Your Honor Dizisi Konusu Oyuncular Fragman ve Yorumları

Your Honor Dizisi Konusu nedir? Your Honor başrol oyuncuları kim? Dizinin fragmanı ve Your Honor Dizisi Yorumları:

Your Honor Dizisi | IMDb 8.1

Oldukça beğenilen bir dizi Your Honor. Sürükleyici bir hikayesi var. Dizi 6 Aralık 2020’de ilk bölümü ile Amerikan Televizyon kanalı Showtime’da ekrana geldi.

Your Honor Ne Demek?

Sayın yargıç anlamına geliyor…  Örneğin objection your honor (itiraz ediyorum sayın yargıç) anlamına gelir.

YENİ »
En İyi Salgın Filmleri Listesi

Your Honor Dizisi Konusu

Your Honor Dizisi konusu oldukça ilginç.  Hakimin oğlu, mafya liderinin oğluna çarpıp kaçıyor… Çocuğun ölümünden sonra ortalık karışıyor. Bundan sonrası müthiş bir psikolojik gerilim… Oğlunun suçunun örtbas etmek isteyen bir yargıçın hikayesi… İşin içinde mafya olunca, geride hiç bir delil bırakmamak gerekiyor ama tüm deliller oğlunu işaret ediyor.

“Kvodo” adlı İsrail dizisinden uyarlanan Your Honor, New Orleans’ta gelişen bir hukuk davasını konu ediniyor. Dizinin başrolünde yer alan “Breaking Bad”in yıldızı Bryan Cranston, oğlu suça bulaşan bir hakimi canlandırıyor. Yıllar boyu adaleti sağlamak için çalışan adam, oğlunun bir suça karışmasının ardından, onu koruyabilmek için kendisini zor bir duruma sokar. 10 bölümden oluşan dizinin showrunner koltuğunda, senarist Peter Moffat yer alıyor.

Your Honor Dizisi Konusu kısaca şöyle: Yargıc (Bryan Cranston) parlak kariyere sahiptir. Oğlunun arabayla bir motorsiklete çarpması ve motorsikleti kullanan çocuğun ölmesi sonucu olaylar karışıyor. Oğlunun birine çarptığını öğrenen yargıç, oğlunu karakola götürmeye ikna etmiştir aslında, çünkü o yasalara sonuna kadar bağlıdır. Ama ölen çocuğun New Orleanslı beyaz mafya ailesi Baxter’lerin küçük oğlu olduğu öğrenir ve suçu örtbas etmek için zamana karşı bir yarış başlar.

Arabadan kurtulmak için New Orleanslı Desire çetesinden 17 yaşındaki birisine görev verilir.  Ama arabayla kırmızı ışıkta geçer ve polise yakalanır. Suç da üzerine kalır. Mafya ailesi çocuklarının intikamı için yanıp tutuşurlar.

Your Honor Dizisi Oyuncular

Your honor Dizisi Oyuncular

Bryan Cranston – Michael Desiato

Dört kez Emmy ödüllü kazanan, ayrıca Altın Küre ödülü alan ve Oscar adayı olup da kazanamayan ünlü yıldızımız Bryan Cranston başrolde, yargıç rolünde.

Hunter Doohan – Adam Desatio

Yargıçın kaza yapan ve olay yerinden kaçan oğlu… Genç oyuncunun ilk rolleri arasında HBO’dan Westworld , Netflix’ten What / If ve  Apple TV + dizisi Truth Be Told dizileri yer alıyor.

Michael Stuhlbarg – Jimmy Baxter

Dizideki acımasız mafya babası rolünde… Oğlunun ölümü üzerine intikam almaya çalışacaktır. Stuhlbarg, HBO’nun Boardwalk Empire’daki Arnold Rothstein rolleriyle, Coen kardeşlerin Oscar adayı A Serious Man’de kuşatılmış Larry Gopnik, Fargo’nun üçüncü sezonunda Sy Feltz ve Hulu’daki Yaklaşan Kule serisinde Richard Clarke rolleriyle tanınıyor.

Hope Davis – Gina Baxter

Jimmiy Baxter’in karısı… çok tehlikeli ve gizemli birisi olduğunu söylemek gerekiyor.

Sofia Black-D’Elia – Frannie

Adam’ın kız arkadaşı, aynı zamanda okulda hocası…

Carmen Ejogo – Lee Delamere

Oğlunu polise teslim etmek isteyen yargıçın arayıp ulaşamadığı avukat… Uzun zaman önce yargıçın yanında çalıştığını sonradan öğreniyoruz. Arabayı kaçıran çocuğun avukatı olmayı kabul eder. Aynı zamanda yargıçla bir gönül ilişkisinin içinde görürüz kendisini.

