Sedat Peker Kimleri Suçladı? Sedat Peker Son Video Kısa Özet

Sedat Peker Kimleri Suçladı? Sedat Peker Kimlerden Bahsediyor? Pazar sabahlarının vazgeçilmezi haline gelen Sedat Peker Youtube video serisinde bu hafta neler oldu? Sedat Peker Son Video Kısa Özeti ile karşınızdayız. Sedat Peker son videoda neler anlatıyor? Gelin bir göz atalım:

Sedat Peker Son Video Kısa Özeti

10. video biraz gecikti. Biz öncelikle şimdiye kadar neler oldu kısaca bir göz atalım:

Bugün Fatih Altaylı’nın köşe yazısı bomba gibi düştü gündeme. Kendini arayan Sezgin Baran Korkmaz’ın şunları anlattığını yazmış:

“Veyis Ateş isimli gazeteci beni 7 Ocak günü aradı” diye başladı. Gerisi utanç vericiydi. Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar…”

Yani kısaca SBK, Peker’in iddialarını doğrulamış.

Sedat Peker’in Son Twitleri

Sedat Peker, Kuzu Holding’in Sea Pearl – Ataköy projesinden bahisle yeni bir twit serisi attı.

Erdoğan – Biden görüşmesi biter bitmez ise şu twit serisini attı:

Sedat Peker’in Pambıkören serisi de şurada:

 

Sedat Peker Kimleri Suçladı?

Sedat Peker’in şimdiye kadar suçladığı kişilere bir göz atalım:

Sadık Soylu

Sedat Peker, Süleyman Soylu’nun akrabası olduğu belirtilen Sadık Soylu için “Ankara’da müsteşar gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yerleşmiş, sanki bakanlığı Murat Kurum değil Sadık Soylu yönetiyor” dedi.

Erkam Yıldırım

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım’ın oğlu. Peker, Erkam Yıldırım’ın Venezuela’ya giderek iki ülke arasındaki uyuşturucu rotasını görüştüğünü öne sürdü. Peker, 2020’de Kolombiya’da 4,9 ton kokain yakalanmasının ardından Yıldırım’ın uyuşturucu için yeni bir rota aradığını iddia etti.

Halil Falyalı

Sedat Peker, Erkam Yıldırım’ın Kıbrıs’a gittiğinde Halil Falyalı’nın misafiri olduğunu ve Falyalı’nın “uyuşturucu para trafiğini yönettiğini” iddia etti.

Korkut Eken

Sedat Peker, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve emekli yarbay Korkut Eken’in, Kutlu Adalı’yı öldürtmek için kendisinden tetikçi talep ettiğini iddia etti.
Peker, bu talep üzerine kardeşi Atilla Peker’i Kıbrıs’a gönderdiğini, ancak sonradan Korkut Eken ile görüştüğünde “başka bir ekibin Adalı’yı öldürdüğünün söylendiğini” aktardı.

Hadi ve Süleyman Özışık kardeşler

Hadi Özışık İnternet Haber’in kurucusu. Süleyman Özışık ise Türkiye gazetesinde köşe yazıyordu.

Peker’in YouTube üzerinden videolar yayınlamaya başlamasının ardından Hadi Özışık’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Peker arasında arabuluculuk yaptığı iddia ediliyordu. Özışık bu iddialarla ilgili Cüneyt Özdemir’in programında “Aracılık yaptıysam namussuzum, şerefsizim, haysiyetsizim, alçağım” demişti.
Bunun üzerine Peker, Özışık ile görüşmesinin video kaydını yayınladı.

Feyzi İşbaşaran

Eski ANAP ve AKP Elazığ Milletvekili olan Feyzi İşbaşaran da Sedat Peker videolarına konu oldu. Bir AKP milletvekilinin nezarethaneye iki kişi göndererek İşbaşaran’ı darp etmeye çalıştığını fakat beceremediğini öne süren Sedat Peker, bunun üzerine “avukat kardeşim” diye bahsettiği bir uzak doğu dövüşçüsünü karakola göndererek İşbaşaran’ı darp ettiğini söyledi.

