Yargı Neva’yı kim öldürdü? Yargı dizisi Neva nasıl öldü?

Sezona fırtına gibi başlayan Yargı dizisinde Neva neden öldü, Nevanın katili kim diye merak ediliyor. Yargı Neva’yı kim öldürdü? Peki Yargı dizisi Neva nasıl öldü? Yeni sezonun ilk bölümünde kuyudan çıkan cesetler arasında Neva da vardı. İzleyiciler Yargı Nevaya ne oldu, Yargı Nevayı kim öldürdü diye meraklandılar. Yargı dizisinde Nevanın katili kim diye biraz yakından bakalım:

Yargı Neva’yı kim öldürdü? Yargı Nevanın sırrı ne?

Yargı Neva'yı kim öldürdü? Yargı Nevanın sırrı ne?
Yargı Neva’yı kim öldürdü? Yargı Nevanın sırrı ne?

Televizyon ekranlarında Kanal D’nin Yargı dizisinde Neva’nın ölümü büyük bir gizem barındırıyor. Öncelikle kısaca dizideki Neva karakterine göz atalım.

Neva dizide Ilgaz’ın ayrıldığı kız arkadaşı olarak karşımıza çıkmıştı. Savcı Pars’ın kız kardeşi olan Neva, Ankara’da hakimlik yapıyordu. Sonradan tayinle İstanbul’a geldi ve hikayemizin içine girmiş oldu. Neva’nın sonradan Yekta’nın avukatlarından olan Cüneyt ile yakınlaştığını görmüştük. Geçen sezonun sonunda berabere İstanbul dışına tatile gitmişlerdi. Cüneyt ise Neva’yla tatilden döndükten sonra bir kavgaya karışmıştı. Bu kavgadan sonra Neva ile Cüneyt ayrılmışlardı. Peki Neva’nın katili kim?

Bkz: Yargı Neva rolünü kim oynuyor?

YENİ »
Yargı Dizisi Neva Kim Ilgazın Ayrıldığı Hakim Parsın Kardeşi

Yargı Nevaya ne oldu?

Neva’yı Cüneyt mi öldürdü? Neva’nın katili kim? Yargı dizisinde Neva’nın ölümü ile dramatik bir sezon başlangıcı karşımıza çıktı. Dizide Pars’ın kardeşi Neva Hakim, yeni sezona başlarken bir kuyuda ölü olarak bulundu.

Eren Komiser ve ekibi ihbar üzerine bir köşke gittiler. Köşkün bahçesindeki kuyuda ceset olduğu ihbar edilmişti. kuyuya inen polisler, kuyuda birden fazla ceset buldular. Kuyuya atılan çocuklardan birisi ise kuyudan sağ çıktı. Ambulansla hastaneye gönderilen çocuğun durumu çok merak ediliyor. Çünkü çocuk katil veya katilleri tanıyor.

Neva da bulunan cesetlerden biriydi. Kuyudan çıkan 6 ceset, tüm cinayetlerin birbiri ile bağlantılı olduğunu düşündürdü. Bu kuyu tam bir infaz kuyusu… Kısaca karşımızda bir seri katil var. Peki bu Yargı dizisindeki seri katil kim?

Yargı dizisi Neva nasıl öldü?

Geçen sezonun sonunda Cüneyt ile beraber İstanbul dışına tatile giden Neva, sonrasında beraber İstanbul’a döndüler. Cüneyt tatilden döndükten sonra bir kavgaya karıştı. Kavgada karşısındaki adamı yaralayan Cüneyt ile Neva’nın kavgasını izledik. Dizideki en hassas karakterlerden birisi olarak gördüğümüz Neva, kaba saba biriyle sevgili olmak istemediği için Cüneyt’ten ayrılmak istedi.

Yargı Neva Ölüm Sahnesi

Neva’nın ölüm haberini Savcı Pars’a vermeye giden Ilgaz ve Eren Komiser çok zor anlar yaşadılar. Pars, Neva’nın şehirde bile olmadığını, Cüneyt ile tatilde olduğunu sanıyordu. Oysa Neva ve Cüneyt 9 gün önce tatilden dönmüşlerdi. Döndükleri zaman Cüneyt bir kavgaya karıştı ve bu kavgada karşısındakini yaraladı. Tutuklanan Cüneyt ile Neva kavga etmiş ve onu terk etmişti.

