Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle diziyo dizipal dizibox Güç Yüzükleri Son Bölüm izle (1. Sezon Finali)

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle diziyo dizipal dizibox. Merakla beklenilen Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm gece saatlerinde yayınlandı. Peki Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm nereden izlenir? Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm ne zaman diye merak edenler, diziyi bugün izleyebilirler. Güncel adresler Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle diziyo, Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle dizipal ve Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle dizibox var mı? Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm özetine ve dizide yaşananlara kısaca göz atalım:

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm yayınlandı mı?

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. bölüm izle dizibox diziyo dizipal
Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. bölüm izle dizibox diziyo dizipal

Bu gece sabaha karşı Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm yayınlandı.Böylece Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisinin 1. sezonu tamamlanmış oldu. Galadriel (Morfydd Clark), Halbrand (Charlie Vickers), Elendil (Lloyd Owen), Isildur (Maxim Baldry) ve Kraliçe Regent Míriel’in (Cynthia Addai-Robinson) ordusu Orta Dünya, güneylilerle düşmana karşı savaşırken yeni sezon heyecanı şimdiden dizinin fanatiklerini sardı.

Orta Dünya’nın İkinci Çağında birkaç hafta geçirdikten sonra, Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin 1. Sezonunun sona erme zamanı geldi. J.R.R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi romanlarına ve eklerine dayanan Amazon Prime Video serisi, Orta Dünya’ya bir kez daha İnsanlar, Elfler, Cüceler ve hatta Harfootlar dünyalarına meydan okuyan şeytani bir güç getirdi. Ve son bölümde kılık değiştirmiş Sauron da karşımıza çıkıyor.

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle adresi

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle adresi
Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle adresi

Merakla beklediğimiz dizi geç saatlerde yayınlandı. bugün herkes Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle adresi nedir diye merak ediyor. Diziyi Türkiye’den izlemek isteyenler ne yapmalı? Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm nereden izlenir? En çok ziyaret edilen dizi siteleri arasında diziyo dizipal dizibox gibi siteler karşımıza çıkıyor.

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle diziyo

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle diziyo
Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle diziyo

Son bölümde, yani 7. bölümde Güney Toprakları Mordor olurken, kötülüğün güçleri açıkça eskisinden daha fazla hakimiyete sahip. Bunların hepsi, bu gösteri ilerledikçe giderek daha önemli hale gelecek olan başlık halkaları için sahneyi kendi yolunda hazırlayabilir. Sezon finalinde şimdiden 2. sezonda The Rings of Power için bizi nelerin beklediğini de merak etmeye başladık.

Sezon boyunca arayıp bulamadığımız cevaplar vardı. Peki Güç Yüzükleri 8. Bölümde aradığımız cevaplar neler? İlki, Güç Halkaları. İkincisi de Sauron’un kim olduğu…

Fragmanın son anlarından birinde başlık halkalarının dövülmesinin 8. bölümde başlayacağını gösteriyor. Öyle görünüyor ki ilk Ring of Power, 1. sezon finalinde yaratılabilir. İlk Güç Yüzüğü’nün yapıldığını görürsek, bu aynı zamanda kılık değiştirmiş bir Sauron’un Celebrimbor ile çoktan buluştuğu anlamına da gelmelidir. Kaynak kitabımızda hikaye şöyle gelişiyordu: Sauron, Anntar adında birinin kılığına girerek elf demircileriyle tanışır ve ölçülemez güçle dolu yüzükler yapmaktan bahsederek Celebrimbor’un zihnini kirletmeye başlar. Bu yüzden Güç Yüzükleri ve Sauron’un kendi yüzüğü sonunda Celebrimbor tarafından dövülür.

Peki ya halka oluşumu? Ya aynı zamanda akıllıca bir yanlış yönlendirmeyse? Celebrimbor’un, elfleri yıkımdan kurtarmak için Gil-galad’ı yüzük demirhanesini imzalamaya ikna etmeye çalışıyor olması mümkündür. Unutma, elfler tehlikede. Khazad-dûm madenlerinden çıkan mithril olmadan ölümsüzlüklerini kaybedecekler ve Orta Dünya’daki diğer tüm ırklar gibi ölecekler. Elrond’un Lindon’a sadece küçük bir mithril parçasıyla – Prens Durin’e hediye edilenle – döneceğinden emin olduğu düşünüldüğünde, elflerin ölümsüzlüklerini korumak için yeni bir yola ihtiyacı olacak. Çelembrimbor’a göre yüzükler çözüm olabilir.

