Yalı Çapkını Oyuncuları ve Resimleri, Karakterleri ve Oyuncu Kadrosu

Yalı Çapkını Oyuncuları ve resimleri listesi ile karşınızdayız. Star Tv’nin yeni yerli dizisi Yalı Çapkını Karakterleri şimdiden çok merak ediliyor. Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor’un başrollerinde oynadığı Yalı Çapkını dizisi oyuncuları kimler? Yalı Çapkını başrol oyuncuları kim? Peki Yalı Çapkını dizisinde kimler oynuyor? Star Tv Yalı Çapkını oyuncu kadrosu ve resimlerini sizlerle paylaşmak istedik.

Yalı Çapkını Oyuncuları ve Resimleri / Yalı Çapkını dizisi oyuncuları

Yalı Çapkını Oyuncuları ve Resimleri / Yalı Çapkını dizisi oyuncuları
Star Tv Yalı Çapkını Oyuncuları ve Resimleri / Yalı Çapkını dizisi oyuncuları

Televizyon ekranlarında bu akşam Yalı Çapkını dizisi ile tanışacağız. Star Tv‘nin Yalı Çapkını oyuncuları ve resimleri listesiyle dizideki karakterleri kısaca tanıtmak istiyoruz. Gülseren Budayıcıoğlu’na ait bir hikayesi var Yalı Çapkını dizisinin. Daha önce Masumlar Apartmanı, Kırmızı Oda, Camdaki Kız gibi diziler de Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanlarından esinlenerek çekilmişlerdi. Önce Yalı Çapkını başrol oyuncuları kimler, ona kısaca değinelim:

Yalı Çapkını Başrol Oyuncuları – Yalı Çapkını dizisinde başrolde kim oynuyor?

Dizinin başrollerinde Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor karşımıza çıkıyorlar.

YENİ »
Yalı Çapkını Seyran kimdir? Afra Saraçoğlu kaç yaşında, nereli? Afra Saraçoğlu oynadığı diziler

Yalı Çapkını Oyuncuları Listesi / Yalı Çapkını dizisi oyuncuları kimler?

Peki Yalı Çapkını dizisinde başka kimler oynuyor? Yalı Çapkını oyuncuları listesi şöyle:

Yalı Çapkını Oyuncu Kadrosu / Yalı Çapkını dizisi oyuncuları

Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor dizinin başrolünde yer alıyorlar. Yalı Çapkın oyuncu kadrosunda ayrıca  Şerif Sezer, Gülçin Şantırcıoğlu, Emre Altuğ, Gözde Kansu, Ersin Arıcı, Beril Pozam, Doğukan Polat, İrem Altuğ, Öznur Serçeler, Hülya Duyar, Diren Polatoğulları, Sezin Bozacı, Yiğit Tuncay, Buçe Buse Kahraman, Cansu Fırıncı, Selen Özbayrak, Umut Gezer gibi oyuncular da yer alıyor.

YENİ »
Yalı Çapkını İfakat kimdir? İfakat Ne Demek? Gülçin Şantırcıoğlu kaç yaşında, nereli? Gülçin Şantırcıoğlu oynadığı diziler
YENİ »
Yalı Çapkını Yusuf kimdir? Yalı Çapkını dizisi Seyranın sevgilisi kim? Umut Gezer kaç yaşında, nereli? Umut Gezer oynadığı diziler

Yalı Çapkını Karakterleri – Yalı Çapkını dizisindeki karakterler

Seyran – Afra Saraçoğlu

Yalı Çapkını Seyran kimdir? Afra Saraçoğlu kaç yaşında
Yalı Çapkını Seyran kimdir? Afra Saraçoğlu kaç yaşında

Kazım ve Esme’nin küçük kızı. Ablası gibi o da Antep’in öne çıkan genç kızlarından. En az ablası kadar güzel ve eğitimli. Okuyabilmeyi ve ayağa kalkabilmeyi hayal ediyor. Yeri geldiğinde sinirlenebilen, şefkatli ve sevgi dolu bir kızdır. İnatçılığı ve azmi ile kendi hayatının kontrolünü ele geçirmek için savaşmaktan asla vazgeçmez.

