Yabancı Dizi Önerileri Fantastik Korku: SUPERNATURAL Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yabancı Dizi Önerileri Fantastik: SUPERNATURAL. Fantastik dizi sevenler için Supernatural dizisinden bahsetmek istiyoruz. Supernatural Dizisi Konusu , Oyuncuları ve Sezonları hakkında bilgiler verelim. 15 sezonluk harika bir dizi önerisi arayanlara uzun soluklu bir dizi önerisi:

Yabancı Dizi Önerileri Fantastik: SUPERNATURAL

Dizimizin türünü tam olarak tarif etmek biraz zor: ‘Supernatural’, Amerikan The WB, daha sonra da The CW kanalında yayınlanmaya devam eden bir korku serisidir. Dizi hikâyesi korku ağırlıklı olmak üzere gerilim, dram gibi birçok türden de etkiler taşıyan bir dizidir. Dizinin türünü Vikipedi şöyle tarif ediyor: Drama , Aksiyon, Karanlık fantezi, Kentsel fantezi, Doğaüstü kurgu

Yönetmen: Robert Singer, Philip Sgriccia, John F. Showalter
Senaryo: Eric Kripke, Andrew Dabb, Robert Berens… Tam oyuncu listesini aşağıda veriyoruz.

Supernatural Dizisi

Supernatural Dizisi Ne Zaman Başladı?

Dizi Warner Bros Television Network tarafından 13 Eylül 2005’te Kanada/Vancouver’da çekilmeye başlanmıştır. Dizinin 2. sezonu 28 Eylül 2006’da, 3. sezonu ise 4 Ocak 2007’de yayınlanmaya başlanmıştır ancak grev dizinin ilerleyişini olumsuz etkilemiştir. Grevden sonra 4. sezon 18 Eylül 2008’de başlamıştır ve 15 sezon devam etti. 19 Kasım 2020 tarihinde ise Amerika yayın tarihi ile dizi izleyicilerine final bölümü ile veda etti.

Supernatural Dizisi Konusu

Supernatural, Dean ve Sam Winchester kardeşlerin, doğaüstü yaratıklar ile verdikleri mücadeleyi konu alır. Babaları normal bir avcı değildir: o hayaletler, vampirler, ve ruhlar gibi doğaüstü yaratıkları avlar ve aynı şeyi oğullarına da çok küçük yaşlardan itibaren öğretmiştir.

YENİ »
Aldatmak Oyuncuları ve Resimleri: Aldatmak Dizisi Oyuncuları Karakterleri ve Oyuncu Kadrosu

Seneler boyunca ailesinden ayrı olarak yaşamayı tercih eden Sam, abisinden babasının kayıp olduğu hakkında haber aldıktan sonra, eve geri döner. Bu geri dönüş ile kardeşlerin maceralı yaşantısı başlar. Kendi aileleri hakkında geçmişe dair çarpıcı gerçekleri öğrenmek zorunda kalan iki kardeş, paranormal olaylar ile karşı karşıya kalırlar. İlerleyen bölümlerde ise mitolojide ve dinlerde yer alan birden fazla doğaüstü karakter ile anlaşma yapmak ve tarihe müdahale etmek zorunda kalan kardeşlerin, yüksek tempolu hayatları ekrana aktarılır.

İlk olarak Amerikan The WB kanalında yayınlanan dizi The CW kanalında vizyona girmiştir. Korku, dram, fantastik, paranormal öğelere yer veren dizi, Eric Kripke ve Robert Singer tarafından kaleme alınmıştır. Çarpıcı dizinin başrollerinde ise Jensen Ackles, Jared Padalecki, Misha Collins yer alır. Mikail, Azrail ve Lucifer yan karakterlerinin bu özel kardeşlerin hayatlarına yaptıkları müdahaleler ile gerilim ve heyecan dolu olaylara imza atan dizi kurgusu, fantastik öğelerden hoşlanalar için uygun bir seçenek sunar.

Supernatural Dizisi Oyuncuları

Jared Padalecki (Sam Winchester)

327 Bölüm Tam 15 sezon boyunca (2005 – 2020) dizinin ana karakteri.

Jensen Ackles (Dean Winchester)

327 Bölüm Tam 15 sezon boyunca (2005 – 2020) dizinin ana karakteri.

Misha Collins (Castiel)

135 Bölüm 2008 yılında kadroya dahil oldu.

Jim Beaver (Bobby Singer)

67 bölümde rol aldı.

Mark A. Sheppard (Crowley)

72 Bölümde oynadı.

Alexander Calvert (Jack)

27 bölüm rol aldı.

Mark Pellegrino (Lucifer)

Dizinin bir sezon görünüp diğer sezon kaybolan karabatak karakteri… 39 bölümde rol aldı, oynadığı sezonlar 2009-2010,2011-2012,2015-2019…

Supernatural Dizisi Sezonları

1. Sezon 2006

Ava gidip dönmeyen babalarının peşinden giden iki kardeşin hikayesi başlıyor.  Babalarının günlüğünü okuyup izleri takip etmeye başlarlar.  Karşılarına yaratıklar, hayaletler gibi türlü türlü düşmanlar çıkacaktır.  Düşmanların isimlerini de diziyi izledikçe öğreneceksiniz: Wendigo, İntikamcı Ruh, Phantom Traveler, Bloody Mary,  Hook Man, Şekil Değiştiren, Shtriga, Katil Böcekler,  Asylum… 1. sezon müthiş bir finalle bitiyor, araba kazası…

YENİ »
The Kingdom 3.sezon ne zaman? Krallık Çıkış Oyuncuları Konusu Fragman

2. Sezon 2007

Kazadan sağ kurtulan baba ve iki oğlu gözünü hastanede açar… İkinci sezonda şeytan, vampirler, voodoo büyüsü, virüsler,

Yorum yapmak ister misiniz?

error: Konu koruması aktif.