Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Oyuncuları ve Karakterleri (Amazon Prime Video)

1 milyar dolarlık dev yapım 2 Eylül günü ekranlara geliyor. Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Oyuncuları ve Karakterleri kim? Amazon Prime Video yeni dizisi Güç Yüzükleri oyuncuları kimler? The Rings of Power (Güç Yüzükleri) karakterleri kimler? Güç Yüzükleri oyuncu kadrosu ve dizideki oyuncuların listesi ile karşınızdayız.

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Oyuncuları ve Karakterleri

Yeni çıkan diziler listesinde Game of Thrones dizisi House of the Dragon‘dan sonra şimdi de Güç Yüzükleri oyuncuları ve karakterleri çok merak ediliyor. Çünkü Yüzüklerin Efendisi serisi geniş bir hayran kitlesine sahip. Fantastik film serisinin dizi versiyonu şimdiden hayranlarını meraklandırdı. Amazon Prime bu seriye 5 sezon için en az 1 milyar dolar harcayacak. Kısacası The Rings of Power, tarihin en pahalı televizyon dizisi olacak. Orijinal adı The Lord of the Rings: The Rings of Power. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi Amazon Prime Video için yapıldı. Bu bizi Hobbit ve J.R.R. olaylarına, bizi film serisinden binlerce yıl gerisine götürecek. The Rings of Power oyuncuları kimlerdir? Güç Yüzükleri Oyuncuları ve Karakterleri listesine göz atalım:

Güç Yüzükleri Oyuncuları kimler?

Dizide Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova , Cynthia Addai-Robinson,  Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle gibi pek çok oyuncu yer alıyor. Dizideki en önemli karakterler kimler? Güç Yüzükleri başrol oyuncuları kim? İşte merak edilen karakterler ve o9nları canlandıran oyuncular hakkında kısa bilgiler:

YENİ »
Güç Yüzükleri Dizisi Galadriel kimdir? Morfydd Clark kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?
YENİ »
Güç Yüzükleri Halbrand kimdir? Charlie Vickers kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?
YENİ »
Güç Yüzükleri Miriel kimdir? Cynthia Addai-Robinson oynadığı diziler

İlk incelemelerde büyük beğeni toplayan muhteşem efektler, dizi için çıtayı daha da yükseltti. Böyle harika bir dizide karakterler de çok önemli. Rings of Power‘daki karakterlerin listesi:

Galadriel (Morfydd Clark)

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Oyuncuları Galadriel kimdir? Morfydd Clark
Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Oyuncuları Galadriel kimdir? Morfydd Clark

Altın saçlı elf Galadriel, aslında film üçlememizde bilge bir lider olarak ortaya çıktı, ancak rolü Cate Blanchett oynadı. 1000 yıl geriye gittiğimize göre Galadriel’in bilgelik konusunda daha kat etmesi gereken çok yol olduğunu söyleyebiliriz. Orta Dünya’da bir elf asil olarak görünen Galadriel. Lord Celeborn ile birlikte Lothlórien’in hükümdarıdır. Kraliyet soyundan olmasına rağmen kraliçe değildir. Noldor prensi Finarfin’in Erwen ile olan evliliğinden doğan beş çocuğunun tek çocuğudur. Ağabeylerinin isimleri Finrod, Angrod, Aegnor ve Orodreth’tir.

Güzel oyuncu Morfydd Clark, korku filmi “Saint Maud” ve televizyon dizisi “His Dark Materials” ile tanınmaktadır. Galli aktris 33 yaşında ve İsveç’te doğdu. 2016 yılında The Challenge filminde rol aldı. Interlude in Prague, The Man Who Invented Christmas, Crawling, The Personal History of David Copperfield ve Eternal Beauty gibi filmlerde rol aldı.

YENİ »
Güç Yüzükleri Dizisi Galadriel kimdir? Morfydd Clark kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?

Miriel (Cynthia Addai-Robinson)

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Oyuncuları Miriel kimdir? Cynthia Addai-Robinson
Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Oyuncuları Miriel kimdir? Cynthia Addai-Robinson

Numenor ada krallığı Tolkien’in kitaplarında yer alır, ancak önce film/dizide görünür. Aragorn, Boromir ve Faramir gibi birçok karakter buradan doğmuştur.

Arrow’da Amanda Waller’ı oynayan güzel oyuncu, Miriel adlı bir yöneticiyi canlandırıyor. Cynthia Addai-Robinson hangi dizide rol aldı? Spartacus‘ta Naevia, Arrow‘da Amanda Waller ve Shooter‘da Nadine Memphis rolleriyle tanınıyordu.

YENİ »
Güç Yüzükleri Miriel kimdir? Cynthia Addai-Robinson oynadığı diziler

Elanor Nori Brandyfoot (Markella Cavena)

Güç Yüzükleri Oyuncuları Elanor Nori Brandyfoot (Markella Cavena)
Güç Yüzükleri Oyuncuları Elanor Nori Brandyfoot (Markella Cavena)

Hobbitler The Rings of Power’da görünmeyecek. Çünkü dizi çekildiği zamanda hiç hobbitler yoktu. Nori ve en iyi arkadaşı Poppy Proudfellow, ateşli bir göktaşı içinde gökten düşen gizemli bir adamı keşfederler. Nori ve Poppy bu gizemli adamı tanımaya çalışır.

YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2022 » Yeni Çıkan Diziler Listesi

Elrond (Robert Aramayo)

Dizide Elrond’u oynayacak olan Robert Aramayo, Game of Thrones’ta Ned Stark olarak karşımıza çıktı. Bu rolde Ayrıkvadi’nin gelecekteki hükümdarı olacak. Yapacağını söylüyoruz çünkü serimiz başladığında henüz bir elf lordu olmayacak. Babası Earendil, Numenor Krallığı’nın kurucularından biridir. Elrond’u Lindon’un elf krallığında göreceğiz.

Darin IV (Owain Arthur)

Nome King Durin, serinin ana karakterlerinden biridir. Yüzük Kardeşliği’nde Frodo ve arkadaşları Khazad-Dum’a gittiler. ama bir zamanlar bu eski cüce krallığı harabeye dönmüştü ve Güç Yüzükleri serisinde Khazad-dûm hala gelişiyor. Arthur’un prensi IV. Durin’e benzer bir kral tarafından yönetilir. Durin, dizide karısı Disa’ya bağlı sadık bir kral olarak görünür.

Arondir (Ismael Cruz Córdoba)

Rings of Power serisinin önemli karakterlerinden biri olan Arondir, aslında oldukça mütevazi bir kişiliktir. Elfler arasında görünen Arondir, bir Silvane Elfi’dir. Güney Toprakları’nda konuşlanmış bir asker olarak Arondir, orada yaşayan insanları korur. Rounding’in hikayesi, Bronwyn ile olan ilişkisinin bir sonucu olarak değişir. İkisi birlikte Güney Toprakları’ndaki gizemli olayları araştırmaya başlarlar.

Bronwyn (Nazanin Boniadi)

The Rings of Power’da Bronwyn, küçük oğlu Theo (Tyroe Muhafidin) ile Orta Dünya’nın Güney topraklarında yaşıyor. Karakterimiz bir şifacı olarak karşımıza çıkıyor. Nazanin Boniadi, General Hospital, How I Met Your Mother and Homeland’deki rolleriyle tanınmaktadır. Güzel oyuncu İran doğumludur.

YENİ »
Güç Yüzükleri 1. Bölüm izle (Amazon Prime)

Gil-galad (Benjamin Walker)

Gil-galad, Lindon elflerinin altın krallığına hükmeden sabırlı ve yaşlanmayan bir liderdir. Walker, onu “barışı korumak için her zaman yüksek alarmda” olarak tanımlıyor ve kısa süre sonra Orta Dünya’da bir şeylerin yanlış olduğunu hissetmeye başlıyor. Elflerin bu efsanevi kralı dizide önemli bir rol oynamaktadır.

Bu karakter kitaplarda göründü mü? Evet, Yüzüklerin Efendisi’nde Samwise Gamgee’nin “Gil-galad’ın Düşüşü” hikayesini anlattığı bir şiir var. Güç Yüzükleri’nin aktörü Benjamin Walker, en çok Saint Maud’daki Morfydd Clark rolüyle ve Abraham Lincoln: The Vampire Slayer’ın ana karakteriyle tanınır.

Disa (Sophia Nomvete)

Nomvete, Rings of Power için ilk seçmelere katıldığında, gizemli rolü hakkında pek bir şey bilmiyordu. Cüce prenses olarak izleyeceğimiz Disa karakteri IV. Durin ile evlidir. Dizide ikilinin bir aşk hayatı olduğu görülecektir. Rings of Power Actors listesinde yer alan Sophia, daha önce Swashbuckle (2013) ve The Tempest (2018) filmlerinde rol almıştır. Bu dizi için seçmelere katıldığında hamileydi ve kızının doğumuna 8 gün kalmıştı.

Halbrand (Charlie Vickers)

Güç Yüzükleri Halbrand kimdir? Charlie Vickers kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?
Güç Yüzükleri Halbrand kimdir? Charlie Vickers kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?

Dizideki en gizemli figürlerden biri de kısa süre sonra Galadriel ile yolları kesişen Halbrand’dır. Galadriel, Númenor adasını ayıran denizlerde seyahat ederken ona eşlik eder. Galadriel ve Hal arasındaki ilişki, dizinin gizemlerinden biridir. Charlie Vickers, Medici dizisinde rol aldı.

YENİ »
Güç Yüzükleri Halbrand kimdir? Charlie Vickers kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?
YENİ »
Yabancı Dizi Önerileri 2022 » Yeni Çıkan Diziler Listesi
YENİ »
House of the Dragon Oyuncuları ve Karakterler (HBO Max) House of the Dragon Oyuncu Kadrosu

Yorum yapmak ister misiniz?