Twitterdan Para Kazanma: Ücretli Tweet – Süper Takip Özelliği Geliyor

Twitterdan Para Kazanma: Ücretli Tweet – Süper Takip Özelliği Geliyor

Twitter bugün iki yenilik duyurdu. birisi süper takip özelliği, diğer ise gruplar. Facebook grupları gibi gruplar yakında Twitter’da karşımıza çıkacak. Bu yazımızda ise önceliğimiz Süper Takip (Ücretli Takip) özelliği.

Twitterdan Para Kazanma

Kulağa hoş geliyor, değil mi? Tweet atarak para kazanmak keyifli olabilir.  Öncelikle yeni gelen sistem neye, benziyor, piyasadaki örnekleri neler kısaca göz atalım:

Ücretli Tweet – Süper Takip Özelliği

Bugün bir Analist etkinliğinde Twitter, bir süredir üzerinde çalıştığı ücretli abonelik hizmetinin en azından bir kısmını açıkladı. Adı “Süper Takip” ve kullanıcıların özel içerik, fırsatlar ve ayda 4,99 ABD doları karşılığında içerik oluşturuculara topluluk erişimi almasına olanak tanıyacak.

Süper Takipler (Super Follows) adı verilen ödeme özelliği, Twitter kullanıcılarının takipçileri ücretlendirmesine ve onlara ekstra içeriğe erişim sağlamasına olanak tanıyacak. Bu özellikler arasında bonus tweet’ler, bir topluluk grubuna erişim, haber bültenine abonelik veya desteğinizi gösteren bir rozet olabilecek. Twitter, bir kullanıcının bazı avantajlar elde etmek için ayda 4,99 ABD doları ücret aldığı bir örnek de gösterdi. Şirket bunu, içerik oluşturucuların ve yayıncıların doğrudan hayranlarından ödeme almalarına olanak tanımanın bir yolu olarak görüyor.

Örnek veremek gerekirse Patreon yazarların para kazanması konusunda son derece başarılı oldu. Peşinden Facebook, YouTube ve hatta GitHub gibi diğer platformların tümü doğrudan içerik oluşturucu ödeme özelliklerini başlattı.  Youtube’nin katıl butonu buna bir örnek.

Bu özellik ne zaman gelecek?

YENİ »
Xiaomi Mi 11: Xiaomi’nin En Yeni Amiral Gemisi

Yorum yapmak ister misiniz?