. Her yıl aynı gün buluşmaya devam edeceklerdir.  Birbirinden ayrı yaşayan iki kişinin 20 yıl boyunca devam eden aynı günde buluşmaların hikayesi…

Aşkın Gücü (1998)  | IMDb 7.0 ★

Yönetmen Vincent Ward
Oyuncular: Robin Williams, Max von Sydow, Cuba Gooding Jr.

Mutlu bir ailenin bir trafik kazası sonucu değişen hayatlarının öyküsü. Çocukları öldükten sonra Chris, acılar içerisinde olan Annie’yi bu psikolojik buhrandan kurtarabilmek için her şeyini ortaya koymak zorundadır. Ancak Annie, eski mutluluklarını asla bulamayacağının farkında olarak, Chris’i de kendi buhranının içerisine dahil etmeye başlayacaktır.

Hayalet (1990) Ghost | IMDb 7.0 ★

Yönetmen Jerry Zucker
Oyuncular: Patrick Swayze, Demi Moore, Whoopi Goldberg

Molly ve Sam’in ölümsüz aşkı… Whoopi Goldberg Oscar ödülünü aldı, bu filmdeki performansı ile…

Molly ve Sam birbirini çok seven iki aşık. Ama Sam bir gün  bıçaklanarak öldürülür. Sam, ölümden sonraki hayatı keşfetmeye başlar. Molly’yi izlerken eski iş arkadaşı CArl’ın kötü planları olduğunu fark eder. Canlılarla iletişim kurmanın tek yolunun bir medyum aracılığıyla mümkün olduğunu anlar. Sam’in karşısına medyumların belki de en eksantrik olanı çıkacaktır.

YENİ »
En İyi Psikoloji Filmleri - Psikolojik Filmler

Yeryüzündeki Son Aşk (2011) | IMDb 7.1 ★

Yönetmen David Mackenzie
Oyuncular: Ewan McGregor, Eva Green, Ewen Bremner

Romantik film sevenler için yeryüzündeki son aşkı anlatan bir film önereceğiz.

Michael ilişkilerde bağlanma sorunu yaşayan ama yemek pişirme konusunda usta olan bir şeftir. Soğuk görünümlü ama işinin ehl-i doktor Susan ise uzun zamandır özel hayatına kimseyi sokmadan, kendisini sadece işine vermiştir.Susan ve Michael yakınlaşırken, tüm dünyada insanların duygularını bir bir yok eden bir salgın hastalık ortaya çıkar. İnsanlar sevme yetilerini bir bir kaybederken Susan ve Michael’ın aşkı hayata tutunabilecek midir?

Yeryüzündeki son aşkı anlatan film, aynı zamanda salgın temalı filmlerden birisi.

YENİ »
En İyi Salgın Filmleri Listesi

Aşkın Kitabı (2007) | IMDb 7.1 ★

Yönetmen Julian Jarrold
Oyuncular: Anne Hathaway, James McAvoy, James Cromwell

Beyaz dizi serilerinin unutulmaz yazarı Jane Austen’in, gençliğinin ilk baharının hikayesi… Zengin bir erkek ile bir evlilik yapmayı kariyeri için hayati bir mesele olarak gören Austen, fakir bir ailede yetişmiş olmasına rağmen yazarlık konusunda farkedilmesini sağlayacak denli etkili yeteneklere sahiptir. Fakat bu yeteneklerin bir kadın olarak toplumda hiçbir değeri olmadığı düşüncesi dayatılmaktadır. Herşeye rağmen, kendini gösterebileceği tek yolun zengin Wisley ile evlenmesi olduğu düşüncesine karşı çıkmak ister. Ailesinin tüm baskılarına direnen Jane, yetenekli genç avukat Tom Lefroy ile tanışacak ve bu kendine güvenli genç adamla birbirlerine olan aşkları, sahip oldukları herşeyi bir kenara iterek yeni bir hayata başlamaları için büyük bir cesaret verecektir.