Hakan Çalışkan

Sedat Peker, intihar eden Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan’ın ölümünden Süleyman Soylu’nun sorumlu olduğunu öne sürdü.
Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan, 31 Temmuz 2017’de makamında ölü bulunmuştu. Olayın, Soylu’nun oğlunun arkadaşının gözaltına alınması sonrası yaşanan bir dizi olayla ilişkili olduğu iddia edilmişti.

Reşat Hacıfazlıoğlu

Sedat Peker’in video görüşmesini yayınladığı bir diğer isim Reşat Hacıfazlıoğlu’ydu.  Peker, Hacıfazlıoğlu ile telefon görüşmesini yayınladı.
Görüşmede Peker, Soylu’nun kendisi hakkında “pislik” demesine sitem edince Hacıfazlıoğlu’nun “Ya ben de bugün şaşırdım valla, ne bileyim ben anlamadım ki, burada çok sıkıştırdılar onu” dediği duyuluyor.

Hacıfazlıoğlu Soylu ile konuşacağını söylüyor, Peker’in Soylu hakkında “Abi bu adamın gençliğinden beri emeğimiz var da abi onda, bize nasıl böyle…” sözleri üzerine “Biliyorum abi işte. Sen bu Ağar’a karşı zaten şey yaptın, biz 6 ay nöbet tuttuk o ilde ya. Böyle bir şeyi nasıl yaptı ben de hayret ettim ya” dediği duyuluyor.
Hacıfazlıoğlu ayrıca Soylu’nun tüm akrabalarının Peker’i haklı gördüğünü iddia ediyor, “Ben onun gerekli cevabını vereceğim ona” diyor.

Hasan Berk Işık

Süleyman Soylu’nun yeğeni. Berk Işık’ın adı ilk olarak kripto para borsası Thodex’teki paraların bir kısmını çalıp yurt dışına kaçtığı gerekçesiyle aranan Fatih Özer’in, Süleyman Soylu ile çektirdiği fotoğrafta yer alan üçüncü kişi olması nedeniyle gündeme gelmişti. Peker, Berk’in şarkıcı olması için aracı olduğunu öne sürdü, “Ablanın kocası Abdullah Beyi benim yanıma yollamadın mı? Oğlu şarkıcı olacak diye Polat Yağcı ile enişteni tanıştırdım. Tüm kanallarda yayınlattım. O zaman iyiydim” dedi.

Ali Faik Hacıoğlu

Peker’in yayımladığı bir videoda “1,6 milyon TL’lik arabaya biniyor, Trabzon’da 5 milyon TL’ye ev yaptırıyor” dediği Hacıoğlu, İçişleri Bakanı Soylu’nun danışmanı.
Bu videonun ardından bir açıklama yapan Hacıoğlu, aracı “hemen hemen 1 yıl önce yarısını borçlanarak 877 bin TL’ye aldığını”, bir süre önce de borçlarını ödemek için satışa çıkardığını söyledi.
Hacıoğlu evin maliyetinin ise bahsedilen rakamın 6’da biri olduğunu ve ailesiyle birlikte yaptıklarını belirtti.

Mübariz Mansimov

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu Azerbaycanlı bir işadamı.
Sedat Peker eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı, Gülen Yapılanması’yla ilişkili olduğu suçlamasıyla ceza alıp tahliye edilen, Palmali Holding’in sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’na kumpas kurmakla ve Mansimov’a ait Yalıkavak Marina’yı ele geçirmekle suçladı.

Tolga Ağar

Mehmet Ağar’ın oğlu, AKP Elazığ Milletvekili.
Sedat Peker videolarında Tolga Ağar’ın Nusret Gökçe’yi kurşunlattığını, Yeldana Kaharman’a cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etti.

 

Yorum yapmak ister misiniz?