Isiah Whitlock Jr. – Charlie

Charlie yargıçın yakın bir arkadaşı… kazadan sonra arabadan kurtarmasını isteyen yargıçı kırmıyor ve Desire çetesi üyelerinden arabayı alıp yok etmelerini istiyor. tabi olaylar istenildiği gibi gitmiyor… Charlie’nin bir seçim hayali var, artık senato üyesi mi olmaya çalışıyor, vali mi ilk bölümlerde anlamak zor. Ama geniş bir çevresi olduğu kesin.

Lamar Johnson – Kofi Jones

Arabayı çalan ve polise yaklanan, vur-kaç olayı üzerine kalan ve sonrasında da Baxter ailesinin oğullarının intikamı için öldürdükleri 17 yaşındaki delikanlı… hikayenin en dramatik karakteri diyebiliriz, işlemediği bir suç yüzünden önce hapse, sonra mezara giriyor.

Amy Landecker – Nancy Costello

En son Netflix’in Proje (Project Power) filminde görmüştük… Burada komiser rolünde… Yargıçın dostu olarak karşımıza çıkıyor, ama aynı zamanda kazayı soruşturan kişi de kendisi… yani yargıçın çekindiği kişilerden birisi, tabi mafya kadar korktuğu söylenemez.

Your Honor Dizisi Fragman

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2021 » Yeni Çıkan Diziler Listesi

Your Honor Dizisi Yorumları

Sosyal medya ve eleştiri sitelerinde izi hakkında pek çok yorum var, kendi yorumlarımızla birlikte onlardan kısaca bahsedelim. Your Honor Dizisi Yorumları:

Dizi Maalesef 10 Bölüm

Mini dizi diyebiliriz, sadece 10 bölümlük bir dizi… Yani tam dizinin akışına, harika müziklerine, efsane oyunculuklarına alıştığınız anda dizi bitmiş oluyor. Ben buna üzüldüm açıkcası… Dizi son zamanların en kaliteli dizilerinden birisi, şimdiden yerinizi alın bence burada, izlemeye değer bir dizi Your Honor.

Dizinin Kaos Atmosferi

Diziyi ilginç kılan bazı özellikler var. Dizide adaletin saptırmak için uğraşan yargıçımız, tüm kaosa sebep olan bir belediye başkan adayımız, araştırmaktan bıkmayan ve olayları tamamen karıştıran yargıçın avukat sevgilisi,  yargıçın manipülasyonlarında baş rolde bir komiser bayan, şehri karıştıran kirli polisler, oğlunu kaybeden mafya babamız, diğer tarafta Desire çetesi…

Mafya babasının büyük oğlu idam ile yargılanırken, davaya diğer oğlunu öldüren Adam’ın babası yargıçımız bakıyor…

Dizinin Gerilim Dozu Değişken

Her bölüm aynı gerilim etkisini vermiyor. Bazı bölümlerde gerilim, bazı bölümlerde dram, bazı bölümlerde aksiyon ağır basıyor. Dizide aşk yok mu, tabi ki ona da yer ayrılmış… Bizinin ilk iki bölümünü izlediğinizde vay be diyorsunuz, 3. bölümde suç başkasına yıkılmış, hikaye burada durgunlaşmış… Derken 4.5. bölümlerde rüzgar tersine esiyor. Gizli bir tanık ortaya çıkınca işler karışıyor. Mafyanın da öğrendiği şeyler var. İşin ilginci yargıçın avukat arkadaşı da, komiser arkadaşı da birşeyler öğrendikçe yargıçı çıkmaza sokuyorlar. Kısaca diziyi üçüncü bölümde bırakmayın, çok şey kaybedersiniz…

Final Bölümü Nefes Kesici

Aslında her şey yargıç ve mafya babasının istediği gibi giderken, bir sürpriz final sizi bekliyor. Spoiler olmasın ama ünlü şairimizin dediği gibi, üzdüğün kadar üzülürsün…

YENİ »
Netflix DARK Dizisi » Konusu Yorum Oyuncular Karakterler
YENİ »
En İyi Suç Filmleri: Gerilim ve Polisiye İçeren Suç Filmleri

Fantastik Kore dizileri ve Netflix en iyi bilim kurgu filmleri de ilginizi çekebilir. En iyi bilim kurgu filmleri, katil kim temalı korku filmleri, kıyamet sonrası filmler ve en iyi polisiye diziler listelerine de göz atabilirsiniz. En iyi korku gerilim filmleri, en iyi suç filmleri ve zaman yolculuğu filmleri de göz atmaya değer.

Yorum yapmak ister misiniz?