Yalı Çapkını gerçek bir hikaye mi? Yalı Çapkını uyarlama mı, hangi kitaptan? Gülseren Budayıcıoğlu

Yalı Çapkını gerçek bir hikaye mi? Yalı Çapkını uyarlama mı, hangi kitaptan? Gülseren Budayıcıoğlu hangi kitabı? Star TV Yalı Çapkını gerçek hikaye mi, uyarlamamı mı? Yalı Çapkını konusu gerçek mi? Yalı Çapkını kitabı konusu şimdiden çok merak ediliyor. Star Tv Yalı Çapkını dizisinin hikayesinin Gülseren Budayıcıoğlu tarafından hazırlandığını biliyoruz. Peki dizi gerçek hayattan mı alındı? Yalı Çapkını hangi kitaptan uyarlandı? Dizinin konusu ve hikayesine göz atalım:

Yalı Çapkını Konusu nedir?

Yalı Çapkını Oyuncuları ve Resimleri / Yalı Çapkını dizisi oyuncuları
Yalı Çapkını gerçek bir hikaye mi? Yalı Çapkını uyarlama mı, hangi kitaptan? Gülseren Budayıcıoğlu

Gaziantep’in köklü ailelerinden Korhan ailesinin direği olan Halis Ağa’nın (Çetin Tekindor) asi torunu Ferit ile evlenmeye karar vermesiyle ortaya çıkacak olayları anlatan dizinin ilk bölümünün konusu. Sorumsuzluğuyla başta dedesi Halis Ağa olmak üzere ailesini kızdıran Ferit’in Gaziantep’ten uygun bir kızla evlenmesine karar verilir. Ferit evlenmek istemese de dedesinin sözüne bir türlü razı olamaz. Uygun bir gelin bulmak Halis Ağa’nın büyük gelini İfakat’ın (Gülçin Şantırcıoğlu) görevidir. Gaziantep’teki Korhan ailesinin gelini olmaya çok yakışan Suna’nın (Beril Pozam) isteme töreninde yaşanacak sürpriz hem Suna’yı hem de kardeşi Seyran’ı (Afra Saraçoğlu) etkileyecektir.

Yalı Çapkını gerçek bir hikaye mi?

Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayenin ana kaynağı olduğu söylendi. Bu yüzden dizide gerçek hayat hikayelerinden kesitler bulacağız. Masumlar Apartmanı dizisinde Han’ın diziye ilave edilmesi gibi, belki de kitaptaki hikayelerin içine yeni karakterler ilave edilerek bir konsept hazırlanmış olabilir.

Daha önce Masumlar Apartmanı, Kırmızı Oda, Camdaki Kız gibi diziler de Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanlarından esinlenerek çekilmişlerdi.

YENİ »
Yalı Çapkını Oyuncuları ve Resimleri, Karakterleri ve Oyuncu Kadrosu

Yalı Çapkını uyarlama mı, hangi kitaptan?

Şimdilik hangi kitaptan uyarlandığı söylenmese de Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayesinden dizinin hazırlandığını öğrendik.

Ünlü yazarın bildiğimiz 6 kitabı var. “Madalyonun İçi”, “Hayata Dön”, “Kral Kaybederse”, “Günahın Üç Rengi” ve “Camdaki Kız” kitapları daha ziyade yetişkinlere dönük. “Kral Teo Kitabı” ise şımarık yetiştirilen çocuklar üzerine.

» Yalı Çapkını Kitabı: Yalı Çapkını Hangi Kitaptan Uyarlama?

Gülseren Budayıcıoğlu hangi kitap hangi dizi oldu?

Gülseren Budayıcıoğlu imzalı ilk dizimiz İstanbullu Gelin idi. Özcan Deniz ve Aslı Enver’in yer aldığı “İstanbullu Gelin” dizisi; Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Hayata Dön” kitabından uyarlama idi.

“Doğduğun Ev Kaderindir” dizisi ise “Camdaki Kız” isimli kitaptan uyarlandı.  “Kırmızı Oda” dizisi ve  “Masumlar Apartmanı” ise yazarın  “Madalyonun İçi” kitabından esinlenerek çekilmişti.

Kral Kaybederse kitabının da Show Tv ekranlarında dizi olarak uyarlanacağı duyurulmuştu. Yeni diziyi merakla bekliyoruz.

Yalı Çapkını reytingleri de çok merak ediliyor. İlk bölümü ile ekranlara gelen dizinin reyting sonuçları aşağıda:

YENİ »
23 Eylül reyting sonuçları: Yalı Çapkını Reytinglerde kaçıncı oldu? Yalı Çapkını reytingleri

Yalı Çapkını Oyuncuları kimler?

Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor dizinin başrolünde yer alıyorlar. Yalı Çapkın oyuncu kadrosunda ayrıca  Şerif Sezer, Gülçin Şantırcıoğlu, Emre Altuğ, Gözde Kansu, Ersin Arıcı, Beril Pozam, Doğukan Polat, İrem Altuğ, Öznur Serçeler, Hülya Duyar, Diren Polatoğulları, Sezin Bozacı, Yiğit Tuncay, Buçe Buse Kahraman, Cansu Fırıncı, Selen Özbayrak, Umut Gezer gibi oyuncular da yer alıyor.

YENİ »
Roger Federer Son maçı CANLI İZLE | Roger Federer son maçı ne zaman, saat kaçta? Federer - Nadal maçı hangi kanalda?
YENİ »
Yalı Çapkını Seyran kimdir? Afra Saraçoğlu kaç yaşında, nereli? Afra Saraçoğlu oynadığı diziler
YENİ »
Yalı Çapkını İfakat kimdir? İfakat Ne Demek? Gülçin Şantırcıoğlu kaç yaşında, nereli? Gülçin Şantırcıoğlu oynadığı diziler
YENİ »
Yalı Çapkını Yusuf kimdir? Yalı Çapkını dizisi Seyranın sevgilisi kim? Umut Gezer kaç yaşında, nereli? Umut Gezer oynadığı diziler
YENİ »
Yalı Çapkını Pelin kimdir? Feritin sevgilisi Pelin kim? Buçe Buse Kahraman kaç yaşında, nereli? Buçe Buse Kahraman hangi dizilerde oynadı?

Yorum yapmak ister misiniz?