Tulsa King oyuncuları kimler? Tulsa King oyuncu kadrosu

Tulsa King oyuncuları kimler? Tulsa King oyuncu kadrosu ile karşınızdayız. Sylvester Stallone ilk defa biz dizi ile karşımızda. Yellowstone evreninin 1883, 1923 ve 6666 gibi spinoff dizileri de çekilmişti. Acaba Yellowstone dizisinin bir parçası mı diye çok merak edilen Tulsa King oyuncuları listesinde bakalım hangi oyuncular varmış:

Tulsa King oyuncuları kimler? Tulsa King oyuncu kadrosu

Televizyon dünyasında Paramount+ ekranlarında 13 Kasım’da başlayan yeni dizi Tulsa King oyuncuları çok merak ediliyor. Yedigunluk.com Suç dizisi sevenler için güzel bir diziye benzeyen Tulsa King oyuncu kadrosu şöyle:

 • Sylvester Stallone / Dwight “The General” Manfredi
 • Max Casella / Armand Truisi
 • Domenick Lombardozzi / Don Charles “Chickie” Invernizzi
 • Vincent Piazza / Vince Antonacci
 • Jay Will / Tyson
 • A.C. Peterson / Pete “The Rock” Invernizzi
 • Andrea Savage / Stacy Beale
 • Martin Starr / Bohdi
 • Garrett Hedlund / Mitch Keller
 • Dana Delany / Margaret
 • Annabella Sciorra / Joanne

Tulsa King’in kadrosu, suç draması türüne yabancı olmayan birkaç oyuncudan oluşuyor ve Sylvester Stallone şovun açık seçik başlığı olmasına rağmen, etkileyici bir ekran gazileri grubu da ona katılıyor. Yellowstone’un yaratıcısı Taylor Sheridan’dan Tulsa King, yakın zamanda hapisten çıkan ve Mafya tarafından Oklahoma, Tulsa’da yeni bölgeler kurmakla görevlendirilen New York Mafya patronu Dwight “The General” Manfredi di Stallone’a odaklanıyor. Tulsa şehrinde kaldırıma itilen Dwight, yasaklandığını biliyor ama aynı zamanda mafyaya hala en çok kazanan olduğunu kanıtlamaya kararlı. Tulsa King’in Dwight Manfredi’si aslında Sylvester Stallone’un bir televizyon dizisindeki ilk rolü.

YENİ »
En İyi Suç Filmleri: Gerilim ve Polisiye İçeren Suç Filmleri

Sylvester Stallone / General Dwight Manfredi

Dwight rolünde Tulsa King Sylvester Stallone, General Manfredi’nin başkanı New York mafya patronu Dwight Manfredi, patronu Pete Invernizzi’nin suçunu üstlendikten sonra 25 yıllık hapis cezasından serbest bırakıldı. Minnettarlık yerine, mafya Dwight’ın sadakatini yeni bir zemin talep etmesi için onu Tulsa’ya sürgün ederek “ödüllendirir”. Dwight, Tulsa’nın mafyanın söylediği kadar kolay bir hedef olmadığını çabucak keşfeder. Ancak, Dwight’ın mafya babası olarak geçirdiği yıllar, onu Oklahoma’daki tartışmasız en tehlikeli şey yapıyor.

Tulsa King’in yıldızı Dwight Manfredi, aktör, yazar, yapımcı, yönetmen ve 1980’lerin efsanevi aksiyon filmi yıldızı Sylvester Stallone tarafından canlandırılıyor.

Domenick Lombardozzi / Don Carlo “Chickie” Invernizzi

Dwight hapse mahkum edildiğinde Chickie sadece küçük bir kızdı. Bir yetişkin olarak, Chickie şimdi Invernizzi suç ailesinin alt patronu ve fiili başkanı olarak hizmet ediyor. Uzun süredir suç ve aksiyon dramaları izleyenler, Domenick Lombardozzi’yi Magnum PI, Boardwalk Empire ve The Wire’daki rolleriyle tanıyabilir. AC Peterson / Pete “The Rock” Invernizzi Pete “The Rock” Invernizzi’nin hapse girmemesinin tek nedeni, Dwight’ın ikisinin de sorumlu olduğu bir cinayetin sorumluluğunu üstlenmesiydi. Dwight’ı Tulsa’ya atamaya ve New York’tan ayrılmasına karar veren, oğlu ve patronu Chickie ile birlikte Pete’di.

Deneyimli bir aktör ve televizyon yapımcısı olan AC Peterson, Superman & Lois, Rising Sun ve Olympus’ta da yer alıyor.

Andrea Savage / Stacy Beale

Stacy, Tulsa’ya ilk geldiğinde Dwight ile tanışır. Stacy aynı zamanda ATF için federal bir kolluk görevlisidir ve Dwight’ın gerçek kimliğini öğrendiğinde hayatının sürprizini yaşar. Komedyen ve aktör Andrea Savage, Adam McKay’in Step Brothers, Veep and I’m Sorry filmlerinde de yer alıyor. Jay Will / Tyson Dwight, New York’tan Tulsa havaalanına geldiğinde, edindiği ilk arkadaş, ona çevreyi gösteren bir taksi şoförü olan Tyson’dır. Dwight, Tyson’ı çabucak kişisel şoförü olarak işe alır ve onu bir gangster olarak görme eğilimine rağmen adama fahiş bir maaş öder.

Tyson’ı The Marvelous Mrs. Maisel’den Jay Will ve Tulsa King’in film ve televizyon gazileri kadrosunda nispeten yeni olan Evil canlandırıyor.

Martin Starr / Bodhi

Dwight’ın kendisini Kral Tulsa olarak kurma yolundaki ilk adımı, Bodhi’nin sahibi olduğu ve işlettiği yerel marihuana dispanserini devralmaktır. Dwight ve Bodhi, dizi boyunca karmaşık bir ilişki geliştirir. Komedyen, yapımcı ve aktör Martin Starr, en çok HBO’nun Party Down, Life in Pieces ve Silicon Valley’deki rolleriyle tanınıyor. Garrett Hedlund / Mitch Keller Yerel barda barmen olarak çalışan Mitch, Dwight’ın Tulsa’da tanıştığı ilk insanlardan biridir. Pistte eski bir profesyonel boğa binicisi olan Mitch, her ikisi de yıllarca hapis yattığı için Dwight ile bir bağ paylaşıyor. Oyuncu, yapımcı ve müzisyen Garret Hedlund ayrıca TRON: Legacy, Mosaic ve The United States vs. Billie Tatili.

YENİ »
Netflix Kasım Takvimi 2022 Netflix Kasım Ayı Programı

Yorum yapmak ister misiniz?