Zaman Yolcusunun Karısı (2009) | IMDb 7.1 ★

Yönetmen Robert Schwentke
Oyuncular: Eric Bana, Rachel McAdams, Ron Livingston

Henry DeTamble, Chicago’daki bir kütüphanede Clare Abshire ile tanıştığında aslında Henry’nin bir zaman yolcusu olduğunu anlarlar. Clare, bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibidir. Henry henüz yeterince zamanı dolaşmadığı için durumun farkında değildir. Henry, genç kadına aşık olur. Farklı zamanlarına yaptığı yolculuklarından birinde gelecekteki eşi Clare’in 6 yaşındaki hali ile tanışmıştır. Ressam Clare, yılların ardından yeniden karşılaştıklarında onunla evlenir. İlk zamanlarda kocasının ansızın ortadan kaybolmaları ile baş edebileceğini sanırken yalnızlık hissi ile sınanacaktır aşka dair.

Not: Seni Seviyorum (2007) | IMDb 7.1 ★

Yönetmen Richard LaGravenese
Oyuncular: Hilary Swank, Gerard Butler, Lisa Kudrow

Daha çok aksiyon filmleri ile tanıdığımız Gerard Butler, bu romantik dram filminde ölümcül hastalığa yakalanmış bir koca rolünde.

Bir kadın için, sevdiği adama bütünüyle teslim olmuş ve bütün hayatının anlamını onun üzerine kurmuş hatta onunla nefes alırken, adamın bir hastalık nedeni ile çekip gidecek olması kolay kaldırabileceği bir şey değildir. Holly, kocasına aşıktır ve bir gün Gery ölümcül bir hastalığının olduğunu öğrenir. Tek istediği kendisinden sonra Holly için hayatı kolaylaştırmaktır artık. Bu vesile ile ölmeden önce bir sürü mektup yazar karısına. İşte bu mektuplar sayesinde Holly yeniden hayata tutunmayı öğrenecektir.

Ölümsüz Aşk (2015) | IMDb 7.2 ★

Yönetmen Lee Toland Krieger
Oyuncular: Blake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford

Bir çağ değişirken doğmuş olan Adaline Bowman, geçirdiği bir kaza sonucu hiç yaşlanmamakla ‘ödüllendirilir’. 29 yaşında yaşlanmamaya başlar ve yıllar boyunca insanlardan mümkün olduğunca uzak, izole bir hayat sürmek zorunda kalır. Bu süreçte dünyanın sıradışı değişimine de tek başına tanık olur ve bunun zorluğunu tek başına atlatmayı başarır. Bu yalnızlık karizmatik Ellis Jones ile tanışına kadar sürer… Ellis Jones, Adaline’e hayatı gerçek anlamda yaşamanın nasıl bir his olduğunu hatırlatacak, bir adım daha ötesine geçerek gerçek aşkı yaşamasını sağlayacaktır.

Beni Unutma (2010) | IMDb 7.2 ★

Yönetmen Allen Coulter
Oyuncular: Robert Pattinson, Emilie de Ravin, Chris Cooper

Robert Pattinson’ın başrolü paylaştığı film, Tyler isimli New York’ta yaşayan ve bir trajedinin tüm aileyi dağıtmasıyla babasına (Pierse Brosnan) karşı isyan bayrağını çeken bir gencin yaşamını aktarıyor. Tyler, talihin bir cilvesi sonucu Ally (Emilie de Ravin) ile tanıştığı güne kadar kendisini bahtsız ve biçare bir insan gibi duyumsamıştır. Ally dışında kimse onu anlayamamaktadır. Aşk aklına gelen en son şey olmasına rağmen, Ally’nin beklenmedik şekilde onu ferahlatması sonucu kıza gönlünü yavaş yavaş kaptırır. Ally ruhuna hitap ediyordur ve ondan ilham alıyor olmasıyla ona sırılsıklam aşık olmaya başlar. Bu aşkla beraber mutluluğu ve hayatındaki anlamı da keşfeder. Az bir zaman sonra sırların ortaya çıkması ve trajedinin yeniden boy göstermesiyle, onları bir arada tutan sebepler aksi yönde etki etmeye başlar.

