Yıpranmış Saçlar İçin Evde Maske Yapımı

Yıpranmış saçlar için evde doğal bakım önerileri ile karşınızdayız. Saçlarınız yıpranmış ve güçsüz ise, buradaki bakım yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Yıpranmış Saçlar İçin Maske

Kuru saçlar için doğal maske

–        Yarım litre maden suyu

–        1 yemek kaşığı bal

–        1 yemek kaşığı zeytinyağı

Saçınıza bu üç malzemeyi karıştırarak friksiyon yöntemi ile uygulayın. Saçınızda iki saat kadar kalan bu maskeyi bol suyla durulayarak saçınızdan temizleyin. Böylelikle kuruyan ve kırılmaya eğilimli saçlarınızı nemlendirebilir kırılma riskini azaltabilirsiniz.

Deniz-havuz suyundan yıpranan saçlara doğal maske

–        5 tatlı kaşığı limon yağı

–        2 adet yumurta sarısı

–        Yarım litre su

–        1 adet limon suyu

–        5 tatlı kaşığı sabun otu

Cezvede sabun otunu kaynatıp suyunu süzün. Bu suyun üzerine diğer malzemeleri ekleyerek maskenizi hazır hale getirin. Saçınızın dipleri ile birlikte tamamına yedirdiğiniz maskeyi yarım saat kadar beklettikten sonra iyice saçlarınızı durulayın. Haftada bir yapacağınız uygulama ile saçlarınızdaki yıpranmayı azaltabilirsiniz.

Mat saçlar için parlaklık kazandıran maske

–        Yarım litre zeytinyağı

–        1 tutam taze biberiye

–        1 tutam taze fesleğen

Cam bir kavanozun içerisine koyacağınız malzemeleri karıştırın. Sıkıca ağzını kapattığınız kavanozu güneş gören bir yerde 10 gün boyunca dinlenmeye bırakın. Karışımı 10 günün sonunda süzüp haftada bir kez saçlarınıza bu maskeyi uygulayın. Uygulama esnasında saçınıza maskeyi iyice yedirdikten sonra streç filmle sararak 2 saat boyunca bekleyin ve arkasından ılık suyla saçlarınızı yıkayın.

Yıpranmış saçlar için onarıcı maske

–        1 adet yumurtanın akı

–        1 yemek kaşığı zeytinyağı

–        1 kahve fincanı süt

–        1 yemek kaşığı toz maya

Malzemelerin tümünü bir kapta bir araya getirin ve karıştırın. Saçlarınıza karışımı iyice yedirip masaj yaparak uygulayın. Saçınızda 45 dakika kadar beklettiğiniz bu maskeyi bol suyla yıkayarak saçlarınızdan arındırın.

YENİ »
Kar Tatili İstanbul: İstanbul'da Okullar 17 Şubat'a Kadar Tatil

Yorum yapmak ister misiniz?