Yedinci Hayat Konusu Nedir? Yedinci Hayat Oyuncuları ve Karakterleri

Yedinci Hayat Oyuncuları Kimler? Star Tv ekranlarında bu akşam harika bir Bilim-Kurgu filmi izleyeceğiz. Orjinal adı What Happed To Monday olan, Yedi Kız Kardeş filmi olarak da bilinen filmde, 7 kız kardeşin gelecekteki bir dünyada yaşadıkları zorluklar anlatılıyor. Filmin nasıl bir film olduğu, filmdeki yedi kız karakterin özellikleri çok ilgi çekici. Ayrıca Yedinci Hayat filminin beyin donduran parmak kesme sahnesi de hafızalara kazanacak türden. Yedi kız kardeş, sadece haftanın bir günü dışarı çıkıyorlar ve tek bir kişi gibi hayat sürüyorlar. Ve bir gün, Pazartesi (Monday) ortadan kayboluyor. Yedinci Hayat Konusu Nedir?  Yedinci Hayat Karakterleri, Yedinci Hayat ne anlatıyor? Yedinci Hayat Final Sahnesi ve özeti hakkındaki yazımız başlıyor:

Yedinci Hayat Konusu Nedir?

2043 yılına gelindiğinde aşırı nüfus dünya çapında bir krize neden oldu. Nüfus artışını engellemek için Çocuk Tahsisi Bürosu kuruldu. Büro insanları bir tek çocuk politikasıyla sınırladı. En büyük çocuklar dışında hepsi uykuya alınıyor. Dünya üzerinde insanlar sıkı bir şekilde takip ediliyorlar. Elektronik bilezikler hayatın bir parçası.

Filmin hikayesi ise 2073 yılında başlıyor. Karen Settman isimli bir anne, birbirinin aynısı yedizleri doğururken ölür. Büyükbabaları ve Karen’ın babası Terrence, onlara bakmak zorundaydı. Terrence onlara Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar isimlerini verdi. Çünkü bu dünyada ikinci kardeşe yer yoktu. O yüzden 7 kız kardeşi tek bir birey gibi davranmaları için eğitti. Her kız evden yalnızca kendi adının olduğu gün dışarı çıkıyordu. Kızların rutin hayatları, Pazartesi’nin eve dönmemesi sonucu kabusa dönüşecekti.

Yedinci Hayat ne anlatıyor?

Yedinci Hayat dizisinde tek bir hayatı yaşamak zorunda kalan yedi kız kardeşin hikayesini izleyeceğiz. Hepsi de aynı hayatı yaşamak zorunda kalan kız kardeşlerden Pazartesi bir gün evden çıktı ama geriye dönmedi. Diğer kızlar onu aramak ve başına ne geldiğini öğrenmek zorundaydı. Gerilim şeklinde geçecek olan bundan sonraki kısımda, Çocuk Tahsisi Bürosu ve devlet tarafından tehdit olarak algılanacak olan kızlarımız ölüm kalım savaşı vermek zorunda kalırlar.

Film, distopik bilim kurgu türüne bir örnek oluşturuyor.

YENİ »
Distopya Filmleri » Distopik Bir Dünyada Geçen En İyi Filmler

Yedinci Hayat Oyuncuları Kimler?

Distopik bir dünyada hayatta kalma mücadelesini anlatan filmin başrolünde Noomi Rapace oynuyor ve 7 farklı kız karakteri canlandırıyor.

  • Willem Dafoe – Terrence Settman, kardeşlerin dedesi
  • Glenn Close, Çocuk Tahsisi Bürosu (C.A.B.) başkanı
  • Nicolette Cayman rolünde Marwan Kenzari
  • Adrian Knowles, bir C.A.B. güvenlik görevlisi, Pazartesinin sevgilisi
  • Marie Everett Karen Settman rolünde, kardeşlerin annesi ve Terrence Settman’ın kızı

Yedinci Hayat Karakterleri

Pazartesi ilk doğan kız… o iyi kız, altın çocuk, A tipi kişiliktir. Tüm kız kardeşler arasında dengeyi sağlayan kızdır.

Salı paranoyak bir karakterdir.

Çarşamba kızların en atletik olanı, grubun savaşçısı diyebiliriz.

Perşembe kötü kız rolünde. Kızların en asisi, kendi kimliğini ve özerkliğini istiyor.

Cuma akıllı karakterimiz, bilgisayar meraklısıdır. Aslına bakarsanız kız kardeşlerin hayatları, kariyerleri ve başarıları sadece Cuma sayesindedir.

Cumartesi günü çalışmadığı için ömrünü evde geçirmek zorunda kalan kızımız. Muhtemelen hayatında bir gün bile işe gitmedi

Pazar ise sadece kiliseye gider. Grubun içinde inançlı olması gereken karakter.

Yedinci Hayat Final Sahnesi

Pazartesi, Perşembe’ye hamile olduğunu açıklardı. İkiz bebek beklediği için Çocuk Tahsisi Bürosu’nun çocuklarını almasından korkuyordu.  Pazartesi yaralarından dolayı öldü. Çocuk Tahsisi Yasası kaldırıldı.  Çocuk Tahsisi Bürosu’nun başındaki Cayman ölüm cezasına çarptırıldı. Perşembe, Adrian ve Salı (yeni bir yapay gözle) Pazartesi ve Adrian’ın bebeklerinin yapay bir rahimde gelişimini izliyor. Salı artık Terryismini aldı. Perşembe ise annesinin adını aldı ve Karen olduğunu ilan etti.

 

Yorum yapmak ister misiniz?

error: Konu koruması aktif.