The Rings of Power 7. bölümde Harfoots’un kervanını ateşe veren ve The Stranger’ı arayan doğaüstü üçlü Mistikler (The Mystics) karşımıza çıkmıştı. Mistikler sezon finalinde hep bir ağızdan “Sonunda gerçekte kim olduğun bilinecek, çünkü sen Lord Sauron’sun” diyor.

Dizi siteleri Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle diziyo, Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle dizipal ve Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle dizibox.

YENİ »
Dizipal Güncel Adres 2022 Dizipal Güncel Giriş Adresi

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle dizipal

Mistikler, şekil değiştiren Dweller’ın Nori kılığında onu tuzağına çekmesiyle önce Yabancı’yı yakaladılar. Ama niyeti ona zarar vermek değil, ona hizmet etmekti. Uğursuz üçlü, Yabancı’nın aslında Karanlık Lord Sauron olduğuna inanıyordu ve anılarını uzak tutan perdeyi kaldırmaya çalıştılar. Ancak, şaşkınlık ve kıyafetli figürlere taş fırlatma içeren kaotik bir kurtarma sahneleyen Yabancı’nın arkadaşları tarafından kesintiye uğradılar. Harfootlar kendilerini mağlup bulduklarında, Yabancı onları kurtarmaya geldi ve daha da etkileyici bir ateş gücü sergiledi.

Mistikler, onun “öteki” olduğunu belirterek, onun hakkında yanıldığını çabucak anladılar.Işığı kullanarak, Yabancı mistikleri geldikleri karanlığa geri sürdü. Ne yazık ki, Sadoc kavga sırasında ciddi şekilde yaralandı ve çok az zamanı olduğunu biliyordu. Elder Harfoot, ruh halini hafif tuttu ve üzüntü içinde yaşamak yerine güneşin doğuşunu izlemeyi seçti. Daha sonra arkadaşlarıyla otururken huzur içinde öldü. Hayatta kalan üçlü ve Yabancı, diğer Harfootlar’a katıldı ve çok geçmeden başka bir veda zamanı geldi.

Yabancı, Sadok’un ona verdiği haritadaki takımyıldızlarına doğru gidiyordu ve Nori de onunla birlikte gidiyordu. Arkadaşlarına ve ailesine göz yaşları dolu bir vedanın ardından genç Harfoot ve büyücü arkadaşı, Yabancı’ya tanıdık gelen “tatlı” bir kokunun izini sürerek ayrıldılar.

MİRİEL | Kraliçe Naip Miriel körlüğüne alışırken gemideki Númenórlular arasında ruh hali kasvetliydi. Elendil her şeyde onun yanında kalacağına söz verdiği için bunu tek başına halledemezdi. Kralın öldüğünü gösteren siyah yelkenli diğer gemileri görmek için eve geldiler. Hükümdar ölmeden önce, Míriel zannettiği Eärien’i eski yöntemleri izlemesi konusunda uyardı, aksi takdirde ada ölüme mahkûm olurdu. Palantír’in olduğu bir odaya açılan gizli geçidi işaret etti.

HALBRAND | Galadriel ve Halbrand, Hüküm Dağı’nın patlamasının ardından aldığı yaralar için elflerin bakımını üstlendiği Eregion’a gittiler. Elfler için zaman daralıyordu ve konu insanlarını kurtarmaya geldiğinde ellerinde sadece az miktarda mithril vardı. Yüksek Kral Gil-Galad, Elflerin zamanının dolduğunu düşünüyordu, yani Orta Dünya’yı hemen terk etmeleri ve Valinor’a dönmeleri gerekiyordu – ya da geride kalırlarsa ölümle karşı karşıya kalmaları gerekiyordu. Celebrimbor’a şehri toplamasını emretti, ancak Eregion hükümdarı henüz pes etmeye hazır değildi.

