Vampir Dizileri: 15 gelmiş geçmiş en iyi vampir dizisi

Vampir Dizileri: 15 gelmiş geçmiş en iyi vampir dizisi hangisi? En iyi vampir dizileri listesi ile karşınızdayız. Netflix vampir dizileri, Kore vampir dizileri, Vampir kurt adam dizileri, vampir okul dizileri, vampirli diziler arayanlar için birbirinden güzel dizileri listelemek istedik.

En İyi Vampir Dizileri

Acaba en iyi vampir dizileri listesi hangi dizilerden oluşuyor? Sizler için gelmiş geçmiş en çok sevilen 15 vampir dizisi listesi hazırladık. Vampirli diziler arayanlar için listemiz hem yeni, hem de eski vampir dizileri içeriyor.

Son iki ay içinde 4 tane yabancı vampir dizisi yayına başladı. Vampire Academy, Interview With the Vampire, Let the Right One In ve Reginald the Vampire dizileri vampir dizileri sevenler için ekranlara geliyor. Tabi bizim listemizde yenilerden daha çok beğenilen eski vampir dizilerini göreceksiniz.

Haydi listemize başlayalım:

15 Moonlight (CBS, 2007–2008)

Alex O’Loughlin, Mick St. John adlı ölümsüz bir özel dedektif olarak karşımıza çıkıyor. Bu diziden sonraki dizisi Hawaii Five-0 ile büyük başarı yakalayan aktörü burada izlemek de oldukça keyifli.

Dizide elli yılı aşkın süredir vampir olan özel dedektif Mick St. John’u izliyoruz. BuzzWire gazetesi muhabiri Beth Turner ile genç bir kadının öldürüldüğü olay yerinde tanışırlar. Mick ve Beth birlikte suçu araştırmaya başlarlar ve birbirlerine katili yakalamalarında yardım ederler. 22 yıl önceki geçmişe dönüşler, Mick ve eski karısı Coraline Duvall arasında kaçırılan bir kız yüzünden çıkan aile içi kavgayı gösteriyor. Mick evi ateşe verir ve kızı kurtarır, Coraline’i ateşe verir. Küçük kızın büyüdüğü ve Beth olduğu ve Mick’in yıllar boyunca ona göz kulak olmaya ve onu güvende tutmaya çalıştığı ortaya çıkıyor.Günümüzde Beth, Mick’in bir vampir olduğunu keşfeder ve Mick, birinin nasıl vampir olduğunu açıklar ve ona gelini Coraline tarafından düğün gecesinde nasıl dönüştürüldüğünün hikayesini anlatır.

YENİ »
Son Nefesime Kadar Oyuncuları | Fox Son Nefesime Kadar Oyuncuları ve Rolleri

14 Being Human (2008-2013)

Aslında dizinin orjinali İngiliz dizisi olarak çekilmişti. SYFY tarafından yeniden uyarlanan dizinin ismi de değişmedi, Amerikan versiyonu 1011-2014 yılları arasında yayınlandı. Konumuz da ilginç: Yirmili yaşlardaki üç kişi bir evi paylaşır ve hayalet, kurt adam ve vampir olmalarına rağmen normal bir hayat sürmeye çalışırlar.

Orjinal İngiliz yapımı dizide başrollerde Lenora Crichlow (Annie Sawyer), Russell Tovey (George), Aidan Turner (Mitchell) ve Sinéad Keenan (Nina) yer alıyorlardı.

13 Cadıların Keşfi / A Discovery of Witches (WGN America, 2018–2022)

Deborah Harkness’in romanlarının bu uyarlamasında vampir rolünde Matthew Clairmont ve doğa üstü büyücü rolünde Matthew Goode karşımıza çıkıyorlar. Dizinin başrollerinde Teresa Palmer, Matthew Goode, Edward Bluemel, Louise Brealey, Malin Buska, Aiysha Hart, Owen Teale, Alex Kingston, ve Valarie Pettiford oynuyor.

Dizi 3 sezon sürdü ve toplam 25 bölümden oluşmaktadır. Son sezonu 2022’nin Ocak ve Şubat aylarında yayınlanmıştır.

12 Legacies (The CW, 2018–2022)

The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri) serisinin üçüncü dizisi. Dizi tarihteki ilk vampirin kızı Hope Mikaelson liderliğindeki yeni nesil doğaüstü varlıklar kahramanları olmak için savaştığı Mystic Falls’ta geçiyor.