Sabah başsavcı olduğunu öğrenen Pars’ı kutlamaya gelen Derya, ona Neva’nın haberi olup olmadığını sordu. Pars ise Neva’nın tatilde olduğunu , sonra haber vereceğini söylemişti. Telefonunu çıkarıp Neva’yı tam arayacakken vazgeçti.

YENİ »
Yargı Dizisi Pars Kimdir? Mehmet Yılmaz Ak Dizileri

Yargı Nevanın katili kim? Yargı Neva’yı kim öldürdü?

Yargı Nevanın katili kim? Yargı Neva'yı kim öldürdü?
Yargı Nevanın katili kim? Yargı Neva’yı kim öldürdü?

Yargı dizisinde şimdiki merak konumuz Neva’nın katili kim üzerine. Elimizde kimler var, yakından bakalım:

  • Baş şüphelimiz Cüneyt’i ilk sıraya yazalım. Sonuçta ayrıldığı ve kavga ettiği sevgilisini öldürmek istemiş olabilir. Ama Cüneyt 9 gündür tutuklu… Kavga ettiği adamlardan birisi olabilir mi diye düşünsek, onların da Cüneyt ile beraber tutuklu olduklarını öğreniyoruz.
  • İkinci sırada her türlü kötü olayın arkasından çıkabilen Yekta’ya bir yer açalım.
  • Diziye yeni katılan iki karakterimiz, gizemli oldukları için hikayenin ortasında yer alabilirler. Bunlardan birisi yeni avukat. Masumlar Apartmanı dizisinden Ege rolüyle tanıdığımız avukat hikayeye yeni katılan oyunculardan birisi.
  • Dizide bir de kuyudaki cesetlerin çıkarıldığı sırada gördüğümüz gözü pek gazeteci arkadaş var. Samet Kaan Kuyucu, Öğrenci Evi’nde Arda rolünü oynuyordu.
  • Rafet karakteri ile diziye dahil olan Muttalip Müjdeci de dizide şimdilik gizemini koruyor.
  • Çetin rolüyle dizinin yeni sezonuda izleyeceğimiz Merih Ermakastar karakteri de şimdiden muhtemel cinayet zanlıları arasında yerini almış durumda.
  • Dizide görmediğimiz herhangi birisi de suç olabilir. Neva hakim olduğu için herhangi bir suçlu hapisten çıkıp intikam almak isteyebilir.

Kuyudan canlı olarak çıkartılan çocuğun katilleri tanımasını bekleyebiliriz. Ama hayatta kalıp kalmayacağını çok merak ediyorduk.

Yargı kuyudan çıkan çocuk kim?

Kuyudan canlı olarak çıkarılan çocuk da büyük ilgi çekti. Çocuğun isminin Ali olduğunu öğrendik. Ali Ceylin’in eski müvekkilerinden birinin oğlu olarak karşımıza çıktı. Ceylin hem Ali’yi hem de annesini tanıyor. Ceylin’in de her yerde kayıp diye aradığı çocuk işte bu çocuk.

Kuyudan çıkarılan cesetlerden birinden düşen bir bıçak hemen ilgi çekti. Bıçaktan kimin parmak izi çıkacak diye beklerken bıçaktan Neva’nın parmak izleri çıktı.

Yargı Neva’yı kim öldürdü?

Yargı Nevanın katili kim? Yargı Neva'yı kim öldürdü?
Nevanın katili hangisi? Yargı gerçek katil kim?

İlk bölümünü izleyenler ters köşe hikayelerin devam edeceğini de fark etmiş oldular. Geçen sezon da hikayesi hep akıl oyunları ile dolu olan Yargı dizisi, Ceylin’in kardeşi İnci’nin ölümü ile başlamıştı. Bu seferki kurbanımız ise Neva oldu. Acaba Yargı Neva’yı kim öldürdü, Yargı dizisi Neva nasıl öldü, Nevanın katili kim, Yargı dizisinde Neva neden öldü, Yargı Nevaya ne oldu? Bu sorular şimdilik cevap beklemeye devam edecek gibi görünüyorlar.

Öncelikle Neva’nın hakim olduğunu hatırlatmamız gerekiyor. Yani kısaca hapse attırdığı her hangi bir suçlu, intikam almak için onu öldürmüş olabilir. Zaten büyük ihtimalle dizide Neva’nın hapse attırdıklarından yakın zamanda hapisten çıkanlar da tek tek incelenecektir.

Yorum yapmak ister misiniz?