Solgun Mavi Gözler oyuncuları Netflix | The Pale Blue Eye oyuncu kadrosu ve karakterleri

Solgun Mavi Gözler oyuncuları Netflix listesi şimdiden merak ediliyor. Christian Bale hayranlarının merakla beklediği Solgun Mavi Gözler The Pale Blue Eye oyuncu kadrosu ve karakterleri, The Pale Blue Eye oyuncuları, The Pale Blue Eye konusu, Netflix The Pale Blue Eye çıkış tarihi şimdiden çok aranıyor. Film hakkında merak edilenler için keyifli bir yazı hazırladık:

Solgun Mavi Gözler oyuncuları Netflix | The Pale Blue Eye oyuncuları kimler?

Solgun Mavi Gözler oyuncuları Netflix | The Pale Blue Eye oyuncuları kimler?
Solgun Mavi Gözler oyuncuları Netflix | The Pale Blue Eye oyuncuları kimler?

Aralık Netflix takvimi bittikten sonra 2023’ün ilk günlerinde yayınlanacak en çok merak edilen filmlerden olan Solgun Mavi Gözler (The Pale Blue Eye) hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Louis Bayard’ın 2003 tarihli romanından uyarlanan yeni bir gotik korku filmi. Scott Cooper’ın yönettiği filmin başrolünde Christian Bale, soğukkanlı bir cinayet gizemini çözmesi gereken Dedektif Augustus Landor’u canlandırıyor.

Solgun Mavi Gözler oyuncuları | The Pale Blue Eye oyuncuları Netflix

Solgun Mavi Gözler oyuncuları arasında başrolde Christian Bale oynuyor. Harry Melling de Edgar Allan Poe rolünde ona eşlik ediyor. Film ayrıca Gillian Anderson, Lucy Boynton, Charlotte Gainsbourg, Toby Jones, Harry Lawtey, Simon McBurney, Hadley Robinson, Timothy Spall ve Robert Duvall gibi harika bir oyuncu kadrosuna sahip.

Solgun Mavi Gözler oyuncu kadrosu | The Pale Blue Eye karakterleri

Christian Bale /Augustus Landor

Solgun Mavi Gözler oyuncu kadrosu | The Pale Blue Eye karakterleri
Solgun Mavi Gözler oyuncu kadrosu | The Pale Blue Eye karakterleri

İngiliz yıldız Christian Bale, West Point’teki tüyler ürpertici ölümleri araştıran deneyimli bir New York dedektifi olan Augustus Landor rolünde başı çekiyor.

Steven Spielberg’in 1987 yapımı Empire Of The Sun filminde çocuk yıldız olarak adını duyuran Christian Bale, daha sonra American Psycho’da rol aldı ve The Dark Knight ve The Dark Night Rises’da Batman’i canlandırdı.

Harry Melling /  Edgar Allan Poe

Solgun Mavi Gözler oyuncuları Edgar kimdir
Solgun Mavi Gözler oyuncuları Edgar kimdir

Harry Melling, ünlü bir yazar olmadan önce Augustus’a West Point’teki araştırmalarında yardımcı olan genç Edgar Allan Poe rolünü oynuyor. Hemen Poe kimdir, ondan bahsedelim: Efsanevi Amerikan korku yazarı Edgar Allan Poe, şiir ve kısa öyküler, özellikle de gizem ve ürkütücü öyküler yazdı. 1809’da Boston’da doğdu, Soluk Mavi Göz’ü Harry Melling’in yönetip oynadığı zaman 21 yaşında olacaktı. Les Meurtres de la rue Morgue(yeni bir sekmede açılır) (1841) adlı öyküsü, modern polisiye romanın kökenini oluştururken, 1845’te yazılan Kuzgun, Amerikan edebiyatının en ünlü şiirlerinden biri olmaya devam ediyor. Edgar Allan Poe, Baltimore sokaklarında 1949’da gizemli koşullar altında öldü.

