Tuba Büyüküstün Engin Akyürek #SancarMavi Sefirin Kızı Dizisi

Tuba Büyüküstün Sefirin Kızı Dizisine Katıldı. Kara Para Aşk’taki rol arkadaşı Engin Akyürek ile Sefirin Kızı’nda yeniden birlikte rol alacak.

Son bölümde Sancar’ın kulübesinde gördüğümüz güzel yabancı ile hikaye nasıl devam edecek?

Tuba Büyüküstün’ün İnstagram Mesajı

Hem tanıdık ,hem yepyeni bir yolculuk başlıyor. Çok sevgili eski partnerim Engin , canım senaristim , dostum Eylem, bu sektördeki ilk yıllarımda tanıştığım sevgili Emre, daha önce pek çok projeme ev sahipliği yapmış Star Tv ile tekrar çalışacak olmanın keyfiyle, yepyen bir karakterle sizinle buluşacak olmanın heyecanını birlikte yaşıyorum.. Hepimiz için açık havada derin bir nefes almak gibi bir deneyim olması dileğiyle.. Hoşbuldum.. 🖤
Yakında görüşmek üzere.. 🙂

Bkz: Tuba Büyüküstün 

Eylem Canpolat’ın cevabı:

Kalbimiz yine Ege’de kalacak.. Tuba Büyüküstün bizimle…

Ne iyi ettin. Hoş geldin. Güneş açtırdın

Star Tv’den Tuba Büyüküstün’e Hoşgeldin Mesajı

Tuba Büyüküstün Biyografisi

Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Anne tarafından Kırım göçmeni, baba tarafından ise Girit göçmeni kökenlidir. İstanbul Özel Doğuş Okulları’ndan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken reklam filmlerinde rol aldı. Üniversiteyi bitirdikten sonra yönetmen Tomris Giritlioğlu sayesinde oyunculuğa başladı.

YENİ »
Masumlar Apartmanı Safiyenin Sevgilisi Naci Hoca Kim? Tansel Öngel

28 Temmuz 2011 tarihinde Onur Saylak ile evlendi. 19 Ocak 2012 tarihinde ikiz kızlarını dünyaya getirdi. Kızlarına Toprak ve Maya isimlerini verdi. Evlilikler 5 Haziran 2017’de sona erdi

Tuba Büyüküstün Oynadığı Diziler  ve Filmler

Televizyon ekranlarına 2003 yılında  Kanal D’de yayınlanan Sultan Makamı adlı dizinin son 4 bölümünde oynayarak merhaba dedi.

2004 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Çemberimde Gül Oya adlı dizide Zarife karakterini canlandırarak adından söz ettirdi. Yine aynı yıl Cemal Şan’ın yönettiği Gülizar adlı televizyon filminde Gülizar karakterini canlandırdı.

Tuba Büyüküstün, Gülizar rolüyle Sırbistan-Karadağ Uluslararası TV Festival Bar’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

2005 yılında Aydın Bulut’un yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Ihlamurlar Altında adlı dizide Bülent İnal ve Sinan Tuzcu ile başrolü paylaşarak, büyük bir çıkış yaptı. Aynı yıl Babam ve Oğlum adlı sinema filminde Aysun karakterini canlandırarak bir kez daha Çağan Irmak’la çalıştı ve sinemaya adım attı. 2006 yılında Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği Sınav adlı sinema filminde oynayan Büyüküstün, bu filmde ünlü oyuncu Jean-Claude Van Damme ile çalışma fırsatı yakaladı.

2007 yılında Antakya’da çekilen, Cevdet Mercan’ın yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Asi adlı dizide Murat Yıldırım ve Çetin Tekindor’la başrolü paylaştı.  Başrolünü oynadığı Asi dizisi 67 ülkedeki izlenme oranlarıyla, 51. Monte-Carlo Televizyon Festivali’nde En İyi Pembe Dizi kategorisinde aday gösterildi.

2010 yılında Yusuf Kurçenli’nin yönettiği Yüreğine Sor filmiyle sinemada ilk başrolünü oynadı. Daha sonra atv’de yayınlanan Gönülçelen adlı dizide, Cansel Elçin’le birlikte başrolü paylaştı. 2013 yılının ilk günlerinde, Star TV’de yayınlanmaya başlayan 20 Dakika adlı dizide İlker Aksum ile birlikte başrolü paylaşarak, 1,5 yıl ara verdiği ekranlara geri döndü.

YENİ »
Televizyonda Bugün Ne Var 16 Ocak 2023 Pazartesi TV Yayın Akışı Pazartesi dizileri Bugün Hangi diziler var?

Tuba Büyüküstün 20 Dakika dizisindeki rolüyle 42. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu kategorisine aday gösterilerek, Emmy’e aday olabilen ilk Türk oyuncu unvanını aldı.

2014 yılında UNICEF Türkiye’nin iyi niyet elçisi seçilen Büyüküstün, yine 2014 yılının Mart ayında başlayan ve atv’de yayınlanan Kara Para Aşk dizisinde Engin Akyürek ile birlikte başrolü paylaştı. Kara Para Aşk dizisindeki rolüyle İhracatın Yıldızları ödülünü alırken, yine bu rolü ve yardımseverliği nedeniyle 14. Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu seçildi. 2015 yılının son aylarında sinemaya ağırlık vererek, biri kısa film olmak üzere Orman, Rüzgarın Hatıraları ve Dar Elbise filmlerinde rol aldı. 2016 yılında ise Halit Ergenç, Mehmet Günsür, Nejat İşler gibi önemli oyuncularla birlikte ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in İstanbul Kırmızısı filminde oynayan Büyüküstün, Kasım ayında başlayan ve Star TV’de yayınlanmış Cesur ve Güzel dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte başrolü paylaşmıştır.

Yorum yapmak ister misiniz?