Benny & Joon (1993) | IMDb 7.2 ★

Yönetmen Jeremiah S. Chechik
Oyuncular: Johnny Depp, Mary Stuart Masterson, Oliver Platt

Juniper ‘Joon’ Pearl, zihinsel yönden engelli olan, tuhaf alışkanlıklara ve ritüellere sahip tuhaf bir kadındır. Kafasındaki bu geniş boşluğu bir şeylerle ilgilenerek doldurmaya çalışmaktadır. Bir gün en az kendisi kadar tuhaf bir adama aşık olur. Bu adam, kendine rol model olarak Buster Keaton’ı seçmiş ve onun gibi yaşamayı tercih etmiştir.

Muhteşem Gatsby (2013) | IMDb 7.3 ★

Yönetmen Baz Luhrmann
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan

Yazar olma basamaklarını tırmanan Nick Carraway 1920’lerde eğlence hayatının gözdesi konumuna yükselen New York’a gelir. Kendi Amerikan rüyasının peşindeyken tesadüfen milyoner Jay Gatsby ve onun çevresiyle yolları kesişir. Carraway’nin alkolün su gibi aktığı, göz kamaştırıcı partilerle tanışması fazla zaman almaz. Öte yandan bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşü de yaklaşmaktadır. Dışarıdan görkemli görünen bu hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler su yüzüne çıkacaktır

YENİ »
Netflix En İyi Diziler Listesi: Netflix'te En Çok Sevilen Diziler IMDb

Aşk ve Küller (2010) | IMDb 7.4 ★

Yönetmen Derek Cianfrance
Oyuncular: Ryan Gosling, Michelle Williams, Mike Vogel

Dean ve Cindy’nin evlilikleri büyük bir başarısızlığa uğramıştır. Hayatlarının bu trajik sürecinde çift, gençlik yıllarına ve birbirlerine aşık oldukları zamanları hatırlamaya çalışırlar.
Film zıt kavramları karşı karşıya getiriyor. Sevgi nefrete, geçmiş günümüze, hayal gerçeğe, gençlik yaşlılığa, erkek kadına karşı geliyor.

Jane Eyre (2011) | IMDb 7.4 ★

Yönetmen Cary Joji Fukunaga
Oyuncular: Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Jamie Bell

Jane Eyre, 10 yaşındayken öksüz kalmış ve mutsuz bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Babasının öldüğünü zanneden Jane, kendisine adeta bir köle gibi davranan halası tarafından oldukça katı disiplinli bir yatılı okula gönderilir. On yıl boyunca bütün hayatının geçtiği bu yatılı okuldan mezun olduktan sonra kendisi de aynı çatı altında öğretmen olarak çalışmaya başlar. Bir süre sonra da Edward Rochester’ın malikânesinde çocuklara mürebbiyelik yapmaya başlar.

Burada Bay Rochester’la karşılaşan Jane Eyre, gitgide büyüyen bir dostluğun ardından ona aşık olduğunu fark eder. Nihayet aradığı mutluluğu bulduğunu sanan Jane Eyre’in sevinmesi için henüz çok erkendir. Sonsuza dek süreceğini düşündüğü bu mutluluk Bay Rochester’ın korkunç sırrıyla yerle bir mi olacaktır?

Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikâyesi (2006) | IMDb 7.4 ★

Yönetmen Goran Dukic
Oyuncular: Patrick Fugit, Shannyn Sossamon, Shea Whigham

Desiree ve Zia yeni ayrılmış bir çifttir. Bu ayrılığın yaşattığı acıya daha fazla tahammül edemeyen Zia, çareyi intihar etmekte bulur. Ne var ki ona göre bu acıyı dindirecek tek şey olan intihar, hiç de zannettiği gibi bir kurtuluş olmayacaktır. Yaşamını sonlandırmasının ardından sadece gözlerini yeniden açan Zia, kendisini sadece intihar edenlerin bulunduğu bir evrende bulur. Acıları da olduğu gibi yanındadır. Ancak her zaman bir kurtuluş ümidi de vardır. Tek aşkı Desiree’nin de intihar ettiğini öğrenen Zia, bir şarkıcı ve otostopçuyu da yanına alarak sıradışı bir yolculuğa çıkar. Son derece melankolik ve kasvetli olan bu dünyada, Desiree’yi yeniden bulabilmek mümkün olacak mıdır?

