Teşkilat Oyuncuları Zehra » Teşkilat Dizisi Zehra Kimdir?

Teşkilat Oyuncuları Zehra kimdir? Teşkilat Dizisi Zehra Karakteri Deniz Baysal Yurtçu kimdir, hangi dizilerde oynadı, kaç yaşında, evli mi? Teşkilat Zehra Balaban karakterine ve Deniz Baysal Yurtçu’nun oynadığı dizilere bir bakalım.

Teşkilat Oyuncuları Zehra

Teşkilat Dizisi Oyuncuları

Teşkilat oyuncularından Zehra Balaban karakterine göz atalım. Dizinin ilk bölümünde operasyonu yöneten ve Mete başkana bilgi veren kişi olarak gördüğümüz Zehra, Mete beyin kurduğu ekibe ölmek pahasına katıldı.

Ekipte mantığın temsilcisi olan Zehra, zekâsı ve sakinliğiyle tanınır. En şiddetli krizlerde bile sakin kalabilen Zehra, gerçekçi ve rasyonel kararlar alan bir istihbaratçıdır.

Zehra’nın eşinden ayrıldığını ve bir kızı olduğunu biliyoruz. Kızı annesini fazla göremediği için çok üzülüyor. Zehra’nın uçağı Karadeniz’e düştükten ve ölüm haberi yayıldıktan sonra, artık kızından uzak bir hayat sürmek Zehra için çok zor olacak.

Teşkilat Oyuncuları Zehra Kimdir? Deniz Baysal Yurtçu

Deniz Baysal Yurtçu 5 Nisan 1991’de İzmir’de doğdu. İlköğrenimini Karşıyaka İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 10 yıl boyunca Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nda görev aldı.

İlk olarak “Derin Sular”, “Bitmeyen Şarkı”, “Babalar ve Evlatlar” gibi bazı dizilerde roller aldı. “Aşk, Ekmek, Hayaller” adlı dizide canlandırdığı Karaca Yılmaz rolü ile tanınmaya başladı. 2014 yaz ayında başlayan “Kaçak Gelinler” adlı dizide canlandırdığı Kainat Gencer karakteri ile geniş bir hayran kitlesi kazandı. Show TV’de başlayan “Beyaz Yalan” adlı dizide birbirine sadece yüz olarak benzeyen, karakterleri ve yaşamları tamamen farklı Alara Korel ve Melek Yılmaz adlı iki genç kızı canlandırmıştır.

2016 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Rüzgarın Kalbi dizisinde başrol oynamıştı. Dizideki rol arkadaşı Yeşil Deniz dizisinin Radyocu İsmail karakteri ‎Burak Serdar Şanal idi. Onu Pilot (Süleyman) rolünde görmüştük Kimse Bilmez dizisinde.

2017-2018 yılları arasında Yapımı Avşar Yapım olan “Fazilet Hanım ve Kızları” dizisinde başrol karakteri olan Hazan Çamkıran’ı canlandırdı. Son olarak Söz dizisinde başrol Savcı Derya Duman karakterini oynadı.

Deniz Baysal Yurtçu Oynadığı Diziler

2021 – Teşkilat

2020 – Hizmetçiler (Ela) (TV Dizisi)

2019 – 7. Koğuştaki Mucize (Mine) (Sinema Filmi)

2018-2019 – Söz (Derya) (TV Dizisi)

2017-2018 – Fazilet Hanım ve Kızları (Hazan) (TV Dizisi)

2016-2017 – Rüzgarın Kalbi (Zeynep) (TV Dizisi)

2016 – Sol Şerit (Sinema Filmi)

2016 – Sevda Kuşun Kanadında (Tümay) (TV Dizisi)

2015 – Beyaz Yalan (Alara/Melek) (TV Dizisi)

2015 – Can Bedenden Çıkmayınca (Eylem) (TV Dizisi)

2014 – Kaçak Gelinler (Kainat) (TV Dizisi)

2012 – Kayıp Şehir (Şehnaz) (TV Dizis)

2012 – Babalar ve Evlatlar (TV Dizisi)

2013 – Aşk, Ekmek ve Hayaller (Karaca) (TV Dizisi)

2011 – Derin Sular (Nisan) (TV Dizisi)

2011 – Bitmeyen Şarkı (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

 

Yorum yapmak ister misiniz?