Afra Saraçoğlu, Yeşilçam dizisinde Tülin Saygı’yı canlandırmıştı Ondan önce. Afra’yı en son Öğretmen dizisinde görmüştük. Önceki dizileri ise Kardeş Çocukları ve Fazilet Hanımın Kızları…

YENİ »
Yalı Çapkını Seyran kimdir? Afra Saraçoğlu kaç yaşında, nereli? Afra Saraçoğlu oynadığı diziler

Ferit – Mert Ramazan Demir

Orhan ve Gülgün’ün küçük oğulları Halis Ağa’nın torunu. Ferit şeker hastası. Hastalığı ve evin en küçük oğlu olması nedeniyle çocukluktan itibaren şımartıldı ve dileklerinin çoğu gerçekleşti. Üniversitede yurt dışında okuduğu için aile kurallarını pek içselleştirememiştir. Bu kurallara KARŞI. Yakışıklı, uçarı, çılgın, komik ve çapkın ama henüz hiç aşık olmadı.

“I Am You” filminde Damla Sönmez, Cansu Tosun ve Ushan Çakır ile birlikte başrolü paylaşan Mert Ramazan Demir, Çıplak isimli mini dizide rol aldı. En son Fox TV’nin Öğretmen dizisinde karşımıza çıkmıştı.

Halis Ağa – Çetin Tekindor

Korhan ailesinin reisi. Ferit’in dedesi. Memleketin en sadık efendilerinden biri iken, yaşlılığın getirdiği hastalıklardan dolayı emekliye ayrıldı ve işi oğlu Orhan’a devretti. Ancak yine de tüm önemli kararları Halis Ağa verir. Otoriter, kuralcı ve öfkeli bir adamdır. Bir yandan odasındaki takıları işlemeye çalışarak kendi bedenine meydan okurken, bir yandan da tuttuğu günlüklerle iç çelişkilerini ortaya çıkarıyor.

Babam ve Oğlum, Av Mevsimi, Ayla gibi filmlerde rol alan usta oyuncu Çetin Tekindor’un en sevilen dizileri arasında Bir İstanbul Masalı, Asi, Karadayı ve İçerde gibi dizileri sayabiliriz.

Hattuç – Şerif Sezer

Kazım’ın halası. Eşme, Suna ve Seyran da teyzesini arar. Sert bir mizaca sahip otoriter bir kadındır. O dönemde Antep’in bildirilen kızlarından biri iken babası onu kimseyle evlendirmemiştir. Babası ölümüne kadar psikolojik ve fiziksel şiddet görmüş ve bu şiddeti içselleştirmiştir. Bu yüzden Kazım’ın kızlarına karşı sert tavrını destekler.

Çemberimde Gül Oya, Beyaz Gelincik, Babam ve Oğlum, Yersiz Yurtsuz, Güneşi Gördüm, Anneler ve Kızları, Benim Adım Melek gibi yapımlarda gördüğümüz usta oyuncu Şerif Sezer en son Yüzleşme dizisinde rol aldı.

İfakat – Gülçin Şantırcıoğlu

Yalı Çapkını İfakat kimdir? İfakat Ne Demek? Gülçin Şantırcıoğlu kaç yaşında, nereli? Gülçin Şantırcıoğlu oynadığı diziler
Yalı Çapkını İfakat kimdir? İfakat Ne Demek? Gülçin Şantırcıoğlu kaç yaşında, nereli? Gülçin Şantırcıoğlu oynadığı diziler

Korhan ailesinin en yaşlı dul gelini. Halis Ağa’nın onayı ile çok genç yaşta yalıya gelin olarak geldi. Kocasını ve karnındaki bebeğini yirmili yaşlarının başında bir trafik kazasında kaybetmiştir. Üstelik kayınvalidesinin kalbi bu olaylara dayanamamış ve aile birbiri ardına acı verici kayıplar yaşamıştır. Halis Ağa, oğlunun emaneti olarak gördüğü İfakat’ın yaralarını iyileştirdi ve onu konağın hanımı olarak konumlandırdı. İfakat, ailenin çıkarlarını her şeyden ve herkesten daha önemli görür. Korhan ailesinin adını lekesiz tutmak için yapabileceklerinin sınırı yok.