Uzaktaki Anılar / A Walk to Remember (2002) | IMDb 7.4 ★

Yönetmen Adam Shankman
Oyuncular: Mandy Moore, Shane West, Peter Coyote

Yaşadığı muhitin en gözde gençlerinden birisidir Landon Carter (Shane West)… Tabi bu “güzide” adamın ailesinin o çevrenin en zengin ailelerinden birinin oğlu olması büyük ihtimalle şöhretinin de kökenini belirleyecektir… Ancak bu durum, dramatik bir şekilde değişecektir… Zira çevrenin en sevilen ve tanınan gençlerinden biri olan Carter, günün birinde içinde bulunduğu grubun başının belaya girmesi sonucunda bir ceza alacaktır. Ancak bu “ceza”, okulda sahnelenecek olan tiyatro oyununda görev alması biçiminde uygulanacağı için, adeta bir ödüle dönüşecektir. Çünkü burada karşılaşacağı sessiz ve çekingen bir kız olan Jamie’ye (Mandy Moore) aşık olması, çiftin romantik bir süreç yaşamasına olanak sağlar…

İngiliz Hasta (1996) | IMDb 7.4 ★

Yönetmen Anthony Minghella
Oyuncular: Ralph Fiennes, Juliette Binoche, Willem Dafoe

1996 yılında Oscar Ödülleri’nde de En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerini kazanan bir film.

I. Dünya Savaşı İtalya’sından Kuzey Afrika’nın savaş öncesi çöllerine kadar aşk, benlik ve savaşın öyküsünü anlatıyor. Hana’nın hastasına duyduğu şefkat, Kip ile yaşadığı yoğun aşk, Almasy ile Katherine’in ilişkisi ve Almasy’nin milliyetçi tutkular yüzünden mahvedilen çöle duyduğu sevgi…

Duvak (2006) | IMDb 7.5 ★

Yönetmen John Curran
Oyuncular: Edward Norton, Naomi Watts, Liev Schreiber

Bu aşk hikayesinde Kitty, genç, zeki, utangaç ve biraz da duygusuz bir tavrı olan Dr. Walter Fane ile evlidir. Doktorun uzmanlık alanı enfeksiyona neden olan hastalıklardır. İşine fazlası ile düşkün olması karısının mutsuzluğuna neden olmaktadır ki Walter bunu, karısının kendisini aldatmakta olduğunu keşfettiğinde bile anlayamaz. Aksine intikam arzusu ile dolar. Dahası bu konuda öylesine acımasızlaşır ki bu intikamı farklı bir yöntemle gerçekleştirmeyi planlar. Çin’de herkesi öldüren bir kolera salgınının olduğu bir köyde hekimlik yapmayı kabul eder. Karısı da onunla gitmek zorundadır. Ölüm döşeğinde var olmaya çalışan bu köydeki insanlar arasında deneyimleyecekleri hayat onlar için de büyük bir dönüşüm anlamını taşımaktadır.

Papatya (2006) | IMDb 7.6 ★

Yönetmen Andrew Lau ( Wai-Keung Lau)
Oyuncular: Jun Ji-Hyun, Jung Woo-sung, Sung-Jae Lee

Hye-Young, Amsterdam’da yaşayan genç ve güzel bir ressamdır. Şehrin en işlek meydanında insanların resimlerini yaparak ve kendi tablolarını satarak geçimini sağlamaktadır. Park Yi ise, şehirde uluslar arası uyuşturucu trafiğinde önemli rol oynayan Kore mafyasının emrindeki bir kiralık katilidir. Park Yi, bir papatya tarlasında resim yaparken gördüğü Hye-Young’a aşık olur.. Onun çalıştığı meydanı karşıdan net bir şekilde gören bir daire kiralar ve her gün onu izler. Ancak kendini gösterme cesaretini bulamaz. Bunun yerine her gün saat 4:15’de onun dükkanının önüne bir demet papatya bırakıp, “çiçekler” diye bağırıp ortadan kaybolmaktadır. Bu gizemli hayranından her gün aynı saatte çiçekler alan Hye-Young, hiç görmediği bu adama aşık olmuştur.