Son bölüm 16 Haziran 2022 tarihinde yayınlandı. Başrollerde Danielle Rose Russell (Hope Mikaelson), Aria Shahghasemi (Landon Kirby), Jenny Boyd (Lizzie Saltzman), Quincy Fouse (Milton “MG” Greasley) ve Matt Davis (Alaric Saltzman) oynuyorlar.

11 Castlevania (Netflix, 2017–2021)

Listemizdeki tek animasyon dizisi… Listede ne arıyor diye merak edebilirsiniz ama hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip. Çok beğenilen bir vampir dizisi olduğu için listemizde yerini aldı.

10 American Horror Story: Hotel (FX, 2015–2016)

Lady Gaga’ya Altın Küre getiren bir dizi.

9 Midnight Mass (Netflix, 2021)

Netflix’in Haunting serisinin arkasındaki beyni Mike Flanagan’dan vampir serisinin bu gerçekten alışılmadık versiyonu geldi. 7 bölümlük dizide vampir kelimesi ise hiç geçmedi.

YENİ »
TV Yayın Akışı 5 Aralık 2022 Pazartesi Televizyonda Bugün Ne Var? Show TV, TV8, Kanal D, Star TV, FOX TV, ATV, TRT 1 yayın akışı

8 Penny Dreadful (Showtime, 2014–2016)

Penny Dreadful, Sam Mendes’le birlikte baş yapımcı olarak da görev yapan John Logan tarafından Showtime ve Sky için yaratılmış bir korku drama televizyon dizisidir. Dizi, Oscar Wilde’ın Dorian Gray’in Portresi’nden Dorian Gray; Bram Stoker’s Dracula’dan Mina Harker, Abraham Van Helsing, John Seward, Renfield ve Count Dracula; Mary Shelley’nin Frankenstein’ından Victor Frankenstein ve canavarı; ve Robert Louis Stevenson’ın Dr Jekyll ve Bay Hyde’ın Garip Vakası’ndan Henry Jekyll, bir kaşifin kızını ararken köken hikayelerini  bize anlatıyor.

7 Vampir Günlükleri / The Vampire Diaries (The CW, 2009–2017)

Mystic Falls’un vampirleri, kurtadamları ve cadıları… Vampir dizileri denildiğinde Vampir Günlükleri en çok akılda kalan dizilerden birisidir.

6 The Strain (FX, 2014–2017)

İlk bölüm The Strain 2009’da yayınlandı. Bunu 2010’da The Fall ve 2011’de The Night Eternal izledi.

5 The Originals (The CW, 2013–2018)

VAmpir Günlükleri dizisinin Spin-off dizisi… Klaus Mikaelson’ın hikayesini izliyoruz.

4 True Blood (HBO, 2008–2014)

True Blood, Alan Ball tarafından üretilen ve yaratılan bir Amerikan fantezi korku drama televizyon dizisidir. Charlaine Harris’in The Southern Vampire Mysteries adlı romanından uyarlanmıştır. True Blood’ın ilk sezonunun ana karakterleri, Bon Temps barı “Merlotte’s”ı çevreleyen çeşitli iç içe geçmiş olay örgüleri arasında tanıtılıyor. Şovun ana kahramanı Sookie Stackhouse (Anna Paquin) olarak karşımıza çıkıyor.

3 Angel (The WB, 1999–2004)

Buffy’nin spinoff dizisi de onun kadar olmasa da ciddi bir beğeniye ulaştı.

2 What We Do in the Shadows (FX, 2019–günümüz)

What We Do in the Shadows (Gölgelerde Ne Yapıyoruz), Jemaine Clement tarafından yaratılan ve 27 Mart 2019’da FX’te yayınlanan bir Amerikan sahte komedi korku televizyon dizisidir.

Başrollerde Kayvan Novak, Matt Berry, Natasia Demetriou, Harvey Guillén ve Mark Proksch oynuyorlar.

YENİ »
Gül Masalı Toprak kimdir? Erdem Kaynarca kaç yaşında, nereli? Erdem Kaynarca oynadığı diziler

1 Buffy the Vampire Slayer (The WB/UPN, 1997–2003)

En iyi vampir dizisi hangisi diye çok merak edilir. Gelmiş geçmiş en iyi vampir dizisi olarak Buffy çoğu kişinin en sevdiği vampir dizisi olabilir.

Diğer dizi ve film listelerimize de göz atabilirsiniz:

Yorum yapmak ister misiniz?