2005 yılında Süreyya karakterini canlandırdığı ve ilk rol aldığı Türev filmi, 2005 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi film ödülünü kazandı. Onu asıl ünlendiren ise Elveda Rumeli dizisindeki Hatice rolü oldu. 2007 yılında Yumurta, Süt, Bal üçlemesinin ilk filmi olan Yumurta filminde rol aldı.

2005 yılında ilk defa Aynalar  isimli TV dizisinde rol almıştır. Gülpare, Elved Rumeli, Bir Çocuk Sevdim, Kara Ekmek, Diriliş Ertuğrul ve Nefes Nefese dizilerinde rol almıştır. Netflix’te yayınlanan Aziziler filminde rol almıştır. Netflix’teki Andropoz isimli dizinin de kardosunda yer almaktadır.

YENİ »
Yalı Çapkını İfakat kimdir? İfakat Ne Demek? Gülçin Şantırcıoğlu kaç yaşında, nereli? Gülçin Şantırcıoğlu oynadığı diziler

Orhan – Emre Altuğ

Halis Ağa’nın oğlu. Ferit ve Fuat’ın babası. Orhan başarılı bir iş adamıdır, ancak Halis Ağa’nın el becerileri onu geçememiştir. Bu nedenle işinde ne kadar başarılı olursa olsun babasını memnun edemezdi. Oğullarına kendisinden çok özgürlük tanısa da onlardan tek isteği Halis Ağa’ya karşı başını eğmemektir. Gülgün ile babasının isteği üzerine, onları hiç tanımadan evlendi. Karısına karşı hissettiği duygu aşk değil, sevgi ve kabuldü. Merhametli, anlayışlı ve ruhsal olarak yalnız bir adamdır.

Gülgün – Gözde Kansu

Yalı Çapkını Gülgün kimdir? Gözde Kansu kaç yaşında, nereli? Gözde Kansu oynadığı diziler
Yalı Çapkını Gülgün kimdir? Gözde Kansu kaç yaşında, nereli? Gözde Kansu oynadığı diziler

Star Tv Yalı Çapkını Oyuncuları ve Resimleri listemizde şimdi de Gülgün’den bahsedelim. Orhan’ın eşi, Ferit ve Fuat’ın annesi. Orta sınıf bir ailede doğdu. Üniversitede mimarlık okurken Halis Ağa’nın oğlu Orhan’a uygun gördüğü için bilmeden Orhan ile evlenmeyi kabul ederek okulu bırakır. Zamanla kendini çok geliştirdi ve ailenin vitrin gelini rolünü üstlendi. Gülgün, olaylarla yüzleşmekten kaçınan ve olan biteni görmezden gelmeyi seçerek hayatına devam edebilen bir kadındır.

YENİ »
Yalı Çapkını Gülgün kimdir? Gözde Kansu kaç yaşında, nereli? Gözde Kansu oynadığı diziler

Abidin – Ersin Arıcı

Ferit’in koruması ve şoförü. Ama aralarında daha çok abi-kardeş ilişkisi vardır. Çocukken babası öldü ve annesi yeniden evlendi. Üvey babasının onaylamaması üzerine genç yaşta okulu bırakıp İstanbul’a geldi ve çoğu tuhaf olan birçok işte çalıştı. Yıllar sonra bir gece tesadüfen Orhan’ın hayatını kurtarır ve bu güne kadar köşkte çalışır. Annesiyle olan ilişkisi nedeniyle kadınlardan şüphelenir.

Suna – Beril Pozam

Kazım ve Esme’nin büyük kızı. Antep’in genç kızlarından biridir. Çevreye göre hem daha eğitimli hem de güzelı. Hayali mutlu bir yuva kurmak ve yaşadığı konaktan kaçmaktır. Ablasını ve annesini çok seviyor. İkisi için de her şeye hazır.