Elveda Las Vegas (1995) | IMDb 7.6 ★

Alkol sorunları yüzünden her şeyini kaybetmiş olan Hollywood senaristi Ben Sanderson ( Cage) ölümüne içmek için Las Vegas’a gelir. Burada tesadüfen tanışacağı hayat kadını Sera ( Shue ) ile aşka dönüşen ilişkisi ise artık hayata farklı bir açıdan bakmasına sebep olacaktır

Aşk Ve Yaşam (1995) | IMDb 7.7 ★

Mr. Dashwood yasalar gereği mirasını ilk karısından olan oğluna bırakmak zorundadır. Oğlundan ikinci karısı ve ondan olan kızlarına destek olmasını rica eder. Fakat oğlunun karısı bunun gerçekleşmesini engellemek için elini yapar. Biri tamamen duygularıyla, diğeri de sadece mantığıyla hareket eden iki kız kardeş, 19.yüzyılın erkek egemen ve ahlakçı dünyasında bir de ekonomik sorunlarla baş etmek zorunda kalırlar. Tüm toplumsal ve ekonomik baskılara rağmen mantık ve duygu aşkla birleştiğinde, bu iki kız kardeşe güç verecek, onlara mutluluğun kapılarını açacaktır.

Aşkın (500) Günü (2009) | IMDb 7.7 ★

Tom Hansen, hayatından tamamen çıktığına emin olduğu zaman Summer Finn ile tanıştığı ilk günü hatırlar. Tom, kıza ilk gördüğü anda aşık olur. Hayatının geri kalan kısmını bu kızla birlikte geçirmesi gerektiğini biliyordur. Ne var ki Summer ne aşka ne ilişkilere inanmamaktadır. Buna rağmen aralarında arkadaşlıktan öte farklı bir ilişki başlar. Birlikte geçirecekleri günler sıra dışı, eğlenceli ve komik bir hikayeye tanıklık edecektir.

Titanik (1997) | IMDb 7.7 ★

Titanic’in yolcuları arasında Avrupa`da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika’ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır. İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibrine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912’de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır.

Umut Işığım (2012) | IMDb 7.8 ★

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat’in yegane amacı düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Vicky’yi bu sayede geri kazanmaktır. Fakat durum Pat için sandığından daha zor olacaktır. Bir yemekte, aile dostu Tiffany ile karşılaşan Pat, genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir ‘iyilik’ karşılığı Pat’e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi içinde umut ışığı olacak yeni bir kapı açacaktır…

Aynı Yıldızın Altında (2014) | IMDb 7.8 ★

16 yaşındaki Hazel üç yıldır tiroid kanseriyle boğuşmaktadır ve kanser akciğerlerine de sıçradığı için yanında bir oksijen tüpüyle gezmektedir. Kanserli hastalar için oluşturulan destek grubunun bir terapi seansı esnasında Augustus isimli bir gençle tanışır. Augustus da beyin tümörüyle savaşmış ve bu yolda bir bacağını kaybetmiştir. İkili birlikte zaman geçirdikçe birbirlerine aşık olurlar. Akciğer tedavisi için hastaneye yatırılan Hazel’ın yanından bir an dahi ayrılmayan Augustus, sevgilisinin çok istediği bir hayali gerçekleştirmek için onunla birlikte yola çıkar. Planlarına göre Amsterdam’a gidecek ve Hazel’ın en sevdiği yazar olan Peter Van Houten’i bulmaya çalışacaklardır…

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (2008) | IMDb 7.8 ★

Birinci Dünya Savaşı sırasında saatçilik yapan bir adam oğlunu savaşta kaybeder. Kör olan saatçi, tren istasyonu için imal ettiği bir saatin geriye doğru işlemesini sağlar. Hayalindeki şey, bu yolla gidenlerin bir ihtimal geri dönmelerini sağlamaktır. Ancak saat mucize yaratır. Savaşın sona erdiği gün dünyaya gelen Benjamin Button, hayatını tersten yaşamaya başlar. O seksenlerinde biri olarak doğar ve yıllar geçtikçe bebekliğine kadar uzanır ömrü. O noktada da son bulacaktır. Aşk zamanı her şey bir süre karmaşıklaşır ama yine de iki sevgilinin de yürüyeceği yol uzundur.

