Warrior Nun nerede çekildi? Warrior Nun 2. Sezon Çekildiği Yer

Warrior Nun nerede çekildi? Netflix Warrior Nun 2. Sezon Çekildiği Yer neresi? Acaba Warrior Nun dizisi nerede çekiliyor? Kasım’da yeni sezonu başlayan Warrior Nun 2. Sezon hakkında bilgiler vermek istedik. Warrior Nun, Ben Dunn çizgi roman serisine dayanan bir Netflix Orijinal fantezi drama dizisidir. Simon Barry’nin yönettiği Warrior Nun, Game of Thrones ile aynı ekip tarafından yapılıyor.

Warrior Nun nerede çekildi? Warrior Nun 2. Sezon Çekildiği Yer

Netflix Kasım Takvimi ikinci sezonu ile Warrior Nun dizisini de barındırıyor. Warrior Nun 2. sezonu, hayranların iki yıllık bekleyişinden sonra geldi ve 1. sezon sinir bozucu bir şekilde sona erdikten sonra dünyanın her yerindeki insanlar fantastik TV şovunun yeni bölümlerini izliyor. Ancak gösteri bol miktarda dram, kıvrım ve dönüşlerle aksiyonla dolu olsa da, kesinlikle ideal tatil yerleri gibi görünen bazı muhteşem manzaraların dikkatinizi dağıttığı için affedileceksiniz. Haçlı Kılıç Tarikatının karargahından Ava’nın St Michael’s Orphanage’daki orijinal evine kadar, burada Warrior Nun için önemli çekim yerlerinden bazıları var.

Netflix Warrior Nun nerede çekildi?

Warrior Nun, birçok kasaba ve şehrin göründüğü İspanya’da çekildi. Dizide yer alan yerler arasında Marbella, Ronda, Antequera, Málaga, Sevilla yer alıyor ve 2. sezon çoğunlukla Madrid’de çekildi. Showrunner Simon Barry, Madrid’de bulunduklarını doğruladı. Haydi dizide göreceğimiz muhteşem lokasyonlara kısaca göz atalım:

La Térmica Kültür Merkezi, Malaga

La Térmica Kültür Merkezi, Ava’nın yaşadığı Savaşçı Rahibe St Michael Yetimhanesi için kullanıldı. Merkez, gerçek hayatta hem yetimhane hem de sanatoryumdu.

Malaga Katedrali

Warrior Nun nerede çekildi? Warrior Nun 2. Sezon Çekildiği Yer
Warrior Nun nerede çekildi? Warrior Nun 2. Sezon Çekildiği Yer

Warrior Nun’da, Malaga Katedrali (Catedral de la Encarnación de Málaga), yeni Papa’nın seçildiği Bazilika sahnelerinin çekildiği yer.

Real Colegiata de Santa María la Mayor, Antequera Katolik Kilisesi

Warrior Nun dizisinin en önemli çekim yeri diyebiliriz.  Malaga Piskoposu’nun emriyle 1514 ile 1550 yılları arasında inşa edilen kraliyet kolej kilisesi, Endülüs’te inşa edilen ilk Rönesans tarzı binaydı.

YENİ »
Barbaroslar Dizisinde Despina Kim? Gülcan Aslan Kimdir?

Warrior Nun dizisinde bu kilisenin avlusu, dizi boyunca Savaşçı Rahibe ve Savaşçı Kız Kardeşlerin yaşadığı, çalıştığı ve eğitim aldığı Haç Biçimli Kılıç Tarikatı’nın karargahı olarak kullanılıyor.

San Juan de Dios Kilisesi, Antequera

Özellikle 1. sezonda Peder Vincent, Beatrice ve Mary’nin buluştuğu bir kilise.

Malaga Sarayı (Alcazaba of Malaga)

Warrior Nun ve Kız Kardeşlerin dizi boyunca antrenman yaparken görüldüğü yerdir. Cat’s Cradle Training Ground’un gerçek hayattaki evi, Malaga’da yer alıyor.

Warrior Nun 2. Sezon hakkında bilgiler

Warrior Nun’ın ilk sezonunun finali harika bir sonla bitmişti.

Haç Biçimli Kılıç Tarikatı’nın gerçek amacının, Adriel’in Cennetin güçlerine karşı kuklalarından başka bir şey olmadığı ortaya çıktı. Gerçek kimliği, ona dokunduktan sonra Ava tarafından ortaya çıktı. Tarikatın orijinal şövalyeleri, şeytani bir portaldan onu takip eden bir Tarask canavarını başarıyla öldürdükten sonra onu bir melek zannettiler.

Kendini Vatikan’ın mezarlarında saklayan Adriel, haleyi orijinal Savaşçı Rahibe’nin içine saklamıştı ve Tarikat’ı yaratarak ona Cennet’ten koruma sağladı. Adrial, mezarından kaçtıktan sonra haleyi Yoldaşlık’tan geri almaya ve hain planlarına devam etmeye çalışır.

Warrior Nun 2. sezon oyuncuları arasına üç yeni isim katıldı:

Meena Rayann (Game of Thrones ile tanınır), gazeteci ve akademisyen olan Kıpti rahibe Yasmine Amunet’i oynayacak. Jack Mullarkey (ilk çıkışını Netflix’in Vikings: Valhalla’sında yaptı), Ava’nın misyonunu öğrenen gizemli aktivist Miguel’i oynayacak. Richard Clothier (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar) Vatikan’ın ikinci komutanı Kardinal William Foster’ı canlandıracak.

Yorum yapmak ister misiniz?