Fuat – Doğukan Polat

Ferit’in erkek kardeşi Yalın’ın en büyük oğludur. Sorumluluk sahibi ve çalışkan bir insandır. Ferit’in aksine bir kez olsun zahmet etmemiş ve onun beklentilerini karşılamak için var gücüyle çabalamıştır.

Sultan – İrem Altuğ

Yalının hizmetlilerindendir. İbrahim’in eşi, Dicle ve Fırat’ın annesi. Alımlı ve şuh bir kadındır. Ortaokul mezunudur. İyi, sevgi dolu bir annedir. Çocuklarının veya ailesinin risk altında olduğunu hissederse yapabileceklerinin sınırı yoktur. İnsanları manipüle etme konusunda çok beceriklidir.

 Asuman – Öznur Serçeler

Fuat’ın eşidir. Saygın bir ailenin kızıdır. İyi kalpli, duygusal bir kadındır. Dış ticaret mezunudur ama hiç çalışmamıştır. Fuat’la görücü usulü başlayan ilişkisi aşk evliliğine dönüşmüştür. Evliliklerindeki tek sorun, Asuman’ın henüz çocuk sahibi olamamasıdır. Asuman için bu çok önemli bir sorun olmasa da çevresindekilerin tavırları sebebiyle giderek yalnızlaşmıştır.

 Şefika – Hülya Duyar

Yalının aşçısıdır. Kocası genç yaşta ölmüş bir daha evlenmemiştir. Çocuğu yoktur. Hayatı yalıdan ibarettir. Bu yüzden yalıdakilerin pek çok sırrını bilir ama saklar. Sevecen, neşeli, herkesin sevdiği bir kadındır.

 Kazım – Diren Polatoğulları

Seyran ve Suna’nın babası, Esme’nin kocasıdır. Antep’in sayılan sevilen isimlerindendir. Fakat evde hem karısına hem de kızlarına psikolojik şiddet uygular. Kazım karısı Esme’ye ilk görüşte aşık olmuştur. Fakat evlendikten sonra karısını cahil, ezik, görgüsüz bularak yanına yakıştıramamıştır. Hatta karısını sevdiği için kendine kızıp, sırf bu sebeple ona şiddet uyguladığı da olmuştur. Bu sebeple de kızlarının eğitimine bolca para harcamıştır. Kızlarını geleceğinin teminatı olarak görmektedir.

 Esme – Sezin Bozacı

Ev kadını. Suna ve Seyran’ın annesi, Kazım’ın eşi. Yoksul bir ailede büyümüştür. Eğitimsizdir. Evlenirken fikri dahi sorulmamıştır. Evlendikten sonra kocası Kazım, cahil olduğu için yanına yakıştıramamış, evde adeta bir hizmetçi gibi konumlandırmıştır. Esme ise bunları yadırgamayan, hayatın doğal akışı olarak gören bir kadındır. Esme’nin tek motivasyonu kızlarının iyi birer evlilik yapıp mutlu olmalarıdır.

 Latif – Yiğit Tuncay

Halis Ağa’nın hizmetini görür ve yalıdaki diğer çalışanlardan sorumludur. Yalıda aynı tip giyinse de giyim kuşamına düşkün, zarif ve titiz bir adamdır. Dışarıya çıkacağında, diğer hizmetliler şıklığına gıpta ile bakarlar. Tatlısert bir adamdır. Otoritesini bağırarak değil, bakışlarıyla kurar. Halis Ağa’ya yürekten bağlıdır ama onun hastalanmaması veya mutsuz olmaması için çok önemli sırları Halis Ağa’dan gizlediği de olmuştur.

 Pelin – Buçe Buse Kahraman

Ferit’in sevgilisidir. Güzel sanatlar seramik bölümünde okumakta ailesinden ayrı yaşamaktadır. Ferit’in ara ara başka kızlarla da olduğunu bilir ama önemsemez. Çünkü sorun çıkarırsa Ferit’in onu terk edeceğini düşünür. Ferit’e duyduğu aşkla gururu arasında çatışma halindedir.