Zamanda Aşk (2013) | IMDb 7.8 ★

21 yaşına basan Tim Lake, ailesindeki tüm erkeklerin sahip olduğu gizli bir yeteneğinin olduğunu öğrenir. Lake ailesinin tüm erkekleri zamanda seyahat etme yeteneğine sahiptir ve Tim de artık bunu kullanabilecektir. Bunu fırsat bilen Tim geçmişindeki utanç verici anlara gidip olayları değiştirmeye başlar. Kısa bir süre Londra’ya taşınır ve son derece çekici bir kadın olan Mary’e aşık olur. Tim herkesten gizlediği yeteneğini ilişkilerine de yeni bir ‘boyut’ getirmesi için kullanmaya başlar ve bu sayede her adımı hatasız atlatmayı planlar. Ancak bir süre sonra her sorunu bu şekilde çözemeyeceğini ve hataların da hayatın gerekli birer parçası olduğunu fark eder.

Mavi En Sıcak Renktir (2013) | IMDb 7.8 ★

15 yaşındaki Adele’in emin olduğu iki şey vardır; o bir kızdır ve kızlar erkeklerle çıkar. Bir gün büyük meydanda Emma’nın mavi saçlarını fark ediverir ve işte o an hayatının değişeceğini anlar. Kendi ergenlik sorularıyla yapayalnız, bakışlarını kendine ve başkalarının bakışlarını kendine çevirir. Emma’yla yaşadığı aşkı bir kadın olarak, bir yetişkin olarak yaşamaktadır. Fakat Adele ne kendisiyle ne ailesiyle ne de bu absürt dünyayla barış yapmayı becerememektedir.

Kefaret (2007) | IMDb 7.8 ★

1935 yazının en sıcak günlerinden birinde, On üç yaşındaki Briony Tallis, yanlış zamanda yanlış yerde bulunarak görmemesi gereken bir şeyi aklına kazır: Ablası Cecilia ve hizmetçilerinin oğlu Robbie’nin gizli bir şekilde cilveleşmelerine tanık olmuştur. Çocuk aklı ile gördüklerini yanlış yorumlaması yıllarca sürecek büyük bir trajedinin yaşanmasına neden olacaktır. Bir daha hiç düzelmeyecek kadar trajik bir şekilde kaderleri birbirlerine bağlanan bu üç insan da, hak etmedikleri bir kefaretin farklı şekillerde kurbanı olacaklardır.

Aşk ve Gurur (2005) | IMDb 7.8 ★

Bayan Bennet’in (Brenda Biethyn) hayatta bir tek amacı vardır. Beş kızına uygun birer koca bulup evlendirmek. Kızlar da bu konuda anneleriyle hemfikir gibidir, evlenmemek için 100 sebep saymaya hazır olan Lizzie (Keira Knightley) hariç… Bir gün, yakındaki bir yazlık eve zengin bir bekar ve şehirli arkadaşlarının taşınacağı haberi gelince heyecan doruğa çıkar – en sonunda ufukta birçok hayırlı kısmet görünmüştür. Nitekim ilk günden en büyük abla Jane (Rosamunda Pike) ve Bay Charles Bingley (Sîmon Woods) arasında bir bağ oluşur, Lizzie ise onun yakışıklı fakat son derece züppe dostu Bay Darcy (Matthew MacFadyen) ile karşı karşıya kalır. Zaman ilerledikçe bu benzer tabiatlı iki insanın ilişkisi aşk ve gurur arasında bir çekişmeye dönüşür.