Usta zanaatkar, cevherin gücünü kullanmak için bir demirci arkadaşı olduğunu iddia eden Halbrand ile birlikte çalıştı. Asi malzeme ile haftalarca çalıştılar. Bu arada Galadriel, Celebrimbor’u her geçen gün daha fazla etkiliyor gibi görünen Halbrand’dan şüphelenmeye başladı. Eski kayıtlara baktı ve Güney Toprakları Kralı’nın bin yıl önce öldüğünü ve hiç varisi olmadığını fark etti. Aslında Halbrand kim olduğu hakkında yalan söylüyordu. Onunla yüzleşti ve o zaman gerçek kimliğini doğruladı: Sauron.

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri izle dizipal

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle dizibox

Sezonun başlangıcından beri Galadriel (Morfydd Clark), Sauron’un gerçek ölümüne şüpheyle yaklaşıyordu. Yüksek Kral Gil-galad’ın (Benjamin Walker) emirlerine karşı gelerekokyanusa atladı ve Numenor’a ulaştı. Sauron’un mührünün bir Güney Toprakları haritası olduğunu ve Adar’ın (Joseph Mawle) ve ork ordusunun orada insanlara saldırdığını keşfettikten sonra, o ve Kraliçe Míriel (Cynthia Addai-Robinson) onlara yardım etmek için yola çıktı. Galadriel ve Míriel’e Númenorlular Elendil (Lloyd Owen) ve oğlu Isildur (Maxim Baldry) katıldı.

Şifacı Bronwyn (Nazanin Boniadi) tarafından yönetilen ve elf savaşçı Arondir (Ismael Cruz Cordova) tarafından desteklenen Güney Toprakları insanları, istilacı ork ordusuyla savaşmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak, Galadriel ve Númenor halkıyla bile, Adar ve ordusu Hüküm Dağı’nın gazabını Güney Toprakları’na salıyor. Toprağa yağan ateş ve küller onu kalıcı olarak dönüştürür ve Adar, toprağa Mordor adını verir.

Neyse ki Bronwyn ve oğlu Theo’yu (Tyroe Muhafidin) içeren hayatta kalan insanlar, Güney Topraklarını terk etmeye ve bir gün Gondor krallığı olacak olan yerin güneyinde bir yerleşim yeri olan Pelargir’e gitmeye karar verirler. Bu arada Galadriel, kötülüğün gerçekten Orta Dünya’ya geri döndüğüne onu ikna etme umuduyla tanık olduklarını Yüksek Kral’a bildirmek için Elflerin ülkesine döner. Ve o yalnız gelmiyor. Güç Yüzükleri 8. Bölüm izle, Yüzüklerin Efendisi dizi izle 8. bölüm full, Güz Yüzükleri 8. bölüm izle diziyo

Ve en çok merak edilen soru: Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 2. sezon ne zaman çıkacak?

YENİ »
Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 2. sezon ne zaman çıkacak?

Yüzüklerin Efendisi dizi 8. Bölüm Türkçe Dublaj izle

Dizide Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova , Cynthia Addai-Robinson, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle gibi pek çok oyuncu yer alıyor. Dizideki en önemli karakterler kimler? Güç Yüzükleri başrol oyuncuları kim? İşte merak edilen karakterler ve onları canlandıran oyuncular hakkında kısa bilgiler:

YENİ »
Güç Yüzükleri Dizisi Galadriel kimdir? Morfydd Clark kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?
YENİ »
Güç Yüzükleri Halbrand kimdir? Charlie Vickers kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?
YENİ »
Güç Yüzükleri Miriel kimdir? Cynthia Addai-Robinson oynadığı diziler
YENİ »
House of the Dragon 8. Bölüm izle diziyo dizipal dizibox House of Dragon full izle HD
YENİ »
Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 7. Bölüm izle diziyo dizipal dizibox Güç Yüzükleri Son Bölüm izle
YENİ »
Avrupada en kolay çalışma izni veren ülkeler hangileri?
YENİ »
Black Panther Wakanda Forever fragmanı yayınlandı! Peki Black Panther Wakanda Forever ne zaman çıkacak?

Yorumlar

 1. Sinem
  Posted on 14 Ekim 2022
 2. Yeşim
  Posted on 14 Ekim 2022
 3. Melike
  Posted on 14 Ekim 2022
 4. Kenan
  Posted on 14 Ekim 2022
 5. Leyla
  Posted on 14 Ekim 2022
 6. Murti
  Posted on 14 Ekim 2022

Yorum yapmak ister misiniz?