 İbrahim – Cansu Fırıncı

Halis Ağa’nın şoförü. Sultan’ın eşi Dicle ve Fırat’ın babasıdır. Karısına aşkla bağlıdır. İyi niyetli, sevgi dolu hoş sohbet bir adamdır. Kalp kırmaktan çekinir. Halis Ağa’nın yalıya çekilmesinin ardından ufak tefek getir götür işlerine de bakmaya başlar. Zengin olma hayalleri kurar ve bunu gerçekleştirebilmek için risk almaktan çekinmez.

 Dicle – Selen Özbayrak

Konağın hizmetlilerindendir. İbrahim ve Sultan’ın kızıdır. Açık lisede okumaktadır. Pek başarılı bir öğrenci sayılmaz, yaşadığı hayatı da sevmez. Kıskanç bir yönü vardır.

 Yusuf (Seyran’ın sevgilisi) – Umut Gezer

Yalı Çapkını Yusuf kimdir? Yalı Çapkını dizisi Seyranın sevgilisi kim? Umut Gezer kaç yaşında, nereli? Umut Gezer oynadığı diziler
Yalı Çapkını Yusuf kimdir? Yalı Çapkını dizisi Seyranın sevgilisi kim? Umut Gezer kaç yaşında, nereli? Umut Gezer oynadığı diziler

Seyran’la liseden sınıf arkadaşıdırlar. Aralarında çocukça başlayan çekim zamanla artmış ve sevgili olmuşlardır. Yusuf, babasını küçükken kaybetmiş ve çocukluğundan itibaren annesine destek olmak için çalışmak zorunda kalmıştır. Yusuf’un gerçekleri Seyran’ın hayalleriyle çatışmaktadır. Yalı Çapkını Oyuncuları ve Resimleri listemiz burada son buldu. Kısaca dizinin konusna da değinelim.

Umut Gezer bir tek Simge’nin müzik klibinde rol almıştır. Yalı Çapkını oyuncuları arasında ilk defa bir dizide oynayacak olan Umut Gezer, 21 yaşındadır.

YENİ »
Yalı Çapkını Seyran kimdir? Afra Saraçoğlu kaç yaşında, nereli? Afra Saraçoğlu oynadığı diziler
YENİ »
Yalı Çapkını İfakat kimdir? İfakat Ne Demek? Gülçin Şantırcıoğlu kaç yaşında, nereli? Gülçin Şantırcıoğlu oynadığı diziler
YENİ »
Yalı Çapkını Gülgün kimdir? Gözde Kansu kaç yaşında, nereli? Gözde Kansu oynadığı diziler

Yalı Çapkını Konusu nedir?

Gaziantep’in köklü ailelerinden Korhan ailesinin direği olan Halis Ağa’nın (Çetin Tekindor) asi torunu Ferit ile evlenmeye karar vermesiyle ortaya çıkacak olayları anlatan dizinin ilk bölümünün konusu. Sorumsuzluğuyla başta dedesi Halis Ağa olmak üzere ailesini kızdıran Ferit’in Gaziantep’ten uygun bir kızla evlenmesine karar verilir. Ferit evlenmek istemese de dedesinin sözüne bir türlü razı olamaz. Uygun bir gelin bulmak Halis Ağa’nın büyük gelini İfakat’ın (Gülçin Şantırcıoğlu) görevidir. Gaziantep’teki Korhan ailesinin gelini olmaya çok yakışan Suna’nın (Beril Pozam) isteme töreninde yaşanacak sürpriz hem Suna’yı hem de kardeşi Seyran’ı (Afra Saraçoğlu) etkileyecektir.

YENİ »
Netflix En İyi Diziler Listesi: Netflix'te En Çok Sevilen Diziler IMDb

YENİ »
Güç Yüzükleri Dizisi Galadriel kimdir? Morfydd Clark kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?

Yorum yapmak ister misiniz?