Not Defteri (2004) | IMDb 7.9 ★

1940’lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna’daki sahil kasabası Seabrook’a genç bir kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır. Noah kızı gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu anlar. Genç kız zengin bir aileden geldiği ve delikanlı da değirmende çalışan bir işçi olduğu halde geleceği hiç düşünmeden rüya gibi bir yaz geçirirler ve iyice aşık olurlar. II. Dünya Savaşı’nın kızıştığı bir dönemde hayat, aşıkları ayırıverir. Sevdiği kızı aklından hiç çıkarmamış olan Noah savaştan döner. Oysa Allie gönüllü olarak çalıştığı bir askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir…

Geceyarısından Önce (2013) | IMDb 7.9 ★

Yönetmen Richard Linklater
Oyuncular: Julie Delpy, Ethan Hawke, Seamus Davey-Fitzpatrick

Gün Doğmadan ve Gün Batmadan ile başlayan serinin üçüncü filmi.

Paris’teki ikinci buluşmanın ardından Jesse ve Celine bir kez daha vedalaşıp kendi yollarına devam eder. İlk buluşmanın ardından geçen uzun yılların ardından tekrar, bu kez Yunanistan’da karşılaştığımız ikili, bu süreçte bir yığın değişim yaşamış, çeşitli sürprizlerin yaşanacağı bir hayata doğru yelken açmıştır. Tüm sorunlara ve değişikliklere rağmen, değişmeyen tek şey ise birbirlerine duydukları naif aşktır. Yunanistan’da geçirdikleri bir tatil günü, geçmişlerini muhakeme edip ilişkilerini masaya yatırdıkları içten bir sohbete tanık olacaktır.

Saksı Olmanın Faydaları (2012) | IMDb 8.0 ★

Yönetmen Stephen Chbosky
Oyuncular: Logan Lerman, Emma Watson, Ezra Miller

Charlie, arkadaşları tarafından daima küçümsenen ve görmezden gelinen, kendi dünyasındaki kişisel sorunlarıyla boğuşmakta olan sorunlu bir gençtir. Gerek sınıf gerekse okul arkadaşlarının acımasızca alay ettiği Charlie, en yakın arkadaşının intihara teşebbüs etmesiyle iyice dibe batar. Aynı sene liseye başlar. Bu yeni okulda tanıştığı iki kardeş, Sam ve Patrick’in kendisini arkadaş olarak kabul etmeleri başlarda imkansız gibi görünse de kısa zaman içerisinde yakın arkadaş olurlar. İki kardeş, son derece çekingen bir genç olan Charlie’yi uyandırıp ona hayattan zevk almayı öğretmeye başlarlar. Charlie, her daim bir kenarda beklemekte olan çocukluk travmasıyla baş etmeye çalışacak; Sam ve Patrick aracılığıyla gerçek dünyayı tanımaya başlayacaktır.

Aşk (2013) | IMDb 8.0 ★

Yönetmen Spike Jonze
Oyuncular: Joaquin Phoenix, Amy Adams, Rooney Mara

Theodore Twombly hayatını, yakın gelecekte nadir bulunan bir şeye dönüşmüş olan el yazımı mektupları yazarak kazanmaktadır. Ve bu yıllarda insanların işlerini artık bilgisayar programları yerine getirmektedir. Theodore, karısından boşandıktan sonra bir apartman dairesinde tek başına yaşamaya başlar ve bir gün karşılaştığı bir teknoloji reklamıyla birlikte hayatı değişir. Kusursuz bir yapay zeka programı sunan yeni bir işletim sistemi, onu son derece çekici bir kadın olan Samantha ile tanıştırır. Sanal bir varlık olan ve sadece bir sesten ibaret olan Samantha, Theodore’u dünya ve hayat üzerine sorduğu sorularla birlikte bambaşka bir gerçeklikle tanıştırır. Ağır bir depresyonun içerisinde olan Theodore, yavaş yavaş hayatın keyifli yanlarını fark etmeye başlarken yapay zeka programıyla arasındaki ilişki de gitgide tuhaflaşır.

Gün Doğmadan Önce (1995) | IMDb 8.1 ★

Yönetmen Richard Linklater
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert

Sıradan bir Avrupa yolculuğu sırasında trende karşılaşıp tanışan iki farklı insan, Jesse ve Celine bu yolculuğa sıradışı bir şekilde sürdürürler. Viyana şehrindeyken trenden inmeye ve birlikte bir günlüğüne bu şehirde kalmaya karar veren ikili, Viyana sokaklarının sonsuzluğunda ilginç bir gün yaratma fırsatını yakalarlar. Bu süreçte birbirlerine karşı bir şeyler hissetseler de asla sözlere dökemezler. Çok emin oldukları tek şey ise bu gecenin birlikte geçirecekleri ilk ve son gece olacağıdır.