YENİ »
Yargı Dizisi Ceylin Kimdir? Avukat Ceylin Kim? Pınar Deniz

Harry Melling daha önce The Queen’s Gambit, The Devil All the Time, The Old Guard ve The Ballad of Buster Scruggs gibi diğer Netflix dizilerinde rol almıştı.

Gillian Anderson / Julia Marquis

Solgun Mavi Gözler oyuncuları | The Pale Blue Eye oyuncuları Netflix Doktor ve eşi
Solgun Mavi Gözler oyuncuları | The Pale Blue Eye oyuncuları Netflix Doktor ve eşi

The First Lady, The Crown, X Files, The Fall gibi yapımlardan tanıdığımız Gillian Anderson, sosyetik Julia Marquis karakterine hayat veriyor.

Toby Jones / Doktor Daniel Marquis

Julia’nın doktor kocası Daniel rolünde Toby Jones karşımıza çıkıyor.

Fred Hechinger

Lucy Boynton / Lea Marquis

Güzel oyuncu Miss Potter (2006), Copperhead (2013), Şarkı Sokağı (2016), Doğu Ekspresinde Cinayet (2017) ve Bohemian Rhapsody (2018) gibi yapımlardan tanınıyor.

Robert Duvall / Jean Pepe

Baba, Kıyamet ve The Apostle gibi filmlerin usta oyuncusu Robert Duvall da dizide Jean rolünü canlandırıyor.

Timothy Spall / Müfettiş Thayer

Harry Potter filmlerinde melez büyücü Peter Pettigrew rolüyle tanıdığımız Timothy Spall, gizemli bir müfettiş rolünü canlandırıyor.

Charlotte Gainsbourg / Patsy

Güzel oyuncu Deccal, Melankoli gibi filmlerden tanınıyor.

Charlie Tahan / Loughborough

Simon McBurney / Yüzbaşı Hitchcock

Harry Lawtey / Artemus Marquis

Harry Lawtey, en çok Industry’deki Robert Spearing rolü ile biliniyor.

Gideon Glick / Horatio Cochrane

Hadley Robinson / Mattie

Joey Brooks /Stoddard

Brennan Keel Cook /  Huntoon

Steven Maier / Fry

Matt Helm / Llewllyn Lee

Solgun Mavi Gözler konusu ne | The Pale Blue Eye konusu ve hikayesi Netflix

Öncelikle Solgun Mavi Gözler gerçek bir hikaye mi diye merak ediliyor. Hayır, film bir romandan uyarlandı.

West Point’te bir kış sabahının erken saatlerinde bir askeri öğrenci ölü bulunur. Ancak ceset morga vardıktan sonra, genç adamın kalbinin ustalıkla çıkarıldığı ortaya çıkınca trajedi vahşi bir hal alır. Acemi askeri akademide onarılamaz bir hasar oluşmasından korkan liderleri, cinayeti çözmek için yerel dedektif Augustus Landor’a başvurur.  West Point askeri öğrencisinin cinayetini araştırmak için dünyadan bıkmış bir dedektif tutulur. Harbiyelilerin sessizlik kuralıyla bloke edilmiş davayı çözmeye yardım etmesi için kendilerinden birini görevlendirir. bu kişi yıllar sonra dünyanın Edgar Allan Poe olarak tanıyacağı genç bir adamdır. Edgar ile dedektifimiz Christian Bale zorlu bir davayı çözmeye çalışacaklar.

YENİ »
Pazartesi Hangi Diziler Var 15 Mayıs 2023 Pazartesi TV Yayın Akışı Bugünkü Diziler Neler? Bugün Hangi diziler var?

Solgun Mavi Gözler fragman Netflix

Solgun Mavi Gözler çıkış tarihi

Filmin 23 Aralık’ta seçkin sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor ve daha sonra 6 Ocak 2023’te Netflix tarafından izlenebilecek.

Yorum yapmak ister misiniz?