Signal Uygulaması Nedir? Signal Whatsapp Arası Farklar

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, WhatsApp yerine Signal sohbet uygulamasını önerdi.

Signal Uygulaması Nedir?

Açık kaynak kodlu bir mesajlaşma uygulaması, Whatsapp ile birebir aynı bile diyebiliriz. Signal Vakfı ve Signal Messenger LLC tarafından geliştirmektedir. İnternet üzerinden dosyaları, sesli mesajları, görselleri ve videoları içerebilen kişiler arası veya grup mesajları göndermek için kullanılır.

Signal, tanımlayıcı olarak standart cep telefon numaralarını kullanır ve diğer Signal kullanıcılarıyla tüm iletişimleri güvence altına almak için uçtan uca şifreleme yapar. Uygulama, kullanıcı kişilerinin kimliğini ve veri kanalının bütünlüğünü bağımsız olarak doğrulayabilecekleri mekanizmalar içerir

Milyonlarca insan, Signal’i anlık iletişim için dünyanın her tarafından ücretsiz olarak kullanıyor. Yüksek netliğe sahip iletiler gönderin ve alın, sesli ve görüntülü aramalarda yer alın, bağlı kalmanıza yardımcı olacak genişleyen yeni özellikleri keşfedin. Signal’in gelişmiş gizlilik koruma teknolojisi her zaman açıktır, böylelikle önem verdiğiniz anıları sizin için önemli olan insanlarla paylaşmaya odaklanabilirsiniz.

Signal Nasıl Bir Uygulama?

İstediğinizi söyleyin

Yazılı, sesli iletiler, fotoğraflar, videolar, GIFler ve dosyaları ücretsiz olarak paylaşın. SMS ve MMS ücretlendirmesine tabii olmamanız için Signal telefonunuzun veri bağlantısını kullanır.

Özgür Konuşun

Uzun mesafe ücretlerine tabi olmadan, şehrin öbür ucundaki veya okyanuslar ötesinde yaşayan insanlara yüksek kaliteli ses ve görüntülü aramalar yapın.

Gizliliğiniz Kalıcı Olsun

Şifreli çıkartmalar ile konuşmalarınıza yeni bir ifade katmanı ekleyin. Aynı zamanda kendi çıkartma paketlerinizi oluşturup paylaşabilirsiniz.

Grup Haline Gelin

Grup sohbetleri aileniz, arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla bağlı kalmanızı kolaylaştırır.

Signal ve Whatsapp arasındaki farklar neler?

Signal’de tüm sesli ve görüntülü aramalarınız, dosya paylaşımlarınız, kısacası uygulama içinde gerçeklesen her şey üst düzey güvenlik protokolleriyle uçtan uca şifreleniyor. Yani, biri sizin elinizden telefonunuzu zorla almadığı sürece, hiç kimse araya girip konuşmalarınızı hackleyemez. Ses aramasındaki ağır şifrelemeden dolayı arama bir kaç saniye geç başlasa da ses kalitesi çok yüksek ve Whatsapp’taki kesilmeler yaşanmıyor.

YENİ »
Android Uygulamalar Kapanma Sorunu Kesin Çözüm

Whatsapp kişi listenizi şifrelemiyor dolayısıyla listeniz ve kimlerle hangi saatte görüştüğünüzün kayıtları, sunucularına kaydediliyor. Signal’de ise her şey şifreleniyor!

Whatsapp’ta mesajlarınız telefonunuzda durduğu sürece şifreli korunuyor ancak herkesin zorunlu olarak tüm konuşma geçmişinin yedeğini (back-up) alıyorlar. Bu yedeklemeler maalesef şifrelenmiyor ve bir şekilde bulut hesabınıza erişenlere karşı, sizi savunmasız bırakıyor. Facebook’un bu verileri okuyarak şirketlere sattığı da söylentiler arasında!

Signal’de ise telefonunuzun bile yedeğini alsanız, hiç bir şekilde konuşmalarınız buna dahil olmuyor. Dolayısıyla hackerler size ulaşamıyor. Kurumsal kullanıcıların güvenlik protokolleri açısında da bu son derece önemli bir özellik! Hatta katı güvenlik protokolleriyle bilinen Amerikan Senatosu dahi, çalışanların Signal kullanmalarına izin verdi.

Signal Nereden İndirilir?

Signal resmi olarak Google Play mağazası, Apple’ın App Store’u ve resmi web sitesi aracılığıyla dağıtılır.

Google Play: Signal

App Store: Signal

Web sitesi: Signal

Telegram Whatsapp Arasındaki Farklar: Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Gürcistan gezilecek şehirler neler? Acaba Batum’da denize giriliyor mu? Peki Karadağ’da ev fiyatları ne kadar? Ankara çıkışlı günübirlik turlar hangileri? Adrasan tekne turu nerelere gidiyor? Siz de keyifli geziler yapmak isterseniz Muğla tatil yerleri ve Ankara kahvaltı mekanları sizi bekliyor.

Yorum yapmak ister misiniz?