Film o kadar beğenildi ki, 9 yıl sonra bir devam filmi çekildi. Son olarak da üçüncü film 2013 yılında yayınlandı.

Gün Batmadan (2004) | IMDb 8.1 ★

Yönetmen Richard Linklater
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Vernon Dobtcheff

Gün Doğmadan filminin devam filmi. Dokuz yıl sonra Jesse ve Celine  yeniden bir araya gelirler. Yine sadece birkaç saatleri vardır. Ancak yine konuşacak çok fazla şeyleri vardır.

Boş Ev (2004) | IMDb 8.1 ★

Yönetmen Kim Ki-duk
Oyuncular: Lee Seung-yeon, Sung-hyuk Moon

Tae-suk, motorsikletine atlayıp yollara düşen ve karşılaştığı boş apartman dairelerinde kendine başka hayatlar yaratan yalnız bir adamdır. Tatil gibi çeşitli nedenlerden ötürü evlerinden bir süre ayrı kalan insanları takip eden Tae-suk, onların bıraktığı boş evlere girip bir süreliğine burada misafir olmaktadır, bunun karşılığında ise kendince çalışmayan ev aletlerini tamir ederek borcunu ödemektedir. Bu ziyaretlerinden biri sırasında evde yalnız olmadığını fark eder…

Hatırlanılacak Bir Anı / Nae Meorisokui Jiwoogae (2004) | IMDb 8.3 ★

Romantik Filmler

Yönetmen  John H. Lee
Oyuncular: Jung Woo-sung, Son Ye-Jin, Jong-hak Baek

Umutsuz bir aşkın peşine düşen ve sürekli yolları şaşıran bir kız, yine unutkanlık sonucu bir erkekle karşılaşır ve tesadüfler sonucu ona aşık olur. Biraz zorlamayla başlayıp, gerçek bir aşka dönüşen bu ilişki, zamanla gelişen umutsuz bir hastalığın kurbanı olacaktır. Ve aşkın tek besini anılar, yavaş yavaş silinir. anıların silinmesiyle korku başlar.

Sil Baştan / Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) | IMDb 8.3 ★

Romantik Film Sil Baştan

Clementine(Kate Winslet) sevgilisi Joel Barish’i (Jim Carrey), bir şekilde hafızasından sildirmiştir. Bundan dolayı kalbi kırılmış olan Joel da aynı şeyi yapmaya karar verir. Clementine’nin yavaş yavaş anılarından kaybolduğunu gören Joel, halen onu çok sevdiğini fark eder. Belki de yaptığı hatayı düzeltmek için artık çok geçtir.

Kazablanka (1942) | IMDb 8.5 ★

Romantik Film Önerileri » En Güzel Aşk Film Önerileri 2021

Kasablanka, hem unutulmaz bir aşk filmi klasiği olarak hem de Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman’ın unutulmaz oyunculukları ile kült olmuş bir yapımdır. 2. Dünya Savaşı sırasında Fas’ın Kazablanka kenti, Hitler’den kaçan Avrupalılarla rengarenk, çeşitli bir görünüm kazanmıştır. Rick Blaine karakteri, şehrin en popüler barını işletmektedir. Bir gün eski aşkı Ilsa, direniş lideri kocası Victor Laszlo ile birlikte gelir. Rick, Ilsa ve Victor’un şehirden kaçmalarını sağlayabilecek tek kişidir…

YENİ »
En İyi Gerilim Filmleri: Gerilim, Korku ve Gizem Dolu 50 Film
YENİ »
En İyi Bilim Kurgu Filmleri Listesi #30 Adet Bilim Kurgu Film Önerileri
YENİ »
Casus Filmleri: En İyi Ajan Filmleri, CIA ve KGB Filmleri

Yorum yapmak ister misiniz?